Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Aki pótolja tápszerrel az...

Aki pótolja tápszerrel az anyatejet, az hogyan csinálja?

Figyelt kérdés

2,5 hónapos a pici, 90%-ban anyatejes, de néha kell a pótlás. Kérdésem az, hogy ti, hogyan csináljátok? Megkínáljátok minden szoptatás után és eszik, amennyit kér vagy csak akkor kínáljátok, ha mondjuk sír és láthatóan éhes maradt? Én nem mérem, tehát fogalmam sincs mennyiket szopik. Éjjel csak szopizik és egy mellből elég neki, simán visszaalszik utána ( kb. 03.00.kor ébred ):

Reggel 6 körül: csak szopi egy mellből

Délelőtt 9-10 körül: csak szopi már két mellből

12.00-13.00 körül szopi két mellből és néha kell még tápszer is, max 50ml.

15.00-16.00 körül szopi két mellből, ekkor nem kell tápszer, nem tudom miért??

19.00 körül szopi két mellből, néha tápszer pótlással

21.00-22.00 körül csak szopi két mellből és ezután csak a hajnali 03.00 kelés csak szopi.

Tudom, hogy sokszor eszik, de ennyi kell neki...ez 7 evés egy nap alatt. Sok?


2011. júl. 28. 14:27
 1/8 anonim ***** válasza:
én utána adtam neki 30ml tejet
2011. júl. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
vagyis tápszert:-)
2011. júl. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

7 evés szerintem teljesen jó egy ilyen idős babának. Szerintem a pótlásokat jól csinálod, mindig szoptatás után kell adni igény szerint. Az, h 1x kell a pótlás, máskor nem, sokmindentől függhet. Pl mi se mindig ugyanannyit eszünk, vagy ha mondjuk két evés közt sokat mozog, ébren van, jobban megéhezik, stb. És mondjuk az is elég valószínű, h a tejed sem mindig ugyanannyi (ez biztos)! Én megdöbbentem, amikor elkezdtem mérni, hogy milyen óriási különbség volt tejtermelés téren, ha pihentem és ha házimunkáztam. (Pihenés után majdnem duplája!!) Éjjel és délelőtt azért is nem kell pótolni.

Viszont! A helyedben én két dolgot tennék. Az első, hogy kérnék kölcsön egy mérleget és mérném a szoptatásokat. Oké, kicsit macerás, de 2-3 nap alatt elég jó képet fogsz kapni a kereslet-kínálatról :) A másik pedig, hogy - mivel úgy tűnik a tejed majdnem teljesen elég - fejnék a szoptatások után még 20 percet (5-5 percenként mellet váltva). Ez is kicsit melós dolog, de megtérül, mert olyan szépen fel lehet még szaporítani ilyenkor, szinte biztos vagyok benne, hogy a pótlásokat is el lehetne hagyni.

Vagy mondjuk szoptass picit gyakrabban 2-2,5 óránként (én így csináltam). 4-5 hónaposan már úgyis be lehet vezetni 1-1 kanalas étkezést is, csak addig kell ennyire rámenni a szaporításra.

Remélem tudtam segíteni! Üdvözlettel: Lia (2 gyermek anyukája)

2011. júl. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, igen tudtál segíteni. Akkor mérem egy ideig, valóban macerás, főleg mert van egy 2,5 éves is mellette.....de megoldom. köszi.
2011. júl. 28. 16:17
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia! :) Az én babám ennél többször eszik :)

Nappal szopiztasd de felesleges órára percre pontosan mérni az időt... Etesd ha éhes, ennyi.. és éjszakára a lefekvés előtt add neki a tápszert, attól jobban, mélyebben tud aludni, talán tovább is fog..

Jó egészséget nektek!

2011. júl. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Csak ha látszik, hogy éhes maradt. 7 evés ennyi idősen nem sok, ha marad kizárólag anyatejes akkor elképzelhető, hogy marad is ennyi, de ez nem gond.
2011. júl. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én se tudtam sokáig hogy csináljam, mert majdnem elég volt a tej, de nem mindig. És ilyenkor este a lefekvésnél csak sírt sírt. Sose tudtam, hogy azért sír-e mert éhes vagy csak az elalvással van a baja. Pakoltam vissza a cicire, szívta, bealudt, fölébredt és nagyon elhúzódott az esti elalvás. Aztán ráálltam arra, hogy minden lefekvéskor adtam neki tápszert, így legalább én is nyugodt voltam, hogy nem azért sír mert éhes. 8 hetesen kezdtem, eleinte csak 50-60 ml-t, most 4 hónapos, 150 ml-t kap. Napközben nem adok neki, viszont 2-2,5 óránál sosem bír ki többet.

2011. júl. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Zsöff85 ***** válasza:
Talán ha nem időre szoptatnál akkor lenne elég tejed…
2018. jún. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!