Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mellszívó mindenképp kell?...

Mellszívó mindenképp kell? Vagy van más verzió? Elég ha fejem majd? Ötletek? Tapasztalatlan vagyok a témában.

Figyelt kérdés
2010. máj. 15. 14:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincs. Kézzel fejek ha muszáj. Úgy is hamar és gyorsan jön. Az első babámnál még telepakoltam a hűtőt fagyasztott tejjel, persze hogy nem kellett neki. Most a másodiknál csak akkor fejek ha túl sok van vagy ha rá akarom bízni valaki másra egy pár órára.
2010. máj. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül kell. Lehet kézzel is fejni, ha nem veszel mellszívót. Ha meg nehezen megy a kézzel való fejés,vagy nagyon sokat kell fejni, akkor később is megveheted. lehet, hogy egyáltalán nem is lesz szükség a fejésre, mert ha igény szerint szoptatsz, akkor nem tud túltelítődni a melled...
2010. máj. 15. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

2 hónapja szültem.


Azt gondoltam, hogy majd szoptatok, nem lesz gond, de azért biztos, ami biztos alapon vettem egy használt mellszívót. A harmadik napon be kellett hozatnom a kórházba a férjemmel, mert a babám nem szopott (besárgult és aluszékony lett, aztán inkubátorba került). Ha nincs a mellszívó, akkor nem indult volna be a tejem. Sajnos a babám a csecsemőosztályon cumizavaros lett, azóta sem szopik. Fejem neki a tejet, úgy adom oda. Ennyit arról hogy én majd gond nélkül szoptatok... :-(


A két másik szobatársamnak nem sárgult be a babája, a tejük mégis csak úgy indult be, hogy rendszeresen bizgerálták a mellszívóval.


Később lett két mellgyulladásom, akkor is nagyon jó volt, hogy a mellszívóval az utolsó csöppet is ki tudtam szedni a mellemből, és nem lett magas lázam, vagy ami még rosszabb: tályog.


A kézi fejés nagyon lassú, eleinte fájdalmas is, és a tej megindítására semmiképp nem alkalmas. Kevesen vannak, akik kézzel is hatékonyan tudnak fejni, ahhoz nagyon erős tejleadó reflex kell.


Te tudod, hogyan döntesz. Én azt tanácsolom, hogy szülés előtt, amíg ráérsz, addig vegyél egyet magadnak, akár egy olcsó használtat is, mert jó eséllyel szükséged lesz rá, még ha csak alkalmanként is. Ne szülés után kelljen utána rohangálni a férjednek.

2010. máj. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

nekem kézzel sose ment, egyetlen millilitert se tudtam kicsikarni.

használtan vettem avent kézi mellszívót vaterán, teljesen jól bevált, az első 3-4 hétben naponta többször is használtam, míg be nem állt a kereslet-kínálat.

ha van kismama barátnőd, esetleg kérhetsz kölcsön, ha tudja nélkülözni, kipróbálásra. de tényleg nem egy nagy összeg, 2-5 ezerért már újszerűt kapni!

2010. máj. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!