Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Baj ha egy 3és fél hónapos...

Baj ha egy 3és fél hónapos baba napközben keveset, max 2 órát alszik?

Figyelt kérdés
Kb. 1 hónapja napközben szinte semmit nem alszik, max. csak a szopizások közben picit elszundít. Csak anyatejet eszik, éjjel viszont végig alszik, este kb. 10-6-ig. De mostanában hamarabb, olyan 5 körül ébred. Átlagban napközben 3 óránként eszik, amúgy látszólag minden rendben vele, de csak akkor alszik, ha babakocsiban van a levegőn, ott is változó 1, max. 3 óra volt eddig amit egyhuzamban aludt. Kb. 1,5-2 hónapos koráig rendszeresen többször is aludt főleg délelőtt etetések között, de most ez elmúlt. Igaz én elkezdtem a kocsiba kirakni, lehet, hogy "leszoktattam" a rendes, ágyban alvásról??
2011. nov. 3. 15:01
 1/3 anonim ***** válasza:
SZia! Nekem 4.5 hónapos a babám, de én is észrevettem ezt. Kb 3 hónapos korában kezdődött, hogy már nem voltak hosszú nappali alvásai-elég könnyű észrevenni, mert addig sok mindent meg tudsz csinálni, megfőzöl, kimosol-teregetsz, sőt még le is rogysz kicsit, utána viszont ez megszűnt, és sokkal fárasztóbb lett egy nap. Szerintem ez azért van, mert már érdekli őket a világ, elkezdenek felfedezni, megfogni dolgokat, mozogni stb...most pár hete viszont már kezd kialakulni két nappali rendszeres alvás is, az első kb 10től 11 ig (ekkor gyorsan megfőzök), a másik du 3-4 közt. Kocsiban tényleh bealszanak, én hagyom is kinnt ha jó idő van. Szóval szerintem ki fog alakulni náluk a nappali 2-3 alvás is, csak időbe telik! Türelem és kitartás Nektek is, játssz vele sokat, azért izgalmas ahogy napról-napra mindig valami új dolgot tanulnak!
2011. nov. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szia, köszi a hozzászólást! Én is erre gondolok, hogy a világ felfedezése kezd most fontosabb lenni az alvásnál és annyira ki van éhezve az újabb és újabb infora, ingerekre, hogy 5 percenként rohangálok hozzá, mert szórakoztatni kell. Egyébként jut eszembe, reggel az első etetés után általában visszaalszik még olyan kb. 2 órát, szóval még ez is hozzáadódik az össz alvásmennyiséghez... Csak sajnos napközben már a kis ágyikóba nem alszik el,nyöszörög egy darabig, amíg teljesen fel nem hergeli magát... pedig szeretném valahogy visszaszoktatni legalább az ebéd utáni alvásra. Csak, ahogy nálad is, a kint a babakocsiban alszik, de ott percek alatt leszundít.
2011. nov. 4. 08:31
 3/3 A kérdező kommentje:
Jaa, egyébként mielőtt arra gondolna valaki, hogy nincs mivel játszania....szóval tele van játékkal, a járókában, amibe még csak fekszik, hidas játszó szőnyegéről lógnak a különböző figurák...stb, de van hogy már ezek sem elégítik ki a szórakoztatását, hamar megunja és akkor fel kell húzni valamelyik zenélő dobozát, forgó játékot...stb na aztán jövök én, és bohóckodok neki... :-)))
2011. nov. 4. 08:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!