Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 5 hetes kisbabám rendesen...

5 hetes kisbabám rendesen fejlődik és nagyon jól gyarapodik, mégis mindig éhesnek látszik és folyton enne. Lehetséges, hogy mégsem elég neki a tejem?

Figyelt kérdés
Vagy még ezután beállhat? Már egy csomó mindennel próbálgatom szaporítani a tejem.
2009. ápr. 12. 17:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Miből gondolod, hogy még éhes lehet? Mit csinál a pici? Nem lehet, hogy a pocija fáj? Akkor is hasonlóan sír, ha görcsöl a hasa... Cumit nem próbáltál adni neki esetleg?
2009. ápr. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Onnan gondolom, hogy éhes evés után is, hogy: keres, falja az öklét, bármikor mellre teszem, elfogadja, és szopizik, sőt a lefejt tejet is elfogadja kiskanálból.

Lehet, hogy csak jó az étvágya, és szeret szopizni?

Ugye, nem lehet baja abból, ha esetleg nem kap annyit, amennyit szeretne, csak amennyi elég a normális gyarapodáshoz? Nagyon sokat van mellre téve, ennél többet már nem igazán lehet.

2009. ápr. 12. 19:36
 3/5 anonim ***** válasza:
Sok baba van így. Vannak olyan babák, akiknek az átlagosnál nagyobb a szopási igényük. Én is az első hetekben szinte egész nap szoptattam, de mivel van már 3 nagy is és őket is el kellett látnom, így a cumi lett a megoldás.. Eleinte nem igazán ízlett a kislányomnak, de elfogadta, utána nem sírdogált, nem nyűglődött. Most már 7,5 hónapos, szinte nem is cumizik.Persze, ha te úgy gondolod, nyugodtan szoptasd a babát olyan gyakran, ahogy látod. Amit írtam, nem mindenkinél válik be.Mondjuk, ha éhes maradna, nem fejlődne szépen, ahogy írtad.. 4 gyerekes anyuka
2009. ápr. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A enyém is 5 hetes,és amikor evés után (ált. pukkadásig eszi magát) rágja az öklét és sír, nem mindig éhes. Olyankor ha mellre teszem, szív 1-2 és utána csak cumizik a cicimmel, avn amikor el is alszik rajta.

Nálunk is bejött a cumi.

2009. ápr. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Kicsit megnyugodtam.

Sajnos, a cumi nem jött be nálunk, már többször próbáltam, nagyon dühös lesz tőle.

Azt hiszem, inkább arra van szükség, hogy én megnyugodjak. Lehet, hogy tényleg nem mindig éhség miatt kérezkedik hozzám. Ha elég sokszor szoptatok, fejek, s a baba gyarapszik, akkor annyi tejem kell, hogy legyen, amennyire szüksége van.


Üdv mindenkinek.

2009. ápr. 13. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!