Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tehetek még? 9 napos a...

Mit tehetek még? 9 napos a babám, eddig ömlött a tejem, elég volt egy cici, de pár óra alatt nagyon elapadt.

Figyelt kérdés
Két óránként mellre teszem, szívja 20 percig, aztán elalszik, de az adagjának a fele sincs meg. Utánafejek, de 5-10 ml jön ki. El kell kezdenem pótolni, mert kis súlyú, nem tehetem, meg hogy nem eszik rendesen. Mit csináljak????? Az elsőt is alig kapott anyatejet, mert nem tudott szopni, fejéssel meg csak 1-2 hónapig tudtam fenntartani. Annyira örültem, hogy most van, de létezik, hogy csak eddig tartott???? Mi lehet az oka????
2011. szept. 30. 22:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
semmit örülj a babádnak és enged aludni ha evett. elég neki hidd el. Nincs olyan,hogy adag.. annyit eszik amennyi éppen kell neki. Ha áll a súlygyarapodás akkor kell gondolni a pótlásra. Nyugi jól csinálod.
2011. szept. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Van ilyen és olyan is hogy abszolút nincs tejcsi!

Egyébként van egy homeopátiás golyócska, amit megpróbálhatsz.

Urtica Urens 5 CH

5 CH naponta 2-3x5 golyó. Alacsony hígításban elősegíti az anyatejtermelést

A gyógyszertárakban tudnak táj. adni.

Ne legyen lelkiismeret furdalásod!

Sok sikert!

2011. szept. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ok lehet: idegeskedés, lusta szopizni a baba.

Fejéssel mindig kevesebbet tudsz kinyerni, mint amennyit a baba szív ki, ez önmagában nem jelenti azt, hogy nincs elég tejed.


Mérés alapján tudod, hogy nem eszik eleget?


Amit tehetsz: először is megnyugszol és hiszel benne, hogy igenishogy menni fog a szoptatás, nem stresszeled magad. Ajánlom homeopátiás szerként az Urtica urens CH5-öt, 1 hetes kúrát, első 3 nap 3x5 golyócska, utána 2 napig 2x5, majd egy napig 1x5. Mindkét mellből szoptasd a babát (kb. 12-12 percig), ha nem alszik be a másodiknál, akkor tedd még vissza az elsőre még egy körre. És pár hétig próbálj meg legalább a hajnali szoptatásnál utánfejni. (Ha van energiád rá, minden szoptatásnál is megteheted.)


Nyugodj meg, nincs veszve semmi!

2011. szept. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Tedd el a mérleget! Ha a babád elégedett, akkor ne aggódj!

Max. hetente portalanítsd le a mérleget és mérd meg heti egyszer!

Az én fiam is pici súllyal született, mégsincs mérlegem, pont azért, hogy ne idegeljem magam ilyenekkel.

Nyugodj meg, mert ha idegeskedsz, az tényleg nem tesz jót!

2011. szept. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 wartburg353s ***** válasza:
Nekem a gyógyszertárban kapható gyógynövényekből készült tejszaporító tea is bevált. De szerintem is, ha elalszik szopizás után, akkor elég neki, amit szív, különben sírna. Ne ess pánikba, pont azért, mert kissúlyú, nem szopik olyan hatalmas adagokat.
2011. szept. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

22:28

Ami még eszembe jut: igyál sok folyadékot (min. 3 l/nap), amikor tudsz, próbálj meg lefeküdni, pihenni (nap közben is -tudom, nem könnyű, pláne, ha van nagyobb gyerek is).

Egyél sok levest (ez is a folyadék miatt fontos).

Szerintem ha nyugodtan alszik, nem nagyon sírós, van pisis-kakis pelusa, megeszik ő annyit, amennyi kell neki. Igazából az 1 hónapos kontroll-mérésnél látszik legelőször igazán, hogy jó ütemben fejlődik -e (persze ha nincs extra jele, hogy "éhezne"). Addig még van idő, nyugodtan próbálkozhatsz. Nem érdemes állandóan méregetni, elég havonta 1x.

2011. szept. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne izgulj. Átmenetileg nekem is kevesebb lett hirelen a tejem a második hét végén, mégpedig akkor, amikor két hét után a szüleim hazamentek, és én ottmaradtam napközben egyedül a két éves fiammal és a két hetes babával, és minden rám szakadt. De ez csak átmeneti állapot volt,pedig majdnem fele annyi lett a tejem. De ilyenkor a tej is erősebb lesz, és hidd el, átmenetileg ez is elég nekik. Az én kisfiam most 7 hetes, 150-160 g-mokat eszik, de amikor lebetegedtem, és kevesebb tejem volt, a 80-90-nel is elvolt, max. gyakrabban kérte. Ne izgulj, ha elalszik rajta, akkor biztosan elég neki, hidd el. A tej nem apad el egy-két nap alatt hirtelen, max. valamitől átmenetileg lecsökken, de nincs gond. Ha kéri, etesd meg gyakrabban, ha nem, akkor nem kell. Hidd el, nem kell pótlás, attól tényleg kevesebb lesz a tejed. Nyugi, egy-két nap, és helyrejön minden. Pihenj, és igyál minél többet, és nagyon fontos, hogy nyugodj meg.:-)
2011. okt. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek.

az utolsó etetésnél 20 ml-t tudott szívni összesen, utána csak úgy nyelte a tápszert, én

meg bőgtem. másfél napja kb150 ml volt... reggel evett 30at utána fél órát fejtem 15ml-t....

egyszerűen nem értem. mindenesetre nem adom fel

2011. okt. 1. 11:31
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez csalóka, a tápszert akkor is nyelni fogja, ha egyáltalán nem éhes, mert az nagyon könnyen jön neki. Ez alapján nem lehet eldönteni, hogy éhes-e. Ne adj neki pótlást egyáltalán, akkor tedd mellre, amikor csak kéri. Egy-két nap, és lesz annyi tej, amennyi kell neki. Egyébként hivatalosan azt mondják, az anyukák kb. 3 %-a nem tud csak ténylegesen szoptatni, a többi csak nem elég kitartó :-) Ne keseredj el, nyugodj meg, és menni fog, hidd el. Ha egy hét után még mindig nem megy a dolog, akkor még mindig ráérsz neki pótlást adni, de tudni fogod, hogy mindent megtettél. Ha ennyire szeretnél szoptatni, akkor menni fog. És ha végül mégsem, akkor sincs semmi, a lényeg az együtt töltött idő, amit nem szabad hagyni, hogy bármi is megkeserítsen! Kitartást!:-)
2011. okt. 1. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

(fili)

Utolsó tökéletesen leírta.

Pánik, elkezdi az anyuka adni a tápot, cumisüvegből és kész. Ezzel egyenesen arányosan azonnal elkezd apadni a teje.

[link]

[link]

2011. okt. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!