Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Aki csak lefejt tejet ad a...

Aki csak lefejt tejet ad a babának, hogyan csinálja?

Figyelt kérdés

1 hónapos a kisfiam ,és sajnos cumisüveggel sikerült idejekorán elrontani

(nagymama teáztatni szokta,hiába mondtam neki,hogy én nem szeretném,a cumi miatt.

és utóbbi napokban néha már lefejt tejet is kapott).

ott tartunk,hogy alig fogadja el a mellem,ha nagy nehezen be is kapja a bimbót,elkezdi szívni,de ugye nem jön olyan gyorsan már a tejcsi,mint üvegböl,ezért elengedi és ordít.

nem tudom,mit tehetnék.

már megpróbáltunk mindent,volt,hogy két napon kereszül csak cicire tettem,nem adtam neki semmilyen pótlást,de a végén már rágta,kaparta a mellem és olyan keservesen sírt,hogy nem bírtam tovább hallgatni.

úgyhogy megint kapott lefejt tejcsit.

van más is hasonló helyzetben?

mit csináljak,ezután már csak fejjek neki?

szerintetek van rá remény,hogy valamikor rendesen szopizzon még?

tejem szerencsére van böven,de félek,így nehogy elapadjon.


2009. ápr. 16. 14:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
nekem babám nem akart szopizni lusta volt, csak kínlódtunk, meguntam fejtem úgy adtam neki, nem apadt el, 8 hónapig sikerült adnom, rengeteget fejtem, mondhatni éjjel nappal...ezt te döntöd el h hogy akarod bírod e stb, sztem a lényeg h így vagy úgy de megkapja a tejcsit
2009. ápr. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

igen,mindenképpen anyatejcsit szeretnék neki adni,csak elkeserít a gondolat,hogy mostmár mindig fejjek.

meg ugye idöigényesebb is így a táplálás

2009. ápr. 16. 15:02
 3/8 A kérdező kommentje:

egyébként a melled hogy bírta az állandó fejést?

nem fájt?

nekem a mellbimbóm szokott fájni

2009. ápr. 16. 15:05
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
nem fájt kicsit se, avent kézi mellszívót használtam.
2009. ápr. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én 3,5 hónapos korától fejem a tejet, mert lusta volt szopizni most 6,5 hónapos. Én az elején 7-szer fejtem, de most, hogy már mást is eszik 4-5 ször fejek. Hát tényleg időigényesebb, de a lényeg, hogy tejcsit kap.

A reggeli evésnél, néha hajlandó szopizni.:) Azt nem tudom mitől függ, h van -e hozzá kedve vagy nincs.

Kitartás még lehet hogy megjön a kedve

2009. ápr. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én 2 hónapos kora óta csak fejem neki a tejet, tényleg nagyon időigényes és egyre nehezebb mert ugye már nem alszik annyit. Nem fog elapadni a tejed ha kitartóan fejsz. Én az elején 6x fejtem, most 5x és éjjel nem fejek így reggelre szét akarnak mindig durrani a cicik és legalább 1 óra míg lefejem a rengeteg tejet. Azt nem tudom hogy vissza lehet-e szoktatni, több napos ordítással valószínű de én nem próbáltam meg. 4 hónapos baba anyukája
2009. ápr. 16. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem adnám fel a helyeden, a La Leche Ligánál biztosan tudnak gyógyírt a problémádra, hogy a baba se sírjon és vissza is szokjon.

Nekem a legelején kisebesedett a mellbimbóm, és 3-4 hétig nem szoptattam, csak fejtem, hogy teljesen begyógyuljon.

Bulcsú szerencsére minden gond nélkül visszaszokott a cicire, azóta sem kell fejnem.(tényleg állati macerás tud lenni, pláne, ha éjjel is fejsz)

2009. ápr. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia, nekem kevés volt a tejem, szenvedtunk a szoptatással, kapott a kisfiam tápszert is, a 3. honaptol egyre gyakrabban. Volt ido, hogy nem akart szopizni, akkor ezt úgy oldottuk meg, hogy változtattunk a pozicion (a cumit ált. fekve kapta, így melléfekve probáltam szooptatni), és visszaszokott. De egyre kevesebb volt a tej,úgyhogy fejni kezdtem, így kapott 1x tápszert, a tobbi evésre pedig gyujtogettem a tejet. Nem mondom, elég maceráns - 3 oránként fejtem, mosni, sterilizálni az uvegeket, a fejot...de ha van tejed boven, akkor érdemes.
2009. ápr. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!