Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Első babás, teljesen tapasztal...

Első babás, teljesen tapasztalatlan anyuka vagyok. Milyen mellszívók vannak? Milyen árakon? Mi az ami a leginkább közkedvelt?

Figyelt kérdés

Nem túl jó genetikai adottságokkal rendelkezek, elő tudom valamivel segíteni a tejtermelődést? Még csak 33 hetes vagyok, lehet már most is valamit tenni a tejcsiért?

Köszönöm a válaszokat!


2009. ápr. 17. 16:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a legközkedveltebb az az Avent kézije lesz. Isis meg via tejtároló rendszerrel.

Nekem spec.semmit se ért, de ez én vagyok:)

2009. ápr. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is az Aveni Isis a legismertebb. Nekem nagyon bevált, semmi pénzért nem cserélném le.Szerintem a tejtermelésért most még nem sokat tehetsz. A én anyukám és anyósom is kereken 6 hétig szoptatott, mert nem volt tovább tejük. Én is meg voltam ijedve, és 11 hónaposan választottam le a kislányomat. A tejszaporító teák, sok folyadék, egészséges, változatos táplálkozás sokat segítenek.
2009. ápr. 17. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Előre semmit nem tudsz tenni,ha akarsz szoptatni az már fél siker.De a körülmények is nagyon befolyásolják a sikert.Én az első gyerekemet sokáig tudtam szoptatni rengeteg tejem volt.A másodikkal gondjaim voltak,anyósék közelébe költöztünk,állandó stressz...stb..5 hét múlva egy csepp tejem nem volt,pedig ittam a teákat,szedtem a homeós készítményeket,mindet kipróbáltam.A nyugalom nagyon fontos.

Én a helyedben nem is vennék mellszívót sem előre.Én vettem aventot az elsőnél,és nem tudtam vele fejni,kézzel viszont remekül.Akkor vegyél,ha majd szükséged lesz rá.

2009. ápr. 17. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is az Avent kézije vált be.

Bár én elég Avent-fejű vagyok.Biztosan vannak annál olcsóbbak és jók is. :)

2009. ápr. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem Medela kézi mellszívóm van, amihez lehet venni alkatrészeket,h' elektromossá váljon. Sajnos nem volt annyi tejem, h' géppel kelljen lefejni, de maradék tej lefejéséhez nekem nagyon bevált. Körülbelül 5.000,-Ft-ba került.


Így a terhesség során még nem igen tudsz mit tenni a későbbi szoptatásért, viszont tudatosan készülhetsz rá. Olvasgasd az lll. hu-t, tanulmányozd ezen az oldalon a szoptatás témakört. Ha pedig megszületett a pici, akkor a legjobb tejserkentő módszer a gyakori mellretétel. Az én ismeretségi körömben azok voltak nagyon sikeresek a szoptatás terén, akik az első egy-két hónapban szinte minden mukkanásra mellre tették a babájukat. (Mi sokáig voltunk kórházban, és csak fejve adhattam neki a tejet, ezért nekem voltak gondjaim, de mégis nyolc hónapja szoptatok.) A genetikáról pedig annyit, h' nagymamám és anyukám is két hónapig tudott csak szoptatni, de ma már olyan szerek és szakirodalom áll a rendelkezésünkre, ami az ő korukban még nem volt elérhető. Minden jót kívánok!

2009. ápr. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is felesleges venni, éna fiamnál kaptam valami pumpást , de sokkal jobban tudtam kézzel fejni, nem is használtam.

Most megint kézzel fejek.

2009. ápr. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Aventes vagyok. Ami lemaradt: anno 2006-ban olyan 13-14e ft körül vettem plusz a poharak.
2009. ápr. 17. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
avent vagy medela 7000-15000
2009. ápr. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

A gyógyszertárakban lehet kapni 800 ft kézi mellszívót.

Ez nem pumpás, azt hiszem a pontos neve Fájdalommentes mellszívó. Mind a két fiamnál ezt használtam.

Egy hátránya van, ami persze az előnye is, hogy egy kis cső lóg ki belőle, ezt a szádba kell venni, így csinálsz vákumot. Tehát magadnak tudod az erősséget beállítani.

Viszont amíg ez a szádba van, addig nem tudsz beszélni.

Ha ilyet viszel magaddal a kórházba, rögtön az első szoptatás után kezd el fejegetni a tejedet.

2009. ápr. 18. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!