Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van még esélyem arra, hogy...

Van még esélyem arra, hogy megnöveljem a tejcsi mennyiségét?

Figyelt kérdés
5 hónapos a babám, eddig nagyon jól ment a szopizás, de két hete volt peteérésem és nemrég meg is jött. Ettől jelentősen kevesebb lett a tejem. Eddig is rengeteget ittam, hónapok óta szedem a homeos bogyókat, szorgalmasan fejek, görögszénát iszok minden nap. Karamalz sört is. De most úgy érzem semmi nem hat. Most a horror fejést akarom kipróbálni, de arra csak esténként van időm. Mit tegyek még? Van még esélyem? Sajnos a tápszer kizárva, azt mindig kihánnya?
2011. aug. 11. 13:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Már elmúlt? Mert ahogy elmúlik, úgy lesz egyre jobb. Legalábbis nekem így volt.
2011. aug. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen, már 3-4 napja elmúlt. Még mindig kevés a tejem.
2011. aug. 11. 14:10
 3/9 anonim ***** válasza:

(fili)

Növekedési ugrásra nem gondoltál? Többet kellene cicire tenni. Ne is adj tápot. Gondolom délelőtt már kap gyümölcsöt. Aztán lassan délben kezdheted főzni a kis főzelékeket, és megkínálni szopi után.

2011. aug. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok. A homeos bogyót és a görögszéna magot én külön- külön alkalmaztam. Amúgy folyamatos alkalmazásuk úgy tudom nem ajánlott. A helyedben én csak az egyik tejszaporító "szert" használnám, szigorúan 2 óránként szoptatnám (ha sűrűbben kér, akkor sűrűbben) és minden szoptatás után fejnék (akkor is, ha csak 5 ml jön le). Igyál rengeteget, próbálj nem idegeskedni és magyarázd be magadnak, hogy olyan nincs, hogy nincs elég tejci (kereslet- kínálat van!!!). Ez nekem mindig bevált ha egy hét után se javul a dolog, akkor viszont kérj másmilyen tápszert. Nekem 2 hónapos sem volt a fiam, mikor megjött. Addig volt bőven tejem, már a szoptatás 3. napján éreztem, hogy gáz van. Mire elmúlt, addigra kb. csak a fele mennyiség volt, mint amennyit igényelt volna. Én a fenti módszerrel vissza hoztam a tejcit! 8 hónapos koráig szopizott.
2011. aug. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi, és a 8. hónap után mit kapott? Gondolom tápszert. Sajnos nálunk nem tudom mi lesz, mert már a 3. fajta tápszert hányja ki sugárban. Biztos, hogy van bennük valami, amit nem bír a babám hasa. Az orvosok sem tudják.
2011. aug. 11. 14:37
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem ugyanez van, mielőtt megjön és közben. Mielőtt megjön nem hogy kevesebb a tejem, de még nem is ízlik a babámnak, tehát emiatt le is csökken, mivel kevesebbet eszik. Menszesz alatt is kevesebb a tej, aztán ha elmúlik, visszaáll az eredeti mennyiség. Nálam nem így volt, tehát növelnem kellett.

Szoptatás után fejtem, még ha nem is jött le, csak pár csepp. Amelyik tele van, mert csak egy ciciből evett a baba, akkor abból is fejtem, de nem többet, mint 20 ml.

az esti lefektetés után horrorfejtem, fárasztó volt, de meglett az eredmény pár napon belül.

Persze, rá egy hónapra kezdődött minden elölről.


5,5 hós

2011. aug. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ha nem jó a tápszer, és kevés a tej, akkor szerintem ideje elkezdeni hozzátáplálni. Kérdezd meg a védőnőt, nekem így volt és ezt javasolta
2011. aug. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
mindig van esély növelni a tej mennyiségét. A nyerő módszer a gyakori mellre tevés. A hozzátáplálással meg nyugodtan várd meg míg betölti a 6 hónapot. (akkor sem biztos hogy rögtön vevő lesz rá)
2011. aug. 11. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Igen, a 8. hónapra eljutottunk odáig, hogy semmilyen más élelmiszert nem fogadott el (eleinte a tápszert sem!), csak cicizni akart, de azt nappal félóránként, éjszaka óránként. Kb. 2 hét alatt eljutottunk odáig, hogy tápszert kért, mert már annyira nem volt tejem. Rá egy hétre átaludta az éjszakát, és szépen elkezdett hízni. Aztán szépen fokozatosan elfogadott gyümölcsöket/főzelékeket is. Tápszer ügyben az orvos a legjobb segítség (ugye, ez az ő szakmája).
2011. aug. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!