Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mért nem ajánlatos két ciciből...

Mért nem ajánlatos két ciciből szoptatni?

Figyelt kérdés
NEkem annyi van még csak a kettőben,hogy így lakik jól de mindenki azzal jön,hogy egyszerre csak az egyikből szopizzon,de a jobban nagyon kevés van nem is lenne neki elég.Hiába fejek meg iszom az alkohol mentes sört,nem használ úgy..3hetes baba mamája
2008. aug. 2. 16:34
 1/6 anonim ***** válasza:
A tej eleje vizesebb a vége pedig zsirosabb, tápanyagdúsabb ezért fontos hogy kiszopizza. A mell "Telődéséhez", regenerálódásához pedig 6 óra kell.
2008. aug. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy nagy hülyeség az, hogy egyszerre egy ciciből lehet szoptatni. Én mindig mind a kettőből szoptattam, és ez be is jött: a nagyobbik 3 évig cicizett, a kicsi 2 éves, de még mindig szopik, és van is tejem. Szoptass mindkét melledből egész nyugodtan. Azért is nem értem ezt az egy mellből szoptatást, mert tudvalévő, hogy minél többször, minél jobban kiürül a mell, annál több tej termelődik, és fejéssel nem lehet úgy kiüríteni, mint szoptatással...
2008. aug. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)Igen ezt én is észre vettem,hogy mikor lefejem magamat még simán eszik utánna belőle.Tudom,hogy folyamatosan termelődik is ilyenkor,de tény nem hszem,hogy ilyen gyorsan,de a mélyen lévő mirigyeket sztem csak a baba tudja igazán jól kiszívni.
2008. aug. 2. 19:12
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem a homeopátiás Urtica urens 5 CH nagyon bejött. Úgy kell szedni, hogy ha elfogy egy fiola, tarts egy hét szünetet, és utána újra szedheted, és így tovább. Én ha elkezdem szedni, mindig bedurran a cicim, feszül, bizsereg, és csöpög a tej! Van hogy reggelre tejben fürdök :)! Amúgy nekem sincs alapból sok tejem, csak amennyi neki elég. De ha ezt, illetve amióta ezt így szedem, minden nap tudok akár 1,5 dl-t is fejni, és elmehetek akár nélküle intézni a dolgaimat a városba! Én mondjuk egy ciciből etetem, és ha 15 perc múlva még kér, akkor is ugyanazt adom vissza, akár 3-szor egymás után, így biztos jól kiüríti. Elég szokott neki így lenni. De mondom, nem dúskálok benne, de ügyesen beállítja magának. Már 6 hetes, és beállni látszik a kereslet-kínálat. De ha te így érzed hogy elég, nyugodtan szoptass két ciciből.
2008. aug. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is szoptatok mindkét ciciből. Van hogy hajnalban kiszopizik egyből 130at is, és a másikból csak 50-60 g re van szükség, de szükséges. Nappal pedig van hogy mindkettőt totál kiürítjük és mégis van tej. Bár hozzáteszem taloán most kezd beállni. 6 hetesek vagyunk. És én 4esével iszom a laktoherbet és be is jött. Pedig először azt hittem semmit nem ér. Hála Istennek 4 napja nem kellett pótolni egy grammot sem! Hasonló jókat kívánok.

Különben nem tudom hogy segített e, de nünk volt egyx nap amikor óránként szopizott egy hete, és előtte meg két nap is fejtem a brutál fejéssel néhányat. Meg kézzel is fejtem néhányszor. De nem volt olyan sok alkalom, 2-3.

Gyakori mellretétel is segíthet. Sok sikert

2008. aug. 4. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Jah és elfelejtettem írni, hogy pihenj délután ill aludj, egy másfél órát, ez nekem sokat segített. No meg 4liter folyadék. Én ennyit minimum megiszok..

előző válaszoló 6 hetes anauyka

2008. aug. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!