Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 13 napos a babám,1óráig tart...

13 napos a babám,1óráig tart a szoptatás (50-60ml) és utána is ordít! Nekem viszont nincs több tejem. Mit csináljak? Nagyon össze vagyok zavarodva!

Figyelt kérdés
2009. ápr. 16. 14:32
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
dokihoz menjetek minél előbb h írjon fel tápszert s szoptatás után tudd utánapótolni, semmi baj sincs, próbálj meg tejszaporító kapszulát szedni More milk plust addig is...de legyen otthon tápszer.
2009. ápr. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
75%

13 naposan nem olyan rossz ám az az 50-60! Ne aggódj! És mégcsak véletlenül se adj egyelőre tápszert! Ha ordít, nem biztos, hogy attól van, hogy még éhes, nálunk pl. a kajálás vége mindig hasfájós ordításba torkollott. Egyébként a tej legnagyobb része szoptatás közben keletkezik, ezért ha éhes még, hagyd, hadd szopizzon. Létezik olyan, hogy szopisztrájk, nézz utána neten, de akkor semmit nem enne. Célszerű még jó pár hétig kerülni a cumi minden formáját, mert amiatt szoktak elfordulni a melltől.


Mindenesetre ma már mindenhol azt olvashatod, hogy a tejmennyiség növelésének legjobb módja aminél gyakoribb szopiztatás és a fejés. Szóval én semmiképpen nem javaslom, hogy rögtön tápszerért rohanjatok, mert akkor aztán tényleg nem lesz több tejed. Nekem legalábbis nagyon bevált a kézi fejés, és az, hogy ha éhes volt mellre tettem rögtön.

2009. ápr. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%

Azért nehogy már egyből tápszerért rohanjon!


Szoptass sokat, sokáig, ne sajnáld rá az időt, és meg lesz az eredménye. És igyál sok vizet. Szoptatás után pedig fejjél, akkor is, ha nem jön semmi.

Nehogy tápszert adj neki, mert utána el fog apadni a tejed. Inkább tartson 3 óráig egy szoptatás.

2009. ápr. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
47%

Ha az előbbi válaszok - amik egyébként a tápszereset kivéve nagyon jók - nem nyugtattak meg, fordulj szoptatási szaktanácsadóhoz, aki valóban megbízható segítséget nyújthat bármikor a szoptatás alatt. Megtalálod őket a www.lll.hu oldalán és hívhatod őket akár telefonon is, így megspórolod magadnak az órákig tartó netezést és ellentmondásos tanácsokat.

Fel a fejjel! Az órákig szopizó babák gyakoriak és azok sem ritkák, akik gyakran, vagy sokat sírnak. Nem biztos, hogy azért sír, mert éhes. Kitartás és sok-sok türelem :)

2009. ápr. 16. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Csatlakozom a tobbiekhez. Szoptass meg akkor is ha azt hiszed nincs is tejed. Nekem par napja kezdte ezt csinalni, mert hirtelen tobb tej kellett neki, de nekem viszont nem volt. 2 napig tartott nekem mig megjott a tejmennyiseg az o igenye szerint, de van akinek egy hetig is eltartott. Ne aggodj, lesz tobb tejed, tuti. Ne adj tapszert semmi esetre sem, nem fog ehen halni a gyerek biztosan, csak majd gyakrabban akar szopni. Nekem minden fel oraba, valamikor 1 oraba akart szopni. Most 4 hetes. Remelem segitettem.
2009. ápr. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Először is, nyugodj meg! Ne rohanj rögtön tápszerért, mert akkor biztosan nem is lesz több tejed. Még nagyon pici a babád és te is most tanulod, hogy hogyan kell szoptatni. Ez mindkettőtöknek tanuló időszak, de ha kitartó vagy, nem sokára te is és a babád is bele fogtok jönni. Bizony az első hetek nagyon sok anyukán
2009. ápr. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
z, hogy sír a szopi után, nem biztos, hogy azért van, mert éhes, lehet, hogy csak a pocija fáj. Az a mennyiség, amit írsz, egyáltalán nem kevés, ennyinek egy ideig elégnek kell lennie. Nekem sosem sírt egyik gyerekem se olyankor, ha esetleg kevesebbet szopizott egyszerre, csak hamarabb kért újra enni. Nagyon kevés olyan kisbaba van, aki, ha szopizott valamennyit, az eltelítette egy kicsit a pociját, akkor nem nyugszik meg. Esetleg próbáld masszírozni, tornáztatni a pociját, hátha tényleg az fáj neki. Esetleg a meleg borogatás is segíthet. Ja! és az is fontos, hogy te nyugodt légy, ne idegeskedj a tej miatt, mert a stressz átragad a picire is és amiatt is sírhat. Kitartás Neked és gratulálok a babához!4 gyerekes anyuka
2009. ápr. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
adhatok neki Mecsek Baby teát?
2009. ápr. 17. 12:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!