Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért megy olyan nehezen a...

Miért megy olyan nehezen a szoptatás?

Figyelt kérdés
5 napja szültem és olyan nehezen megy a szoptatás.Nem találok normális pózt.Kicsi a bimbóm és kicsúszik a szájából. Annyira rosszúl érzem magam ez miatt.szeretnék tanácsot kérni.
2009. ápr. 6. 12:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem ellaposodó bimbóm (mintha nem is lenne) van, nekem sem ment simán a szoptatás. A kórházban ajánlották a bimbóvédőt és tényleg bejött! A kislányom abba szépen beleszívta a bimbót, már 5 hónapja szopizik. Avent minit használok.

2009. ápr. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Amíg icipici volt a babám, én is szenvedtem, hogy rendes pózt találjak. A kórházban a szobatársaim, akiknek már volt gyerekük, azt mondták, hogy márpedig oldalt fekve a legkényelmesebb szoptatni. Nekem itthon az vált be, ha váltogattam, az egyik kedvenc az volt, ha az ölembe egy nagy párnát tettem (amolyan régimódi dundira tömött tollpárna) és így, ha ráfektettem keresztben a picikémet a karomra, nem kellett tartanom és éppen a mellbimbómhoz ért a szája. Egyébként ne kenődj el, ez keveseknek megy automatikusan, össze kell még szoknotok, de minden nappal egyre jobban fog menni. Esetleg kipróbálhatod a bimbóvédőt is, amit könnyebb neki bekapni és nem is sebesedik ki tőle a melled. Nekem a fájdalom miatt volt rá szükségem, az első pár napban véresre sebződött, de aztán gyorsan gyógyult. 1-2 hónap múlva, ha már ügyesebb lesz, leszoktathatod róla. Később, ha már lesz tartása is a babádnak, ő is segíteni fog megtalálni a mindkettőtöknek legkényelmesebb pózt.

Sok boldogságot egymáshoz! :)

2009. ápr. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia! Teljesen normális amit érzel, nem könnyű megtalálni a jó pózt. Korábban én is azt hittem, hogy a szoptatás csak annyi,hogy mellre tesszük a babát és kész... nekem is kellett legalább 2 hét, mire kitapasztaltam, hogy a legkényelmesebb. Idővel a babád is egyre ügyesebb lesz szopizásban. Sok sikert!
2009. ápr. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem a szoptatópárna vált be. Nagyon szuper, mert nem kell tartani a babát. Ő is nagyon szeret rajta feküdni, többször el is alszik rajta. Nyugodtan használj bimbóvédőt. Nekem is rövid a mellbimbóm és nehezen ment a szoptatás az első napokban. Én is avent minit használok. Most három hónapos a kisfiam és minden nehézség nélkül szopik. Jó babázást!
2009. ápr. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én babám az első 2 hétben szinte egyáltalán nem tudta bekapni a cicim, úgyhogy pohárból és kanálból adtam neki a lefejt tejet.Persze minden alkalommal próbáltam mellre is tenni és napról napra ügyesebb lett. Úgyhogy kitartás! Hidd el egyre könnyebb lesz! Nekünk is a fekve szopizás a legkényelmesebb, illetve eleinte csak így tudta "elcsípni" a mellbimbóm. Próbáld ki, hogy a baba a hátán v. kicsit oldalt fekszik, te pedig mellette az oldaladon és egy kicsit ráhajolsz. Sok sikert!

2009. ápr. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia.


Én rájöttem ,hogy ahoz hogy jól tudjál szoptatni, egy jó hely elsősorban. Egy sima fotel vagy ágyon nem az igazi, hanem vannak a relax fotelek, ami valójában egy szék, akinek van lehetősége, menjen be az ikeába vagy kikába, és próbálja ki. Vegye le a cipőjét, azt a lábát húzza fel amely oldalt szopizni fog fél törökűlésbe, hátra dől, és maga a paradicsom. Meghitt, kényelmes, kicsit ringatózol. Eddig bárki beleült nálunk,

2009. ápr. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!