Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tegyek? Teljesen kiborulta...

Mit tegyek? Teljesen kiborultam. Újabban a napjaink ilyenek: 2 óra szopi,10 perc alvás, majd sírás a következő szopiig.

Figyelt kérdés

Nem tudunk lemenni sem,mert 20 perc után már megint éhes, sír. (van egy nagyobbik gyermek, tehát fontos lenne)

Este fél8tól fél11ig ettünk. Elaludt a cicin, majd ha elmentem, vagy lerakni próbáltam, sírt. Így újra ettünk... Kevés már neki?

Ha ez így megy tovább, én nem fogom szoptatni. Egész nap fáj a hasa, pedig már gyümölcsöt, zöldséget sem ettem nem tudom mióta...


2011. aug. 6. 22:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
53%
Először is nyugodj meg. Mennyi idős? Elképzelhető, hogy nem elég tápláló neki a tejed. Hasfájásra sokmindent adhatsz neki, nálunk a mecsek baba tea+espumisan vált be, de van még grippe water, infacol, ki mire esküszik. Csak végső esetben adj neki cumisüveget, mert könnyen cumizavaros lesz.
2011. aug. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
63%
Lehet, hogy lepontoztok, de ez nem igény szerinti szoptatás, hanem terror. Ha 20-30 perc alatt nem issza ki a kellő adagot és játssza ki magát a cicin, akkor a gyerek igenis szórakozik veled. Én bizony 30 perc után lettem, és 2 órán belül nem etettem újra. Inkább ringattam, sétáltam vele, de az evésébe vittem egy kis rendszert. A hasfájása elmúlt és a maratoni szopások is. Maradt a jóllakott, nem követelőző baba.
2011. aug. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Te magad fogalmazod meg a bajt! fél 8-tól 11-ig szopiztattál! Az etetés nem erről szól, amikor intenzíven eszik és jól lakik büfiztesd meg, ha elalszik rajta, csúsztasd ki a szájából a cicit, a csecsemők "álomba zuhannak", szóval egy kb. 5 perces együtt pihi után hagyd ott, akkor már elég mélyen alszik ahhoz, hogy felriadjon a mocorgásodra. A has fájás is attól lehet, hogy amikor elalszik a viszonylag kevesebb kalóriával rendelkező szomjoltó tejet iszogatja, cumizgatja,ami viszont lazíthatja a székletét, több bélmozgást eredményez...stb, ha nem cumizik én elgondolkodnék a helyedben egy cumin (tudom sokan most felhördülnek) Nekem bevált, két gyermekem van 22 hónap korkülönbséggel, másfél éves korukig szopiztak (ők döntöttek úgy, hogy már nem kell nekik elalváshoz sem)A tejed nem lehet kevés, ha igény szerint szoptatsz, a tejtermelést leginkább ez serkenti (bár ez alkat kérdése is lehet) Jó lenne tudni mekkora csecsemőről van szó, zöldséget, gyümölcsöt pedig nyugodtan egyél, persze nem karfiolról és karalábéról beszélek, hanem barack, banán, szőlő, idény gyümölcsök, kár lenne megvonnod magadtól az igen fontos tápanyagokat!
2011. aug. 6. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a babuci?
2011. aug. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Így csináltam pedig, amit mondtál. szopizott, majd kiköpte. Aludt 10 percet, és újra sírt... Ezt jó sokszor. Van cumija, el is fogadja, ha csak nyűgös, de most nem volt jó... Csak a cicire hagyta abba az elkeseredett sírást...
2011. aug. 6. 23:01
 6/14 A kérdező kommentje:
ja, bocsi... 5 hetes volt csütörtökön
2011. aug. 6. 23:06
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Én a lányomnál követtem el ugyanezt a hibát. Hasfájós baba volt és mivel igény szerint akartam szoptatni, minden egyes nyekkenésére cicire tettem. Szerintem eléggé túletettem, ami nemhogy segített a hasfájásán, inkább rontott a dolgon.

Ha jól fejlődik, biztos nem kevés neki a tej.

Én is inkább máshogy próbálnám megnyugtatni,az említett teán, cseppeken kívül poci simogatással, tornáztatással, babamasszázzsal.

Tudom mennyire elkeserítő ez a 2-3 hónap, mire kinövi a hasfájást,de valahogy túl kell élni. Én is hulla voltam a 3. hónap végére, rengeteget éjszakáztam, és baromi izmosak lettek a karjaim a sok ringatástól.

Napközben ha nyugtalan, próbáld ki a hordozókendőt. Az nekünk is nagyon bevált és így tudtam némi házimunkát is végezni. Magamra kötöztem a gyerkőcöt és úgy porszívóztam.

2011. aug. 7. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Hatodik hetes, most vagytok fejlődési ugrásnál - kis kitartás, rendeződni fog!!! Esetleg próbálj meg neki cumit adni, hátha elfogadja - nekem a nagyobbom nem, a kicsi gond nélkül elfogadta anno a cumit, emellett persze igény szerint szoptattam, de a cumi átsegített minket azon, hogy a komfortszopit csak rajtam űzze.

Hasfájásra amit jó szívvel javaslok, semmi mellékhatása, de extrém jól hat: Aloe Activator. Ez egy foreveres termék, terjesztőkön keresztül juthatsz hozzá, de komolyan mondom, aranyat ér!!! Magamon is kipróbáltam, nagyon durva gyomorgörcsnél valami álom, 10 perc után semmi bajom nem volt. A gyerekeknél is bevált, a nagyobbom már maga kéri, ha fáj valamitől a hasa, testsúlykilogrammonként két cseppet kapjon.

Ezen kívül javaslom a hordozókendőt, valószínűleg sokkal nyugisabban ellesz a babád, ha hozzád bújva lehet, érezve minden rezdülésedet, te pedig szabadon mehetsz, ahová akarsz és még a kezed is szabad marad. Két év van a gyerekeim között, áldás a hordozókendő, olyankor is tudok a nagyobbal foglalkozni, ha a kicsi ölbe vágyik, kirándulhatunk, csinálhatunk bármit, nagyon jó találmány!

2011. aug. 7. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is így rontottam el,hiába csak jót akar az ember.Nekem a gyerekorvos azt mondta egy szopi 30 perc,és 2 óránként,előtte NEM!2 nap múlva megszokta a lányom,hogy nem csak cicin jó (mert a tiéd is ezt hiszi,hiszen nem eszik mindig ha rajtad csüng) komfortszopizni csak akkor hagytam ha előtte evett,akkor még cumizhatott picit,de amúgy nem.Nekünk ez vált be,.
2011. aug. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
57%

(fili)

Növekedési ugrás van van egy-két hét tarts ki.

Nehogy cumit adj mert az esetek nagy százalékában cumizavarosak lesznek és akkor még a cicit sem fogadja el.Hason próbáld meg fektetni,először lehet, hogy nyüglődik, de nagyon hamar megszereti mert fel tudja a kis lábait maga alá húzni ha fáj a pocija.

És táplálkozz normálisan mint látod nem az étkezésedtől fáj a hasa.

Ha fejlődik szépen nincs aggodalomra okod. Ezen meg mint írtam hamar túl leszel aztán jön a következő ugrás:))

Szoptatott babának meg semmi tea mert ezek a folyadékok lemossák a bélfalakról a hasznos védelmi anyagokat amit az anyatej felépít. Infacol jó ha tényleg úgy látod a hasa fáj.

2011. aug. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!