Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Most akkor törvényszerű, hogy...

Most akkor törvényszerű, hogy hasfájós lesz a kisbabám?

Figyelt kérdés

1 hónapos kisfiú anyukája vagyok és a kisfiam sírás nélkül nem "tud" elaludni. Akikkel beszéltem, szintén anyukák, rögtön rávágták, hogy biztos hasfájós.

Pedig csak pár percet sír, maximum 10 percet nyökög, és alszik. Viszont már annyian beszélték belém, hogy tuti hasfájós, hogy az eddigi higgadságom átcsapott totál aggódássá és nagyon nagyon félek, hogy nehogy tényleg hasfájós legyen csak én nem veszek róla tudomást.


Egy egy ilyen elalvás közben is felsír és hangosat puppol, utána alszik tovább, mintha nem történt volna semmi.

Amikor a kezemben van, akkor is néha egy egy kaki előtt sír egy picit és pukival jön a kaki is. Infacolt adok neki. Mióta itthon vagyunk hason alszik.

Szopival eszik csak, 3-4 óránként. Mire tudok odafigyelni, elsősorban hogy miket ne egyek én, hogy ne legyen hasfájós??

És tényleg szinte minden kisbaba hasfájós lesz?

Végülis milyen az a kisbaba, amelyik hasfájós?


2009. ápr. 18. 21:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Onnan tudod megállapítani, hogy hasfájós, hogy sírás közben húzgálja-e fel a lábait? Ha igen, akkor valószínűleg fáj a pocija.
2009. ápr. 18. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, sajnos húzgálja. De csak egy kicsi ideig sírogat, én meg azt hallottam, hogy a hasfájós babák sírnak a végtelenségig. Akkor most hogy is van? Lehet,hogy nem annyira hasfájós? Mit tudok tenni? Homeopátiás bogyeszom van rá.

Jah és sajnos evés után elég sokat bukik, lehet hogy túlszopizza magát? Akkor vegyem el tőle a cicim, ha már több ideje szopik? Nem hagyja abba, ha tele ette magát?

Sorry a sok kérdésért.

2009. ápr. 18. 21:45
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia.Ne vedd el tőle a cicit,de a két etetés közben ne teljen el kevesebb idő,mint ahogy csinálod.A tejet 2-2.5 óra alatt emésztik meg a babák.Ha Infacolt használsz,az jó,mi is azt használtunk.Az a jó,ha pukizik és büfizik,ebben segít neki az Infacol.Olvasd el a tájékoztatót.Ha bukik,nem baj,túlette magát,ha nem olyan sok.Mi már nem adunk Infacolt,mert már hozzáeszünk(5.5 hónapos),de van hogy puki előtt ő is nyöszörög,ő nem kel fel rá csak én :-(

Ja,ha tudod altasd hason,nálunk volt hogy bevált és evés után szigorúan büfi.Ne aggódj,el fog múlni.

2009. ápr. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja,még azt elfelejtettm,hogy nem mindegyik baba sír a végtelenségig,ez változó.Van amelyik "napszakosan" sír,ált. este.
2009. ápr. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
És nem mindegyik kisbaba lesz hasfájós.
2009. ápr. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Oké, megnyugtattál. Már féltem, hogy ez minden babánál eljön. Mert beleképzelni sem akarom és feleslegesen sem szeretnék "eltérni" attól amit szeretnék. Mármint, hogy nem kapkodom fel, ha kicsit nyöszörög. Ha viszont hasfájós lenne, akkor biztosan felvenném, hogy legalább azzal jobb legyen neki.
2009. ápr. 20. 10:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!