Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Aki szoptatott már szopikendőv...

Aki szoptatott már szopikendővel nyilvános helyen, milyenek a tapasztalatai?

Figyelt kérdés
Szerintem itt akkor is furán néznének az emberek a szoptatós anyukára, ha ilyet használna közben és nem is látszana semmi.
2011. aug. 3. 15:35
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem kezdesz neki szoptatni egy tér, bevásárlóközpont, stb. kellős közepén, hanem leülsz és diszkréten, akár szopikendővel, akár egy bővebb pólóban vagy egy textil pelussl letakarva a melledet és a kicsi fejét megszoptatod, az avatatlan szemek max. annyit látnak, hogy "ni, egy anyuka a babáját tartja a kezében". Én rákényszerültem nem egyszer, hogy megszoptassam a lányomat, mert mivel vidékiek vagyunk, de viszonylag sűrűn kellett Pestre járnunk, megoldhatatlan lett volna, hogy addig ne egyen, míg haza nem érünk, baba-mama szoba meg még Bp-n sincs mindenhol.. Annyi anyatejet meg lefejni még le tudtam volna, ami elég, de ugye a tárolás... Szóval: ha éhes volt a lányom, félrehúzódtam, kerestem egy csendes, nem forgalmas helyet és megetettem. Olyan ruhát vettem magamra, amiből nem kellett hosszasan kivetkőzni, elég volt felhúzni picit és már ehetett is a lányom. Szerintem észre se vették, hogy mi történik... legalábbis senki nem bámult meg.

A szoptatás különben sem megvetendő cselekedet, nem mindenki tudja megoldani, hogy két etetés között menjen a babával.. A szopikendő is jó megoldás, de vannak más, szintén diszkrét lehetőségek is.

2011. aug. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
0%
Na, én szoptattam kint a téren, de nem kendővel, mert korlátoznám a gyerekem jogait, és képzeld egy ember se szólított meg! Mindenki sietve elfordult, tudomást se vettek rólam! már én éreztem magam kínosan, és inkább odamentem és megkérdeztem egy fiatal párt, hogy nem azvarja-e őket, és nem érdekelte őket!! Még a villanyoszlopra is felmásztam, de még akkor sem jött oda senki, mert senkit nem érdekelt!! Felháborító, hogy ma már annyira se méltatnak, hogy bántó megjegyzéseket tegyenek, pedig akkor lenne miről csámcsogni!
2011. aug. 3. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%
Én egy kietlen parkban is szoptattam fényes nappal. Meg még sok más helyen is. Messze lett volna még hazamenni, a babám meg éhes volt. Leültem egy padra, eltakartam magamat nagyjából. Igazából nagy ívben tojtam rá, hogy ki látja! Akit zavar, ne nézzen oda.
2011. aug. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én is többször szoptattam szopikendővel, soha még egy furcsa nézést sem kaptam, nem hogy megjegyzést. Megpróbáltam olyan helyre vonulni, ahol nincsenek sokan, de így is volt, hogy elmentek melletünk. Oda se néztek.

Szerintem ez a kérdés egy kicsit fel van fújva, én úgy tapasztalom, hogy egy diszkréten, kulturáltan szoptató anyuka senkit nem zavar.

2011. aug. 4. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kedves 2. válaszoló!

Ha annyira gyengék az idegeid, hogy felidegesíted magad egy provokatívnak aligha nevezhető kérdésen, akkor inkább keresgess fórumokat, ott lehet puffogni! A 35%-odból látszik, hogy más kérdésekre is ilyen hasznos válaszokat szoktál adni, jó lehet a tudat, hogy rajtad kívül mindenki más idióta, ha kérdezni mer olyan dolgokról, melyek számodra - ó, mindentudású - evidenciák.

Egyébként rengeteg anyuka van, akinek ilyen-olyan gondja van/volt a szoptatással, egyre kevesebben szoptatnak sokáig, inkább támogatnunk kellene egymást, nem pedig cinikus megjegyzéseket tenni a "kezdőbbre"!


A többieknek köszönöm a véleményt. Én nyilvános helyen eddig csak az autónkban szoptattam, és nem tehetek róla, én egy kicsit szemérmesebb, szégyenlősebb (nem is tudom, melyik a jobb szó) vagyok a szoptatással kapcsolatban, annyira intim, bensőséges együttlétként élem meg. De majd alakul ez is, úgy érzem, egyre "lazábban" tudok ehhez is hozzáállni. Természetesen a baba az első, és a világért sem választanám a cumisüvegben adott lefejt tejet több okból sem, akkor inkább félreteszem minden szemérmességemet.

Szép napot!

2011. aug. 4. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!