Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Elapadt tejet meg lehet újra...

Elapadt tejet meg lehet újra indítani?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 9 hetes a kisfiam. Kb 3 hete nincs tejem. Előtte is kevés volt. Azt szeretném kérdezni hogy meg lehet-e újra indítani a tejet?
2011. aug. 8. 20:08
1 2
 1/11 Togcsi ***** válasza:

[link]

[link]

Szia!

Nézz itt körül,hátha találsz valamit amit hasznodra fordíthatsz!Nekem sajnos nem sikerült újra beindítani pedig mindent megpróbáltam,de ha szerencsés vagy sikerülhet!Szedtem mindenféle gyógyszert is,teát stb...de sajnos semmi!De neked sok sikert!:)

2011. aug. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem kicsi az esély rá, h ismét legyen tejcsi. Nekem a kórházból hazajövetel után 2 napra ment el a tejem , de nem teljesen , csak előtte mondjuk 100 ml-t fejtem aztán hirtelen csak 10-et, így még vissza tudtam hozni, de hetekkel később főleg ha teljesen elment szerintem már kevés rá az esély.
2011. aug. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
49%
Utolsó szoptatás után 40! nappal apad el teljesen a tej. Keress homeopátiat rá, és rengeteget komfortszopizzon! Miért ne lehetne? Önbizalom kérdése KIZÁRÓLAG! Sikert!
2011. aug. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%
Tedd sokszor a babát a melledre és fejj is még ha nem is jön semmi, kitartónak kell lenned és megint lesz tejed. Én visszahoztam pedig már elapadt, utolsó szoptatástól/fejéstől számított 62. napon hoztam vissza! Kitartás és akarat kérdése az egész.
2011. aug. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

St az is tud szoptatni, aki nem szült,

2011. aug. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
21: 40 erre valamilyen tudományos alátámasztás is van, vagy csak hallottad valakitől aki valaki mástól hallotta, hogy hallotta? :)
2011. aug. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 xStefix ***** válasza:

Pont tegnap volt a Fókuszban 2 anyuka, akik örökbefogadott babákat szoptatnak sikeresen. A műsor mondjuk nem releváns, de tényleg van ilyen, csak sajnos nagyon ritka, mert nem tudják, hogy ilyet is lehet. A riportban nyilatkozta is egy ligás tanácsadó, hogy semmi egyéb nem kell az öribabák szoptatásához, csak kellő ingerlés és kellő kitartás (és persze mindaz, amit egy szoptatós anyának tudnia kell: nyugalom, pihenés és elég folyadék; de ezeken túl semmi).


Szóval igen, ha ügyesen csinálod és kitartó vagy, simán sikerülhet! Itt keresd, hogyan: www.lll.hu, www.szoptatasert.hu

2011. aug. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

megnéztem a videót, érdekes, azt gondoltam volna, hogy magához a meginduláshoz kellenek azok a hormonális hatások, ami a terhesség és a szülés alatt végbemegy a szervezetben.

de ezek szerint nem, az emberi szervezet meglepő dolgokat produkál.


és azért is gondoltam, hogy nem lehet: mert nézegettem, hogy ki kaphat anyatejet és ott a beteg, vagy megárvult babák mellett az örökbefogadottakat említették.


így akár rá is lehet készülni a szoptatásra és a szülés előtt pár héttel megkezdeni a fejést. és akkor egyből lenne teje a babának. ez hülyeség szerintetek? most valahogy ez jutott eszembe :)

2011. aug. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 xStefix ***** válasza:

Isten ments! Szülés előtt TILOS ingerelni a mellet (ilyen módon legalábbis)!!! Az ugyanis beindíthatja az oxitocin termelődését, ami viszont ugyanaz a hormon, ami a méhösszehúzódásokért is felelős, ergó beindíthatja a (kora)szülést! Pontosan ezért is köztudott ma már, hogy nemhogy nem szükséges, hanem egyenesen káros is eddzeni a mellbimbót a szülés előtt (régen ugyanis ez volt a javaslat).

Ugyanez van akkor is, ha valaki veszélyeztett terhes vagy kinyílik a méhszája. Ilyenkor indokolt esetben eltilthatják a további szextől ill. az orgazmustól, mert akkor is az oxitocin működik.


Semmit sem kell külön előre készülni a szoptatásra - pontosabban, érdemes utánaolvasni, hogy mire kell figyelni. Javaslom neked ezt: www.lll.hu

2011. aug. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
de mi van azzal aki a nagy tesót szoptatja? elvileg őt nem kell elválasztani, csak ha nagyon veszélyeztetve van az anya
2011. aug. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!