Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szerintetek jó dolog az igény...

Szerintetek jó dolog az igény szerinti szoptatás? Nem alakul ki a gyerekben egy csomó felesleges rossz szokás-éjjeli ébredés?

Figyelt kérdés
És az anyuka szemszögéből nem túl megerőltető ez?
2011. aug. 5. 13:04
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Utolsóval teljesen egyet értek.Én igény szerint szoptattam 25 hónapig.Éjjel 20 hós koráig kelt 1-2x, aztán elhagyta. 25 hónapos korában vettem el tőle, minden sírás nélkül. Ekkor nekem már fájt, kellemetlen volt. Amúgy is 2 éves koráig "terveztem szoptatni". 2,5 hónapos koráig enyhén volt csak hasfájós, attól függ mi ettem. Aztán szépen kikalkuláltam, hogy mit ehetek. 2,5 hós koráig csak 3-4 féle kaját ehettem. Puffasztóak kilőve, kakaó is.
2011. aug. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Snapette ***** válasza:

Egyáltalán nem alakul ki semmiféle rossz szokás, sőt. Nem jó a babának, ha rákényszerítik, hogy egyen, mikor esetleg nem éhes, viszont nem kap, mikor az. Elrontja azt a természetes érzést, hogy éhes vagyok, enni kell...

A lányomat igény szerint szoptatom, három és fél hónapos, és a rendszere kialakult magától, az éjszakát háromhetes kora óta átalussza. Nem zavar engem, hogy nem mindig tudom, mikor eszünk (bár most már tudom), mindenhol lehet kapni egy helyet arra a 20 percre.

2011. aug. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
17%
Nekünk nem jött be.Állandóan a cicimen akart lenni,csak ott nyugodott meg,nem akart kiságyban aludni,fájt a sok szopitól a pocija,visszahányta a feslesleget,se ő,sem én nem aludtunk hetekig,borzasztóan szenvedtünk.Aztán beálltunk a 2 majd a 3 óránkénti szopikra.Az elején sírt,megnyugtattam másképp,és hatott.Utánna már csak akkor evett amikor éhes volt,ha a köztes időben nyügösködött akkor cumit raktam a szájába,az megnyugtatta szépen.
2011. aug. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 alaszka ***** válasza:
100%
Igény szerinti híve voltam/vagyok. Első babámat 19 hóig szoptattam, akkor már el kellett választani, mert ment bölcsibe két évesen és nem akartam az utolsó hetekre hagyni. Most a tesója 6 hetes, délutántól éjjel 1-2-ig állandóan cicizni akar, cumit nem fogadja el. Az hogy fárasztó, nem érdekel, az aggaszt csak, hogy így mindig túleszi magát, visszahányja, aztán megint kér. Elbizonytalanodtam, hogy ez jó e neki, vagy nekem kéne az okosabbnak lenni, és nagyobb szüneteket tartatni vele...viszont, ha sír nem bírom ki, hogy ne adjak neki, bízom benne, hogy az ő ösztönei működnek jól. Viszont anyósom kikészít a szövegével, hogy régen milyen jó volt az a 3 óra...milyen világ lehetett, ahol az anyuka kényelme volt a fontosabb? Mit csináltak, hagyták sírni a babákat? Lehet hogy volt rendszer, de ez jó lehetett a babáknak? Nem tudom elképzelni..
2011. aug. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Snapette ***** válasza:
22:09- volt egy rövid időszak, mikor az enyém is többet evett, mint amennyi kellett, és visszahányta, de egyrészt elmúlt, másrészt nem hagytam, hogy túl sokat egyen. Mikor már 2-3 hónapos a baba általában lehet tudni, hogy kb mennyit eszik. Na, én adtam enni, mikor kérte, de mikor éreztem, hogy már ott vagyuk valahol a határo, akkor elvettem tőle, és nem volt nyűgös, jól volt lakva. Esetleg igényelte, hogy maradjak vele (pl. elalvás előtt, míg elalszik) de éhesen nem maradt, és vissza sem hányta. Most három és fél hónaposak vagyunk, és már nem akar addig enni, amíg kihányja. Azt hiszem, hogy akkor jön ez be a babáknál, mikor kezd megszűnni a keresőreflex, és már tudatosan akar enni, ugyanakkor rájön, hogy nem csak jó, kellemes is neki, hogy anyucit magára kapcsolja. Ha megérti, hogy nem hagyják ott csak mert jóllakott, szerintem nem fogja csinálni többet.
2011. aug. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Köszi a sok választ. Nálunk sem igazán jött be,túl sok lett a komfortszopi,aztán túl kevés a tej.
2011. aug. 6. 06:58
 17/20 anonim ***** válasza:

