Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mennyi időnként ajánlatos...

Mennyi időnként ajánlatos szoptatni? Na meg meddig ajánlott? Mit tegyek ha majd a havi vérzésem idején esetleg nem fogadja el a pici a cicimet, nem akar majd szopni?

Figyelt kérdés
Kolléganőim azt mondták 3hónapos koráig 3óránként ajánlatos a szoptatás. Ez így jó, és utána? Azt hallottam 1éves kornál ajánlatos átállni a szoptatásról bébiételre. Ezt is jól tudom?
2009. ápr. 10. 07:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én az igény szerinti szoptatás híve vagyok tehát amikor a baba kéri akkor van a szopi!Ha ez másfél óránként van akkor is!A hozzátáplálást kb.6 hótól ajánlják de ez is babánként változó!Haviról nem tudok nyilatkozni nekem csak a szopi végén jött meg(16 hónapos volt a lányom).Az,hogy meddig ajánlott?Hát ezt majd eldönti a természet és a baba!Ha van tej és igény rá akkor szoptass bátran sokáig!
2009. ápr. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az lányom 1 hós és igény szerint szoptatom. Sosem nézem, hogy mikor evett, van hogy alszik simán 4 órát, de van hogy 2 óra múlva kéri a cicit. Ha alszik eszem ágában sincs felkelteni 3 óra múlva, hogy egyen, ha éhes úgyik magától felébred.

A fiam 21 hós koráig szopott, de nem emlékszen, hogy a mensi idején nem kérte volna cicit, asszem 6 hós volt, amikor először megjött.

2009. ápr. 10. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is igény szerint szoptattam/szoptatok.Amíg kizárólag anyatejes volt a babám akkor volt olyan,hogy 1 óra múlva megéhezett,de az is lehet,hogy csak szomjas volt.De volt olyan is hogy aludt 4-5 órát egyhuzamban.Tehát én akkor szoptattam ha éhes volt.Most 10,5 hós már 4 hónapja menstruálok és az én pici fiam észre sem vette.

Még most is akkor szopizik ha kéri,hiába eszik 6 hónapos kora óta főzeléket,neki kell utána a tejcsi is.Én úgy gondolom,hogy ameddig lehet szoptatom(nem 3 éves koráig azért),úgy sem ajánlják 1-2 éves korig a tejet.

2009. ápr. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Itt nézz körül ebben a témában:

[link]

2009. ápr. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A lányom 13 hós és még mindig szopizik, de már csak este és éjjszaka és reggel, napközben nem kér már. Én teljessen rábíztam mikor akarja elhegyni az egyes étkezések után a szopit, de mindig megkínáltam a szilárd kaják után és szép lassan elhagyta. 10 hós volt mikor előszö megjött a menszim, de nem vettem észre semmi változást ugyanúgy szopizik akkor is mint máskor.

Én a helyedben ha van elég tejed szoptatám amig kéri, úgyis elválasztja majd magát mikor eljön az ideje. Természetesen a hozzátáplálást kezd el 6-7 hós kora körül és ha kér még utánna nyugodtan adj neki anyatejet. Rosszat biztos nem teszel vele.

2009. ápr. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én most 4 óránkét szoptatom és mellette eszik is és annak a híve vagyok ameddig van adok. Én azért nem adok neki többször mert faj a hasa és ki hányas a kis lányommal meg jártam és nagyon anyás lett mindenhol kért cicit. De a kis fiam tudja hogy mikor van és a védő nő is eszt mondta mert meg van a súlya is már 7 és fél kiló és csak 4 hónapos és nem tápszert adok neki hanem rendes ennivalót!!!
2012. ápr. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!