Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Furcsa érzés hagyni, hogy...

Furcsa érzés hagyni, hogy "elfogyjon" a tejem. Ti hogy voltatok ezzel?

Figyelt kérdés
Kisfiam 9 hónapos, már jelentősen kevesebbet szopizik, mint régen. Pár napja kialakult, hogy reggel-délben-este-éjszaka. 5-6 óra is eltelik napközben szopi nélkül, ami ugye elég sok. Még nem állt át a termelődés, s eléggé feszül a mellem. Lelkileg kicsit nehéz, hogy hagyom, hogy így egyre kevesebb legyen. Ugye beáll most is a kereslet-kínálat? Vagy más lefejte ilyenkor a tejet? No de végülis minek? Jól teszem, hogy nem teszek semmit?
2011. aug. 31. 22:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha már nincs annyira igénye rá,akkor jól teszed.Erőltetni nem kell.

Sokan nem tudják szoptatni sajnos még 6 hós korig sem igy a te esetedben ez már igy is szép idő volt.:)

2011. aug. 31. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jól teszed, bár én még "csak" 6,5 hónapja szoptatok, de nekem is lelkileg nehéz, hogy már nem szopizik annyit, mivel kap mást, de hát ez az élet rendje, ezt próbálom én is megérteni, hogy 6 hó után már az anyatej nem elég neki, nincs meg benne a szükséges vas meg egyéb vitamin, ami a baba szervezetének kell és ami még fontos, hogy szóeszéd ide vagy oda, az anyatej valóban csak 6 hónapig véd, utána már nem annyira, ettől függetlenül én szeretném még szoptatni, hiszen fedezi a tejalapú szükségletet is.
2011. szept. 1. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én 2,5 éve szoptatok, a tej nem apad el, azért mert kevesebbet cicizik, vagyis nem fog még elfogyni, csak akkor, ha teljesen elválasztja magát.
2011. szept. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 xStefix ***** válasza:

Én 40 hónapig szoptattam, gondolhatod, évek után mennyivel másabb ez a váltás...

Ha nem feszül a melled, akkor nem kell semmit tenned, majd visszaáll magától. Ha viszont igen, akkor épp csak annyit fejj, hogy megkönnyebbülj, de ne teljesen üresre, különben szintentartod a mennyiséget.

2011. szept. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!