Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan szopiztatod nyilvános...

Hogyan szopiztatod nyilvános helyen a babádat úgy, hogy mégse legyen nyilvános?

Figyelt kérdés
Hülyét kapok attól, mikor az anyuka előkapja itt-ott-amott a mellét, és megszoptatja a babát. Ok, hogy természetes dolog, de hadd ne kelljen már mindenkinek az ő mellét nézegetnie. Meg én sem szeretném, ha rám csodálkoznának. Emberek vagyunk, nem állatok, szerintem legyen annyi szemérmesség az emberekben, hogy legalább egy textilpelussal próbál takarózni vagy valami. Második babámat várom, és érdekel, hogy Ti hogy oldjátok meg, ha mondjuk egy séta alkalmával megéhezik a pici?
2011. szept. 2. 09:49
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
54%

Na, ebből lesz jó nagy vita!

Séta alkalmával éhes lesz?

Le lehet vinni a babát sétálni kajcsi után rögtön, és nem órákra lent lófrálni, és a következő etetés meg már otthon!

Úgy van, nem vagyunk állatok (akiket amúgy imádok), pld ez is különbség ember és állat között!

Nem kapjuk elő a cicinket idegen emberek előtt, nem guggolunk le a sétáló utca közepén pisilni, kakilni és még sorolhatnám!

Szerintem ezt minden anyukának (aki add valamit magára)meg kell oldania!

2011. szept. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
49%

Úgy, hogy nem szoptatok nyilvánosan. Ha mégis olyan útra megyünk valamiért, ami hosszabb, akkor termoszban viszek lefejt tejet és cumisüvegből adom neki.

Mielőtt rám támadtok, nem zavar be a szopiba, hogy egyszer-egyszer üvegből kapja a tejet.

2011. szept. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Távol álljon tőlem, hogy vitafórumot nyissak :D

Nem ez a cél, hanem azoknak a véleményére vagyok kíváncsi, akik szintén így gondolnak a szopizásra, hogy ha úgy adódik, akkor a lehető legdiszkrétebben próbáljuk megoldani. Ti hogy csináljátok?

2011. szept. 2. 10:11
 4/21 anonim ***** válasza:
50%

Első vagyok!

Mint a második!

Cumisüveg! Nem lesz baja a gyereknek, és az önbecsülésem is megmarad (nem látta néhány száz ember a páromon kívül a mellemet)

2011. szept. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
70%

Soha nem csináltam gondot belőle. Megpróbálok úgy fordulni, hogy takarásban legyek, meg nyilván nem tárulkozok ki, épp csak annyira húzom fel/el a pólót, melltartót, amennyire kell. Illetve, miután a gyerek bekapta a cicit, ugyan ki mit lát belőle? Semmit. Strandon a napozóágyba beülve, törölközőt magunkra terítve szoptattam a 15 hósomat, mások annyit láttak, hogy hozzám bújt a gyerek...


Azért tuti nem cígölnék magammal cumisüveget meg fejnék előre, hogy Úristen, nehogy valaki meglásson.

Különben meg, egy igény szerint szoptatott gyereknél nem mindig lehet kiszámolni, mikor éhezik meg. Lehet hogy 3, de az is lehet, hogy 1 óra múlva újra cicire kéredzkedik, most azért rohanjak haza??? Na ne.

2011. szept. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
86%

Ha hosszú útra megyünk,akkor az autóban,szinte teljesen sötétített a hátsó üveg,senki nem lát be. Séta alkalmával nem megyünk messzire,inkább "körözgetünk", barátokkal nyaralás alkalmával pedig letakartam magunkat egy hordozókendővel,így "nem estem ki" a társasági életből,de senki nem látott semmit,vagy ha mondjuk anyóséknál vagyunk és átjáróház van,akkor egy bő póló...

Tudom,ezek nem azok a klasszik nyilvános szoptatások,de vmi közük azért csak van hozzá..(az én babám nem issza meg a cumisüvegből a tejet)

Igazából szülés óta az ilyen szintű szemérmesség "kiveszett" belőlem,szóval engem nem zavar,ha valaki lát mondjuk szoptatás közben,mert kb semmit nem lát,csak a gyerek fejét,de tekintettel igyekszem lenni másokra,akiket elhiszem,hogy zavarba hoz...

