Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Meddig szoptattál? Mi most...

Meddig szoptattál? Mi most 3hónaposak vagyunk, eddig csak kizárólag anyatejet kapott, de úgy vettem észre nem elég neki és kipótoltam tápszerrel. Most már ott tartunk, hogy csak reggel eszik ciciből.

Figyelt kérdés
2010. dec. 28. 16:07
 1/10 anonim ***** válasza:
90%
Szia! Én 13 hónapos koráig, de 4 hónapos korától már evett gyümi püréket.
2010. dec. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
10 hónapig és 6 hós koráig kizárólag anyatejes volt.
2010. dec. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%
kizárólag szoptatok még, 8 hós. Ennek ellenére azt mondom, ne legyen lelki furdalásod azért mert kevesebb a tejed. A tápszeres babák ugyanolyan egészségesek, mint a szopók.
2010. dec. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%
Nálam mind a két gyerekemnél volt ilyen időszak. fejlődési ugrásuk volt. Nem híztak eléggé. Két óránként tettem mellre Őket 3 napig. Rengeteg tejem lett.A nagyobbik másfél éves koráig szopizott, a kicsi most másfél éves, de Ő is szopik.
2010. dec. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Miből gondolod, hogy nem elég neki?

Miért pótolod?


2 vagy váltott ciciből szoptatsz? Milyen időközönként?

2010. dec. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
3 és fél hónapos a babám, még szopik, de nekünk is pótolni kellett (6 hetes koráig sírt, hogy éhes, de kőkeményen addig nem pótoltam...). Ha gyakran mellre tettem, mellgyulladás lett a dologból, de a 3 óránkénti mellretevést már bírta a mellem. Ha csak anyatejes lenne, már rég nem tudnék szoptatni, mert 3 naponta begyulladt a mellem a sok tejserkentőtől és gyakori cicizéstől. Mert termelődni termelődött, de nem tudott kijönni a szűk tejcsatornák miatt. Szóval örülj neki, amíg napi egyszer tud szopni, szerintem ne hagyd abba 6 hónapos koráig, hiszen csomó hasznos anyag van benne.
2010. dec. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
34%

A tápszertől nem lesz több tejed, sajnos, csak kevesebb, de még szerintem van vissazút:-))

Miből gonoltad, hogy nem elég neki az anytej?


Nagyot 21 hónapog szoptattam, akicsivel most tartunk a 21. hónapnál, de ő ég nagy "cicista"

2010. dec. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Az igazság az az,hogy egy baromi nagy hibát követtem el szoptatás téren..annyira rá voltam kattanva a szoptatásra,nem akartam neki tápszert adni,a kórházban már rögtön szülés után éjjel és nappal is szoptattam,fejtem nem aludtam csak a gyerek egyen:)éés szépen lett is tejem,mind a 2 mellemből folyt,aztán telt az idő és az egyik mellemből jobban evett,ha a másikra raktam már nem lakott jól és balhézott.Szóval egy idő után azon kaptam magamat,hogy szinte csak a bal ciciből eszik...próbáltam a másikat helyrehozni,van egy elektromos mellszívóm,meg először arra a cicire tettem,hogy akkor még nagyon éhes jobban szív..de nem tul sok sikerrel.Így maradt az 1cici..hát elég viccesen kezdtem kinézni,de túlságosan nem érdekelt,aztán rájöttem,hogy azért ez így nem lesz jó,és kezdtem csökkenteni a cicik számát.Először csak az esti utolsó kaja volt tápszer,jól is aludt tőle,egészen reggelig.Most már ott tartunk,hogy csak reggel kap cicit,ébredéskor.Hát szolgáljon ez tanulságként,minden szoptató anyukának!Egyébként nagyon jó tejem volt,2 hónapra megduplázta a születési súlyát:)
2010. dec. 29. 07:40
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát, ez tényleg tanulságos. Legközelebb okosabb leszel.
2010. dec. 29. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
www.lll.hu Hívd fel Őket. Nekem is Ők segítettek. Nagyon kedvesek. :)
2010. dec. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!