Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan lehet az ember biztos...

Hogyan lehet az ember biztos benne, hogy megkap mindent a baba?

Figyelt kérdés

Annak a babája akinek akár egy éves korigáig is csak szopik, biztos megkap minden ásványi anyagot és vitamint? Idővel nem gyengül ezek tartalma az anyatejben, még ha helyesen is táplálkozik az anya?

9 hónaposak vagyunk, eszik mindent és sokat szopik mellette. Tápot hírből sem ismeri és nem is akartam megismertetni vele. Viszont óhatatlanul szembe jönnek a különböző tápos szóróanyagok, amikkel jól megijesztegetik a kismamákat. Amit legutóbb láttam, az a vasról szólt, azaz naponta hány mg szükséges a baba szervezetének, arra, hogy ugye nem csak a vérképzés legyen jó, hanem az agyi fejlődés. Továbbá leírták, hogy adott ételekből mennyit kell megenni, hogy meglegyen ez a mennyiség. Az én babám szerencsére jó evő, nem válogatós, de akárhogy számoltam, nem nagyon jön össze az a mennyiség. És mit csinál ilyenkor a rettegő kismama, főleg aki nem tud szoptatni? Persze, hogy rohan tápért és különféle egyéb adalékokért. Én nagyon szkeptikus és ellenséges vagyok a tápokkal kapcsolatban, de még én is egy kicsit megijedtem.

Abban a reményben vagyok, hogy nálunk ez azért nem gond, mert sokat szopik. VISZONT! Annó valahol olvastam, hogy a megfelelő vastartalom mennyisége 6 hónapos kor körül már nem annyi az anya tejében. Ezért is hoztam fel ezt a vasas példát.


2011. júl. 31. 08:54
 1/2 anonim ***** válasza:
nekem nyolc hós és max 150ml eszik.a doki szerint nem jó hasának,és ezért eszik csak ennyitt.
2011. júl. 31. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

(fili)

Ne dőlj be a reklámoknak. Ez mind a gyógyszer és tápszer gyártó cégek ijesztgetése.

Gondolj bele mióta az emberiség van kihaltunk volna. Ezek a "csoda" vitaminok, tápok nem voltak.

Ha te főzöd a főzelékeit és igazi gyümölcsöt adsz nem bébi konzerveket, biztosan megkap mindent. Ami az anyatejben van arról már nem is beszélek az védi még mindig.

2011. júl. 31. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!