Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Másnak is rossz érzés volt...

Másnak is rossz érzés volt kihagyni szoptatásokat?

Figyelt kérdés
Ma elhagytunk egy szoptatást és olyan lelkiismeret furdalásom van, hogy csak na... Mintha megfosztottam volna valamitől. De egy évesen szeretném elválasztani és tudom, hogy fokozatosan le kell csökkenteni a szoptatások számát... Csak olyan rossz érzés. Más is volt ezzel így?
2011. jún. 4. 08:42
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze, ez természetes érzés, véget ér egy korszak. Mi napokon belül teljesen abbahagyjuk, engem nagyon megvisel, nem is gondoltam volna annak idején. De nem fosztottad meg semmitől, ezután is fogod még szoptatni, most pedig már kap más, finom, tápláló dolgot, ez az élet rendje, ne legyen lelkiismeret furdalásod!
2011. jún. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Amikor elhagyta ez első ciczést 7 hónaposan, akor igen.

Viszont most már 2 éves múlt, nem kéri a du-i alvás utéán cicit és kimondottan örülök neki.

2011. jún. 4. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
Hát nem tudom, nekem egyik gyereknél sem volt rossz érzés, bár nekem maga a szoptatás sem volt az az intim jóérzés amiről beszéltek a kismamák. Mondjuk ki: utáltam, így én külön örültem, mikor már nem kellett.
2011. jún. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
64%

szintén. gyűlöltem szoptatni. az egész csak egy nyűg, állandóan fájt a mellem, vagy nem volt elég vagy sok volt. hálistennek gyógyszerszedés miatt csak 1 hónapig engedtek szoptatni, de ha nem kellett volna az biztos, hogy 4-5 hónapnál tovább én ugyan nem szoptatok. ez nem minden anyukának olyan hűűű, de jó élmény.

1 éves babád, neki is nőni, fejlődni kell. hidd el meg fogja zsokni, hogy már nem szopik.

2011. jún. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
25%

Hogy lehet gyűlölni szoptatást??

A legjobb amit a babádnak adhatsz.

2011. jún. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
63%

az én babám így is nagyon jól van, köszöni szépen. nem fogom azt hazudni, hogy imádok szoptatni, ha egyszer nem szerettem. ezer módja van annak, hogy szoros kapcsolatot teremts a babáddal, nem csak a szoptatás. 4-5 hónap alatt úgyis mindent megkap, amira az immunrendszerének szüksége van.

a családomban amúgyis nehezen szoptatnak a nők, fél évnél tovább senki sem tudott, inkább csak pár hónapig. mégis felnőttünk, egészségesek vagyunk, normálisak, mint ahogy a mostani picik a családban.

2011. jún. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én 25 hónapos korában vettem el tőle végleg, akkor már csak este cicizett. De már nem volt jó/kellemetlen volt. Sírás nélkül sikerült, csak az első este nyekergett egy kicsit kisfiam. A kérdésedre válaszolva, engem megviselt. Sokáig hiányérzetem volt miatta. Imádtam amikor szopizás közben nézett elégedett szemmel:-)
2011. jún. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 xStefix ***** válasza:
38%

Nekem is rossz érzés volt kicsit minden alkalom, mert alapjáraton nem szeretek "búcsúzni" semmitől. Picit szomorú voltam ilyenkor, mert tudtam, hogy valami végleg véget ér, ami ráadásul nagyon jó volt. Még most is, hogy kb. 1 hónapja hagytuk el a reggelit, van egy ilyen érzésem, pedig a lányom már 39 hónapos. És nemsokára végleg vége.

Valahol sajnálom, hogy így van, ugyanakkor ez az élet rendje és tudom, hogy a legjobbat adtam a lányomnak, ráadásul nagyon sokáig. És ez az öröm és büszkeség sokszorosan pótolja a tényleges elválás miatti bánkódást.


Kérdező, teljesen rendben van, hogy így érzel, sőt, szerintem ez a pozitív. Azt jelenti, hogy a helyén értékeled a dolgokat és tudod, hogy mennyire fontos. És ezért nyilván szomorú is vagy egy kicsit, mert valami pluszt hagytok majd el szépen lassan. De gondolj arra, hogy megtetted, amit szerettél volna és mindkettőtöknek előnyére vált. Emlékezz a szépre és örülj annak, ami utána vár rátok. Mert valaminek a vége mindig egy újnak a kezdete. :)

2011. jún. 4. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!