Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akik 8-12 hónapig szoptattak,...

Akik 8-12 hónapig szoptattak, azok miért hagyták abba, mi volt az oka, illetve, hogyan szoptattak?

Figyelt kérdés

Úgy értem, már csak reggel és este, vagy többször?

Babám nemsokára hat hónapos, és szeretném még legalább 8. hónapig szoptatni. Nem fog elapadni a tejem, ha csökkentem a szopik számát, mert ugye4 kapni fog szilárd ételt?


Annyira félek ettől :(


2011. aug. 17. 08:16
 1/6 anonim ***** válasza:

én 10-11 hótól kezdtem elépíteni a szopikat.

addig napi 6-7x szopizott. a hozzátplálást mindig szopi után adtam, hogy tejből ugyanúgy egyen, ne hagyja benne a mellemben.

6-7 hósan csak 1x kapott szopi után gyümölcsöt

8 hósan 2x (tízóraira és uzsonnára, így nem egymás utáni szopikhoz evett mást.)

9 hósan 3x kapott utána valamit (tízórai, uzsonna, vacsora)

10 hósan 3x (tízórai, ebéd, uzsonna), ekkor hagytam el az ebéd szopit, főzeléket kapott helyette.

11 hósan 4x (tízórai, ebéd, uzsonna, vacsora), ekkor váltottam ki 2 étkezést, a tízórait és uzsonnát. ebéd után újra szoptattam, hogy ne teljen el 6 óránál több 2 szopi közt. (tehát reggel, délben, este szoptattam+éjjel)

12 hósan már csak reggel, este szoptattam, az éjjelt ő hagyta el.

13 hósan már csak este van szopi


most itt tartunk, lassan elhagyjuk az esti szopit is.

2011. aug. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
...leépíteni a szopikat...
2011. aug. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%

Nem fog elapadni és leépítnei::-(( sem kell.

Én nagyon régóta szoptatok, de amíg vn inger, nem apad el tej

2011. aug. 17. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

előző

nekem 8 hónaposan 4x cicezett nappal, a délőttit 1 évesn hagyta, onnantól 3x

2011. aug. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

kb 9-10 hótól nem kérte nappal, csak elalváshoz. Éjszakai alváshoz és visszaalváshoz is. Így 13 hósan 3-4 deciket evett még naponta, mert nagyon gyakran kellett visszaaltatni, rengeteget cumizott rajta, pláne ha fogzott.


Mielőtt megkérdeznéd, onnan tudom hogy mennyit evett, hogy megmértem este meg reggel :)


Azért kellett abbahagyni, mert szopi mellett nem jött össze a kistesó, ill. már nem bírtam a sokszor óránkénti kelést...

Nem fog elapadni, amíg mellre teszed egyáltalán, csak annak megfelelő lesz a mennyiség.

2011. aug. 17. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, remélem kizúzom még.
2011. aug. 18. 09:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!