Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tapasztalatlan anyuka fajo...

Tapasztalatlan anyuka fajo melekkel! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A babam 4 napja szuletett az elso ket napon alig volt tejem de harmadik napra a mellem megdagadt de annyira hogy a baba nem tud szopizni belole forro es kemeny fajdalmas csomokkal teli a mellpumpa hasznalhatatlan nem csialt vele semmit es gozom nincs hogyan lehet ezt fejni!!!Ketsegbe vagyok esve!!
2011. ápr. 6. 17:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Hívd fel a védőnőt, nehogy begyulladjon. Nekünk a bimbóvédő segített. Gratulálok a babóhoz
2011. ápr. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld kézzel fejni, vagy próbálj másik mellszívót. A védőnőt hivd ki, megtanít kézzel fejni!

Az elektromos mellszívók is jobbak, mint a pumpás, legalábbis nekem kényelmesebb.

próbáld meg a babád rátenni!

Most bevallok valamit: egyszer mellgyulladás közeli állapotban voltam, a baba nem akart szopizni, a fejő nem hozta ki, nekem meg csak keményedett, és borzasztóan fájt.

Megkértem a férjem, és kiszívta nekem, a tejet meg kiköpte.

Ezt nem javaslatként írtam, de nekem végső megoldásként bevált.

2011. ápr. 6. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, fejés előtt tusold a melled nagyon forró vízzel, hátha könnyebben jön utána.
2011. ápr. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ülj bele egy kád kellemesen meleg vízbe, majd körkörös kis mozdulatokkal próbáld elmasszírozni a csomókat. Fájdalmas lesz, de jót fog tenni (én annak idején a kórházban ugyanígy jártam, egy tőlem tapasztaltabb anyuka segített, krémes kézzel elmasszírozta a csomókat, azt hittem összepisilem magam, annyira fájt, de segített, amúgy állítólag nem szabad erőszakosan se, de akkor nekem bevált), aztán ha kiszálltál, próbáld meg újra lefejni. Én is jártam így, ne idegeskedj, próbálj meg ellazulni, a kézzel fejés is segít, én így csináltam: fogtam egy alacsonyabb poharat, rátettem az asztalra, föléhajoltam a cicimmel (fölékönyököltem), majd a mellbimbó környékét a mutató és a hüvelykujjam közé fogtam és sodró mozdulatokkal finoman kifelé húzogattam. Egy idő után jött a tejleadó reflex és elkezdett folyni a tejcsi. Addig fejtem így, amíg jött belőle, aztán ugyanígy a másikat is. Ha nem használ, menj el az ügyeletes patikába, ha lehet kapni Avent kézi mellszívót, azt nagyon ajánlom, rajtam nem egyszer segített!

Egyébként ilyenkor a mellbimbó környéke is tiszta duzzadt és kemény, meg kell próbálni egy kicsit fellazítani a sodró mozdulatokkal a területet és akkor a baba be tudja kapni.

Ez a férjes módszer tetszik, az én párom tuti nem lett volna ilyen önfeláldozó:-)

2011. ápr. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

sürgősen hívj el egy szopi tanácsadót. hol laksz?

a csomók a ki nem szívott tejtől lettek, 1x muszáj kiszívni. kézzel, géppel is tudod, ha egyik se megy, akkor kérd meg a párod, hogy igya ki (nálunk is volt 1x ilyen).

aztán idővel be fog állni az a tejmennyiség, amennyi kell a babának, akkor nem fog csomósodni.


ha nem ürül ki 1x, akkor be is lázasodhatsz, meg teljesen legyengülhetsz. úgyhogy sürgősen kérj segítséget!

és sokat pihenj, amíg elmúlik.

[link]

2011. ápr. 7. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem a szülésznőm tanácsolta (aki egyébként a legjobb barátnőm is) ebben a helyzetben, a férjem könnyítsen rajtam.

Már nem segített semmi, annyira kő kemények voltak a melleim, majd belehaltam. A férjem, mivel látta, hogy szenvedek, szó nélkül megtette, mivel csak a rendes szopás tudja jól kiüríteni a melleket. Természetesen nem nyelte le.


Először nagyon kényelmetlen volt, hogy a férjem tulajdonképpen azt csinálja, amit a babám, de közben jól elviccelődtünk, és én is megkönnyebbültem.

2011. ápr. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!