Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Baja lehet a gyereknek, ha...

Baja lehet a gyereknek, ha tápszerezem? Nem szeretném szoptatni.

Figyelt kérdés

Meg van csináltatva a mellem, és nem szeretném, ha megereszkedne a szoptatástól. Lehet tápszerrel etetni a kicsit?


Mit gondoltok?


2011. aug. 21. 19:52
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/108 anonim ***** válasza:
95%

Lehet etetni. De butaság ha esztétikai okból nem szoptatsz. Nem fog megártani hidd el.


Ezért butának tartalak bocs.

2011. aug. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/108 anonim ***** válasza:
83%

Ha eddig, a terhesség alatt nem ereszkedett meg, akkor már nem fog.

Egyébként akinek van pénze plasztikai sebészre, és ennyire fontos az alakja, az szánjon rá egy kicsivel többet, és hozasson anyatejet gyűjtőállomásról.


És nem, nem lesz baja a tápszertől, bár nem kifejezetten azért találták ki, hogy anyuka tökéletes alakját ne rontsa el a büdös kis.... miközben lóg rajta.


Mivel a női mell eredetileg a szoptatásra lett kitalálva.

2011. aug. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/108 anonim ***** válasza:
24%
Lehet. Teljesen egészséges babád lesz tápszerrel is. Sok baba nő fel tápszeren, semmiben sem különböznek az anyatejes társaiktól. Manapság már rengeteg tápszer közül lehet választani, jó minőségűek. Konzultálj a gyerekorvossal, hogy melyik lenne nektek a jó és felírja receptre.
2011. aug. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/108 anonim ***** válasza:
19%

Én nem szoptattam, mert nem volt kedvem. Ráadásul a szülés utáni depressziótól is féltem.


A lányom BEBA PRO HA-t fogyasztott bifidusszal. Semmi baja, minden ellen be lett oltva, azaz kötelező és nem kötelező oltásokat kapott, most Rybomunilt szed, ami immunerősítő.


Sohasem volt beteg, sohasem fájt a hasa, sohasem sírt.


Az egyik rokonom gyereke folyton beteg, folyton bőg, alig alszanak, ő anyatejes volt.

A lányom sokkal gyorsabban fejlődött mint a rokonom gyereke! Tehát nem lesz gond, jól teszed, nem a szoptatáson múlik a jövője, hanem azon, hogy mennyi pénzed van és meg tudsz-e neki adni mindent később.

A tápszeres gyereket bárki, akár a férjed is etetheti, megosztjátok a feladatot. Nem kell egész éjjel neked felkelned.

Ne törődj mások véleményével, kiegyensúlyozottabb leszel, ha nem leszel kialvatlan.

A gyerek jövője máson múlik! A szoptatás kevés a gyerek boldogulásához.

2011. aug. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/108 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítőszándékú válaszokat!
2011. aug. 21. 20:04
 6/108 anonim ***** válasza:
85%
A tápszer egy valamit nem csinál, nem vonja be a megfelelő anyagokkal a babád emésző és bélrendszerét, emiatt jobbn ki van téve betegségeknek. Ki ne találd, h anyatejgyűjtő állomáson szerzed be az anyatejet. Az kell a szoptatni nem tudó, rendes, felelősségteljes anyák babáinak, nem a te fajtádnak.
2011. aug. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/108 anonim ***** válasza:
15%

nem vonja be a megfelelő anyagokkal a babád emésző és bélrendszerét


ra válasz


Nekem azt mondta az orvos, hogy a bifidusz baktériumot kívülről adagolja a tápszer, szóval nem lesz semmi baja a gyerek bélrendszerének, és nem is lett az enyémnek sem.


Az anyatejes gyerekeknél a bifidusz természetes módon lassan, akár egy félév alatt fejlődik ki, a tápszereseknek pedig adagolva van rögtön.

2011. aug. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/108 anonim ***** válasza:
100%
2011. aug. 21. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/108 anonim ***** válasza:
87%

Na nehogy már a tápszer jobb legyen, mint az anyatej! Nem hiszem, hogy megereszkedne a melled a szüléstől. Ha pedig igen, akkor újra megcsináltatod.

Érdekes, az én két kisebb gyerekem anyatejes, mégsem igen voltak betegek, vagy nyűgösek. A nagyobbikat nem tudtam szoptatni, de nekem nagyobb macera volt a tápszert keverni, hűteni, venni, stb, mint egyszerűen megszoptatni. Szerintem beszélj a plasztikai sebészeddel, ő látja a mell állapotát, és meg tud nyugtatni a szoptatással kapcsolatban is. De kérlek, inkább az anyatejet add neki, mint az anyatej utánzatú tápszert!

2011. aug. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/108 anonim ***** válasza:
27%
A plasztikai sebész drágább mint a tápszer.
2011. aug. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!