Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha egy 8 hónapos baba, még...

Ha egy 8 hónapos baba, még nem igazán mozog, és nem mosolyog vagy reagál arra ha az ember ökörködik neki, akkor az baj?

Figyelt kérdés
A nem mozgáson azt értem, hogy forogni sem nagyon akar, simán az ágyon lehet hagyni felügyelet nélkül, mert nem forog le.
2011. szept. 5. 17:52
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az baj.

Ilyenkor már kúszni, mászni kéne, van aki már simán felül, feláll és abszolút reagálni kéne mindenre, nevetni vagy sírni függően attól mi történik. Már 4 hónaposan játszani lehet a babákkal.

2011. szept. 5. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Már pár hósan mosolyogni kéne ha hülyéskedsz neki.
2011. szept. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
78%
A védőnő, gyerekorvos mit mond? Már rég forogni kellene neki, sőt kúszni is, és legalább próbálkozni a mászással, felállással, felüléssel. Visszamosolyogni pedig pár hetes korukban szoktak a babák.
2011. szept. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Sürgősen fel kell keresni egy korai fejlesztőt!!!

Segítséget lehet kérni Pl. itt: [link] (nyiltnapokon ingyenes a szűrés!)

vagy itt: [link]

Kívánom, hogy ne legyen nagy baj!

2011. szept. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Mozgásfejlesztő szakember (konduktor) vagyok:

Látatlanban nem lehet mondani hogy baj,de nem jó jel.

Kicsit általános amit írsz, sok infó hiányzik.

Valóban nem fordul hasról-hátra,hátról-hasra? Nem tolja magát előre a lábaival,mint egy kommandós?

Ha nem akarod itt,írj bátran privit. Ha tudok,adok tippeket, vagy válaszolok a konkrét kérdéseidre.

2011. szept. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
A fiam 8 hónaposan ácsorgott már. Ehhez képest szerintem eléggé le van maradva.
2011. szept. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

A válasz írója 91%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:19

Megtennéd nekem, hogy küldesz nekem e-mailt, mert mindenkinél kiírja az e-mail küldés lehetőséget, csak nálad nem! :) És akkor leírnám pontosabban amit tudok!


Egyébként, nem az én babámmal van a baj, az enyém az pont az ellentettje, már bútor mellett sétál, mászik, és igazi kis csintalan gyönyörűség, és ő is 8 hónapos. :)

Pont azért tettem fel a kérdést, mert nem tudom, hogy szólni kéne e neki, ha ő még most is csak azt hiszi, hogy kicsit le van maradva a babája??Megbántani nem akarom, de sajnos szerintem nagyon elfogult..Mindent meg tud magyarázni, de úgy, hogy az ember csak a fejét fogja!!!!!

2011. szept. 5. 18:31
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia, igen, nagyon is nagy baj! Mindenképpen fejlődésneurológushoz kell vinned, aki majd elirányít téged. Én Székesfehérváron tudok segíteni, én is oda vittem. Ő irányított engem is különböző szakemberekhez. Én 3 hónapos korában vettem észre a fiamon, hogy nem stimmelnek a dolgok - pedig a védőnő-gyerekorvos kánonban kiabált velem a rendelőben!!!! - és nekem is lett igazam. (de ez most lényegtelen) Így hogy korán észrevettük a fiam mozgásfejlődési problémáját 7,5 hónaposan ült és 8 hós 3 hetes volt, amikor felállt és közvetlenül utána már mászott is.

Minél később kezditek el a fejlesztést, annál nehezebb lesz!

2011. szept. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, a párom unokatestvérének a felesége pontosan ilyen!!! mindent megmagyaráz még magának is, hogy az ő gyereke másképp fejlődik, meg lány és azért mozog nehezen, stb. pedig ő is novemberben lesz 1 éves, tehát ő is akkor 8-9 hónapos, de semmit nem csinál, csak fekszik a hátán. Nem mászik, nem ül. Viszont már 4 hónaposan rugós ajtófélfára akasztható hintába tette, hogy "nézelődjön" 5 hónaposan pedig kompba. Most 8 hónaposan triciklibe van szíjazva, a kormányt se éri el, a lába a pedált se, de beleszíjazza, és úgy viszi. Mi hiába beszéltünk neki, hogy ebből gond lesz....még most sem hiszi el, csak dumál magának és nekünk is.
2011. szept. 5. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

18:19-es vagyok


Írtam emilt!

2011. szept. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!