Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A szoptatás abbahagyása...

A szoptatás abbahagyása megviseli a gyereket?

Figyelt kérdés
Eddig szoptattam mellből, de sajnos gyakran kell elmennem hazulról, így fejnem kell, és cumisüvegből kapja a tejcsit. 2 hónapos a lurkó. Nem tudom, hogyan fogja viselni azt, hogy eddig volt cici, most meg hirtelen nincs cici.
2011. aug. 19. 17:32
 1/5 xStefix ***** válasza:

Ha cumizavaros lesz és emiatt sztrájkolni fog, akkor viszonylag "könnyen" és gyorsan le fog szokni a szopásról. Ebben az esetben talán kevésbé viseli meg.

Egyéb esetben a gyerkőctől függ. Mivel nagyon hamar kap a mellen kívül mást is, nem valószínű, hogy túl nagy kötődés alakulna ki ilyen szempontból. De, ha "genetikailag" nagyon cicista típus, akkor komolyan megviselheti.

Nem tudom, milyen elfoglaltságod van, de 2 hónaposan ez nagyon korai. Nemcsak a baba lelkivilága miatt, hanem az anyatej egészségvédő hatása miatt is.

2011. aug. 19. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Sajnos így alakult, hogy nem tudom szoptatni, annak örülök, hogy egyáltalán a fejést meg tudom oldani.

Én is a kis lelkivilágát féltem szegénynek:(

2011. aug. 19. 17:45
 3/5 xStefix ***** válasza:

Nem tudok erre mit írni. Majd kiderül...

De ha gyakran lesz a közeledben, amikor együtt tudtok lenni, az mindenképp jó dolog.

(Egyébként szoptatni úgyis lehet, hogy a baba nem eszik a mellből - csak ehhez mondjuk a szopási vágyát kellene megtartani. De üveggel sajnos elég nehéz.)

2011. aug. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Amikor csak tudok vele leszek, de sajnos nem tudom összehangolni, hoy akkor legyek vele amikor szopnia kell..ez elég hosszú, magánéleti dolog, nem is tartozik ide. A lényeg a gyereken van és azon, hogy nem fogom tudni szoptatni, de anyatejet azt fejek neki.

És hogyan veszít az egészségvédő hatásából az anytej fejés hatására? Ezt nem értem.

2011. aug. 19. 21:50
 5/5 A kérdező kommentje:
És, hogy lehet szoptatni úgy, hogy a kisbaba nem eszik a mellből?
2011. aug. 19. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!