Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mióta kimaradnak az éjszakai...

Porcukormókus kérdése:

Mióta kimaradnak az éjszakai etetések, jóval kevesebb tejem van napközben. Mit tegyek, hogy elegendő legyen?

Figyelt kérdés

Vagy szerintetek a kereslet-kínálat így is be fog állni, hogy éjszaka nem kell tejcsi, de napközben igen?

Kislányom csak 6hetes, szóval még fontos lenn neki.


2011. júl. 27. 09:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én éjjel keltem fejni!Mondjuk nem 3 óránként, de én fél éves koráig minden éjjel 10 hetes korától 3-kor fejtem le mindkét cicim!Nekem így 3-3,5 deci jött le!Nálunk csak így állt be a kereslet kínálat!


19 hós szopizó kislány anyuja

2011. júl. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

B-terv? :)

Csak mert így hiába alussza végig az éjszakát a lányom, én ugyanúgy felkelek.

Persze ha nincs más megoldás, ezt fogom tenni! Köszönöm a válaszodat!

2011. júl. 27. 13:55
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Általában beáll a mell arra, ahogy a baba szopik. Tehát éjszaka kevesebbet termel, mint eddig és nappal azért talál elég tejet a babád.

Kezdetben lehet, hogy kell egy kicsit fejni éjjel, hogy nehogy túltelítődj és mellgyuszi legyen a vége, de csak annyit, hogy megkönnyebbülj (nem "üresre").

2011. júl. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 xStefix ***** válasza:
100%

Hacsak nincs végszükség, nem kell éjjel is fejni. Ha úgy látod, felesleges, neki ne állj, örülj, hogy pihizhetsz éjjel. :)

Ne aggódj, pár nap alatt át fog állni a tested arra, hogy nappal legyen több ill. elég és éjszaka kevesebb. A szervezet nagyon kifinomultan működik és pontosan úgy termel, ahogy a kereslet megkívánja. Arra tényleg figyelj, hogy ne telítődj túl, de ezen kívül nem kell belenyúlni a rendszerbe, hacsak nincs más gond.

Ha esetleg úgy adódna majd, ne lepődj meg rajta, hogy napközben picit többet szopizik, ezzel is pótolva az éjszakai hiányt, de ez sem szentírás. Az viszont igen valószínű, hogy lesz még olyan korszak, amikor újra kelni fog éjjel, úgyhogy szerintem használd most ki ezeket a nyugodt éjszakákat...

2011. júl. 27. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Sajnos nekem is azután lett nappal kevesebb, hogy éjszaka már nem szopizott. :(

Lehet, hogy muszáj lesz éjjel fejned.

2011. júl. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 xStefix ***** válasza:

Akartam már az előbb is írni, de akkor most:

Kérdező, azt tudd, hogy az, hogy laposabb, puhább lesz a melled a következő szoptatás idejére, nem jelenti azt, hogy kevesebb a tejed is! (Úgy tippelem, hogy esetleg ebből gondolod azt, hogy nappal már nem elég.)

Az éjszakai átalvás és a kereslet-kínálat beállása általában kb. azonos időben szokott történni és ez a legfőbb tünete. De a mell idővel mindenkinél felpuhul, ez normális jelenség és ettől még simán elég lesz a tej!

2011. júl. 27. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

fel ne kelj éjjel!

Pihend ki magad nyugodtan

lesz tejed nekem is van, és 3 hónapja 9-9 ig alszik a lányom.

kisebbek a melleim, de elég a tej.

2011. júl. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Betti válasza:


Be fog állni,nekem is beállt.Igaz mióta éjjel nem szopizik reggelre kevesebb van,de ez így normális.A puhább mellekből se következtess kevés tejre.Én fejek is,néha úgy érzem,teljesen puha vagyok és még így is 180 ml-t le tudok fejni a két mellemből.Ha nyugodt,megelégedett a baba,nincs semmi gond.

2011. júl. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszi a sok választ!

Csak azért hiszem, hogy kevesebb lett a tej, mert délután és estefelé már sokszor látom nyűglődni a lányomat szopizás közben, ilyenkor fejni sem tudok már a mellemből. (és néha galád módon megmértem, és nem voltam hasraesve a számoktól)

Fejéssel próbálok egy kicsit szaporítani, és iszom a laktoherbet is, biztos, ami biztos! :)

Tápot nagyon nem szeretnék neki adni, remélem nem is lesz rá szükség.

2011. júl. 28. 13:57
 10/14 xStefix ***** válasza:
100%

Kérdező, ez normális dolog, de nem csak az éhség, hanem a fáradtság is okozhatja! Próbáld meg, hogy ebben az időszakban gyakrabban szoptatod, ha elfogadja és akkor külön fejned sem kell valószínűleg.

Az én lányom egy időben pöccre 3 és 1/4 óránként szopott, de volt egy hosszabb szakasz, amikor délután másfél-2 óránként kért szopit, mert épp olyanja volt. Szépen beállt így a menetrendünk, tudtam, hogy minden nap estefelé jön a szopitúra:), de így, hogy megvolt a rendszeresség, megvolt, hogy mire számítsak.

2011. júl. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!