2011. szept. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
49%

Én sohasem szoptattam nyilvános helyen. Egetértek az első válaszolóval teljes mértékben. A szoptatás/evés természetes dolog, ahogy a pisilés, kakilás is. Mégsem szoktuk ez utobbóakat sem nyilvános helyen végezni, a plénum előtt. És ahogy a nemi szervemet sem mutogatom, úgy a cicimet sem szeretném, ha boldog-boldogtalan bámulná. Meg a hasamat sem nagyon akartam közszemlére tenni, nem az volt a kedvnc testrészem szülés után :(

Mikor a babám még pici volt, kétféleképpen oldottuk meg: vagy rögtön etetés után mentünk el, és igyekeztem, hogy a következő etetésre már otthon legyünk, vagy vittem magammal cumisüvegben lefejt tejet. Nekünk így teljesen kényelmes volt, semmilyen nehézséget nem okozott.

Ha vásárolni mentünk, vagy valamilyen ügyes-bajos dolgot intézni, akkor általában megoldottuk 3 órán belül (az én babám 3 óránként evett, és eszik a mai napig).

Szóval szerintem a szoptatás intim dolog, és soha nem műveltem nyilvánosan.

2011. szept. 2. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
64%
Kissé fura hogy az etetés/szoptatás és az ürítés/wc-zés közt vontok párhuzamot,és egy kalap alá veszitek...na de mindegy.Én nem szoptatok nyilvánosan,vagyis úgy nyilvánosan,ami sok ember szerint botránkoztató,de nem azért hogy ne botránykoztassak :) hanem én magam szégyenlősebb,szemérmesebb típus vagyok,és nem tudnám rávenni magam szívesen.Ha messzebb megyünk azt általában autóval tesszük,a hátsó ülésen magam egy pelenkával letakarva szoktam szoptatni(leállva természetesen)Ha a városba akkor útba ejtem anyukám vagy testvérem,ott.Egyébként engem nem botránkoztat ha valaki nyilvánosan szoptat,és nem is bámulom(pláne nem KELL bámulni)ÉS/DE inkább nézném úton-útfélen a padokon szoptató anyákat----mint a részegeket és hajléktalanokat!!!Egy 3 éves(akit 20 hónapig szoptattam)és egy 10 hónapos aktív cicizőm van,és bárhová eljutottunk eljutunk cumisüveg nélkül is,de még mindig nagyon kevés hely van ahol gondolnak a szoptató anyák lehetőségére,és amíg ez nem változik......mindenki csak dumál :)
2011. szept. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

utolsó, igazad van. azért az szerintem durva, h pl. budapesten, a bevásárlóközpontok 90%-ban nincs szoptatós szoba. most őszintén, mekkora területet foglalna el? mekkora bevételkiesést jelentene egy bevásárlóközpontnak, ha egy 10 néyzetméteres területet leválasztanának, és beraknának oda 3 széket?

ahol meg van, ott általában a wc-vel egy helyiségben van, és undorító. akkor már inkább a kocsiban szoptatok én is.

csak olyan értelemben vontam párhuzamot a szoptatás és a pisilés között, hogy mindkettő nagyon intim dolog, és az embernek végeredményben le kell vetkőznie hozzá, és olyan testrészét kell elővennie, amit általában nyilvánosan nem mutogat. de a szexet is írhattam volna akár. az is természetes (nem a kakilással egy súlycsoport), mégsem csináljuk nyilvánosan. lehet, hogy velem van a baj, de én a párommal mégcsak csókolózni sem szoktam az utcán, stb.

ezek a dolgok nekem nagyon az intim szférámba tartoznak, nem szeretem ha látnak közben :)


viszont van a családunkban egy nő (távolabbi rokon) nyolc hónapos a gyereke. nemrég vot egy nagy családi összejövetel, voltunk vagy 30-an. mindenki szépen evett az asztalnál, egyszercsak fogta a gyerekét, kigombolta ablúzát (melltartó persze nem volt rajta, a két "csöcse" mint két dinnye - már bocs de ez az igazság) és elkezdett szoptatni, ott a székén ülve.

hát konkrétan mindenki letette a kanalat, pedig mindenféle ember volt a családban, nő, férfi, tápszeres anyuka, anyatejes anyuka, mindeféle korú és stílusú ember).

számora ez is azt igazolja, hogy mások sem nézik jó szemmel az ilyen mértékű kitárulkozást. persze ez az egyik véglet, de én inkább a másik véglethez akarok tartozni.

2011. szept. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
65%

Lehet rendelni szoptatóskendőt, kicsit drága, de nekem megérte. Mindent takar, a baba nem tudja lerántani, és jól szellőzik. Mivel semmi nem látszott ki, ha így is zavar valakit, az már tényleg nem érdekel. Párszor szoptattam vele strandon vagy parkban, soha még csak fura nézést sem kaptam, szerintem a többségnek fel sem tűnt.

A másodiknál biztos, hogy nagy hasznát fogjuk venni.


www.szoptatoskendo.hu

2011. szept. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!