Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Használjátok a melbinbóvédőt...

Használjátok a melbinbóvédőt szoptatás alatt?

Figyelt kérdés
Érdemes venni?Válaszokat köszönöm.
2009. ápr. 15. 19:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
ha szépen szopik a baba, akkor nem érdemes. Ha mégis venni kell, akkor a pillangó alakút ajánlom, mert annál a pici orrát, nem zárja el a műanyag, hanem a te bőrödet érzi.
2009. ápr. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én azért vettem, mert szükség volt rá, nem tudtam jól mellre tenni a kicsimet, főleg az egyik bimbóm nem állt ki eléggé. Mivel rászokott hogy védővel eszik, anélkül már nem is próbálkozunk. Szerintem nagyon kényelmes, igaz, hogy állandóan ki kell főzögetni, de olyan ügyes vele, hogy nekem nem is kell tartanom a cicit. Először avent volt, de véletlenül tönkre tettem, és csak egyszerűbb gyógyszertárit kaptunk. Sokkal olcsóbb volt és sokkal jobb is. Több hónapos tapasztalattal rendelkezünk mindkettőről.

Egyszóval: eleinte védő nélkül próbálkozzatok, de ha nehezen megy, akkor ez tényleg segít.

2009. ápr. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem nem volt rá szükségem az elején se, és most se (4 hónapos a babám).

Remélem neked se lesz :) Üdv

2009. ápr. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem nem kellett bimbóvédő (nem is vettem előre), 5.5 hónapos koráig szopizott a babám. Az első napokban picit sebes volt a mellbimbóm (nem vérzett), amíg én sem tudtam rendesen szoptatni, ill. amíg a babám meg nem tanulta a hatékony szopizást, de utána nem volt gond.
2009. ápr. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Muszáj használnom mert kicsi a bimbóm és nem emelkedik ki.Próbáltam a bimbókiemelőt de semmi.A Mam-ot és a Nuk-ot tudom ajánlani ha szükséged lesz rá.Már én is próbálkozom anélkül de csak rövid ideig megy mert kicsúszik a babám szájából.
2009. ápr. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem a kórházban javasolták, mert kisebesedett a mellem. DE! Én NEM javasolom, csak akkor, ha rengeteg a tejed, s nagyon könnyen jön (pikk- pakk beindul a tejleadási reflexed). Nekem sajna nem volt sok tejcim, s a mellbimbóvédő csak rontott, pedig nekem is pillangós, szilikonos csodám volt. Három dolog miatt nem ajánlott csak úgy használni:

- kisebb inger éri a mellbimbód környékét. Ez az a terület, ami ingerlés hatására üzenetet küld az agynak, hogy többet termeljen, mert fogyasztanak.

- a babának, főleg ha még pici, s kisebb a szívó ereje, sokkal nehezebb lesz szívni, mint védő nélkül.

- más a szopási technikája, mintha csak mellből tennéd (hasonló a cumizavarhoz), ezért ha egyszer mégicsak vissza akarnál térni a természetes módhoz, fájdalmasabb (és talán még sebes is lesz) lesz a megszokott eltérő technika miatt

Őszintén mondom, a saját tapasztalatomból, hogy ne használd, ha nem indokolt (ez pedig csak akkor, ha be van fordulva a mellbimbód). Nekem és a babócámnak is sok szenvedésbe került letenni. Azóta nincs gondom a tejcsi mennyiségével!

Nem vészmadár akartam lenni, hisz úgyis te fogod eldönteni, mit szeretnél, de én tényleg nagyon nagyon megbántam.

2009. ápr. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!