én mondhatom, hogy ötvözöm a két módszert. A babám egyébként nem eszik túl sűrűn. Van hogy sokat eszik, van, hogy keveset, és gondolom attól is függ, mennyit termelek éppen. Én nem sűrűn, de igény szerint szoptatok szerintem. Amikor befejezte a hamizást, megnézem az időt, és rászámolok 3 órát, hogy majd legkésőbb akkor megkínálom, akkor nem lehet baj. Ha viszont előbb kér, nyűgösködik, megkínálom előbb, akár 1,5 óra múlva is, de ritkábban van ilyen. Van olyan is, hogy az előre meghatározott "ekkor legkésőbb" időpontban éppen alszik, vagy hiába kínálom nem kell neki, akkor várok picit, és újra megkínálom mondjuk fél óra/ 1 óra múlva.

Nálunk olyan is van, hogy a kínálás előtt nem is kér,viszont mikor megkínálom, nagyon ráharap a dologra és fal. Szóval szerintem a babáknál sok minden még titok, akárhogy is figyeljük őket. Amíg nem tudnak kommunikálni, nekünk kell próbálkozni.

Mindkét módszer beválhat, csak ne ragaszkodjunk szemellenzősen egyikhez sem. Személyes véleményem szerint, ha még nagyon kicsi a baba, pár hetes, jobban híve vagyok a sűrűbb szopinak, ha nem túl bukós a baba és jó az emésztése, de nem jó ellenkező esetben, mert akkor hagyni kell, hogy megfelelően kifejlődjön az emésztőrendszere, nem állandóan tömni, még ha akarja is. Én kivárnám ilyenkor azért a 1,5 órát. 3 órát nem lépném túl velük sem, de ha már túl van a sárgulási időn, lehet hagyni tovább is aludni. 4 óra után én azért a biztonság kedvéért felkeltettem az elején.

De mint mondtam, ez nem gongra megy azért, rugalmasan.

2011. aug. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
51%

Az még talán okés, hogy az anyuka kényelme(?) nem fontos...

(megjegyzem, ha nem alszik, és napi 20 órát szoptat, nem hinném, hogy túl kiegyensúlyozott anyuka lenne...)


De komolyan, ahol nagyobb gyermek is van, hogy oldjátok meg, hogy ennyit van cicin?????????????? Hogy mentek játszótérre, stb?

2011. aug. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 xStefix ***** válasza:

Nekem csak egy gyerekem van, de a többgyerekeseknél úgy látom, hogy a hordozókendő nagy segítség, ha dolog van.

Ha menni kell, ebben lehet vinni magunkkal a kicsit is és ha szopizni támad kedve, észrevétlenül megoldható. Nem kell kivenni a kocsiból, külön elbújni vele, hogy senki ne lásson stb., hanem pár mozdulat és kész. Szerintem nagyon praktikus, én is beszerzek majd egyet, ha sorra kerül.


Egyébként a többedik gyerek szoptatása már nyilván nem annyira szószerint igény szerinti, mint az elsőé, hiszen egy nagyobb családban több a teendő is, nincs annyi szabadidő. Úgy értem, valószínűleg egy ilyen baba is annyiszor szopik, ahányszor kér, max. néha kívülről kell őt lekapcsolni a mellről, ha épp halaszthatatlan teendő van.

De biztosan kivitelezhető, mert nem egy nagycsaládost ismerek, akiknél működik a rendszer.

2011. aug. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 xStefix ***** válasza:
Egyébként már megint jól látszik, hogy mennyire nem tudják egyesek, mit jelent igény szerint szoptatni. :) Nem arról van szó, hogy non-stop (najó, időnként erre is szükség van), hanem arról, hogy akkor és addig, amíg a baba szeretné. Ez nem ugyanaz, még akkor sem, ha ez is sok időt vesz igénybe. (És mivel így van, az anyuka nyilván megkeresi és megtalálja a módját annak, hogy a szopitúrák közben azért pihenjen is, úgy mint: fekve szoptatás, együttalvás a babával és tsai. Hidd el, aki ilyen módszerrel és helyesen szoptat, a világ legkipihentebb embere lehet.;)
2011. aug. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!