Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan tartsam ébren szoptatás...

Hogyan tartsam ébren szoptatás közben?

Figyelt kérdés
Kislányom 3 hetes és ha cicire rakom, elkezd szopizni és 10 perc után elalszik. Hiába ébresztgetem, semmi. Ezzel csak annyi a probléma, hogy nem eszik eleget és mikor lefektetem aludni, 1 óra és sír, mert éhes. Mit csináljak, hogy ne aludjon el? Mennyi időközönként kell etetni ebben a korban?
2011. aug. 2. 14:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia.Nekem azt tanacsoltak "huzd meg ovatosan a pajeszanal a hajat".Na ez nekem eleg drasztikus megoldasnak tunt igy inkabb csikoltam a fule alatt a nyakat,altalaban felkelt ra es szepen szopizott tovabb.

Azt hogy mennyi idokozonkent KELL etetni nem tudom en igeny szerint szoptattam.

2011. aug. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Nekem is pont 3 hetes a kislányom :) És mostanában 10 perc alatt lerendezi a szopizást. Aggódtam, hogy ez így nem lesz jó, eezért megmértem, 10 perc alatt elfogyaszt 50-60grammot. Ha ezt elosztom az egész napi adagjával, akkor pont elég. Szerintem te is mérd meg, hátha eleget eszik 10 perc alatt.

Ébresztgetéshez meg ajánlom a tarkó és a kulcscsont, valamint a talpának a masszírozását. Csak figyelj, hogy ne simizd, hanem maszírozd, mert a simi semmit sem ér.

2011. aug. 2. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

én lányom is sokszor bealudt, ezeket váltogattam:

-buksiját mozgattam meg ahogy a tarkójánál fogtam

-fülét húztam

-megsimogattam vizes kézzel az arcát

-le is vetkőztetheted szopi előtt/alatt (melegben alszanak inkább)

-fütyültem, énekeltem

-fújtam az arcát

-kis kezének a közepét nyomtam...

2011. aug. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 alaszka ***** válasza:
Én az arcát simiztem, meg gyengéden csipkedtem neki, általában erre folytatta a szopizást. Ez az aluszékonyág el fog múlni nemsoká, az enyém 6 hetes, de ha álmában szopizik, már akkor sem áll meg egy percre sem, általában 15 percig szopizik, de rövidül az idő is, mert egyre hatékonyabb. Még kicsi a gyomruk ilyenkor, nem tud sokat enni egyszerre, ezért kel gyakrabban fel. 3 hetesen az enyém max 2 óránként evett, de az első babám sokáig óránként, ez babafüggő is. Szerintem a 2-3 óra lenne az ideális. Az enyém 6 hetesen így eszik.
2011. aug. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xStefix ***** válasza:

1: Ennyi idősen még teljesen normális, ha bealszik szopi közben, mert elfárad és elálmosodik. Türelem.

2: Ha a fenti (kíméletesebb) tippek nem válnak be, akkor hagyd aludni, mást úgysem tudsz csinálni.

3: Ha nem bukós baba, szoptasd fekve egy nagyobb ágyon. Így nem kell böfiztetni és mozgatni, hanem nyugodtan aludhat tovább, ha végzett. Ezzel meg tudod előzni, hogy "feleslegesen" felébredjen.

2011. aug. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!