Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Játszócumi használatától...

Játszócumi használatától lehet cumizavaros az 5 hetes (majdnem 6) babánk? Szoptatási és ebből adódó problémához kérnék segítséget.

Figyelt kérdés

Cumisüveget nem használunk, csak cicizik és játszócumit kap.

Azt vettem észre pár napja, hogy ha cicire rakom, nem akarja bekapni rendesen, vagy ha be is kapja egy kis idő után kiköpi, és sír, tekereg jobbra-balra és ütögeti, nyomkodja a cicim. Nagy nehezen eszik így, hol többet, hol kevesebbet, de végig kínlódjuk a szoptatást.

Ma már nem adtam neki cumit, de ez azt eredményezte, hogy állandóan sír és csak a cici nyugtatja meg. Ekkor elalszik kb. 20 percre, és ha felkel, kezdődik minden elölről. Már nagyon fáj a cicim is... Van valakinek esetleg ötlete, hogyan kezeljem ezt a dolgot?


2011. szept. 1. 14:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Sajna nem tudok erre válaszolni,de engem is érdekelne, ha vki mondana erre vmi okosat, mert a 6 hetes kisfiam nekem is pontosan ugyanezt csinálja a cicimmel, csak én már nem adok neki játszócumit...
2011. szept. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
egy biztos nem a cumitól van.nekem mig szopott cumizott is és evett cumisüvegből is.egyik sem zavarta be.mára le is szokott a cumiról.3 hónapos
2011. szept. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Babája válogatja, hogy mennyire zavarja meg a játszócumi...

A babák mérgesek lehetnek, ha nem indul meg olyan könnyen a tej, mint ahogy gondolják, de azért is, ha ömlik a szájukba.

Ha úgy sir, hogy közben nem spriccel a tej, akkor fej le egy kicsit, addig, amig be nem indul a tejleadási reflex, akkor tedd a melledre, amikor "ömlik" a tejci.

Ha akkor sir, amikor ömlik a tejci, vedd le, nyugtasd meg és ismét fejj egy kicsit vagy várd meg mig nem ömlik úgy a tejci a melledből.

2011. szept. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kislányom is épp ezért kapott cumit anno..Állandóan szopizott volna..volt hogy 1,5 óránként üvöltött..

lehetséges hogy fáj a pocija és azért tekergőzik és köpi ki a cicit..Én kislányom nagyon hasfájós volt,még a hozzátáplálás elején is..2 szoptatás között ha sír és tekergőzik,akkor próbáld meg lazán masszírozni a pociját,meleg pelust tenni rá,fel-le mozgatni a lábacskáit..lehet hogy a puki nem jön ki,nálunk ez volt a baj..Ha ezek sem segítenek,akkor kérdezd meg a dokit hogy mit adhatsz neki.mi használtunk espumisan cseppet is,az némileg csillapította neki,de az infacol nem vált be...a végén már a margarinos kenyéren kívül nem mertem mást enni,nehogy fájjon a hasa...


2,5 éves kislány anyukája 26 hetes pocakosan :)

2011. szept. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

2,5 éves kislány anyukája 6 hetes pocakosan ismét...


Semmiféle cumizavar nem alakult ki nála..rendesen szopizott utána is és cumisüvegből is ivott/evett....


viszont még most is kell neki a cumi,főleg elalváshoz és ha nyűgös..ez az egyik hátránya nálunk,de reméljük az oviban majd leszokik róla:)

2011. szept. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Yarra ***** válasza:

Mi is hasonló cipőben jártunk. Bár a szakértők szerint így igenis lehet cumizavaros a baba, az én fiam nem lett. Cumi mellett 6 hónapos koráig csak szopizott, meg aztán folytattuk még 22 hónapos koráig (még akkor is átlagban 4-5ször szopizott). Szóval nálunk nem kavart be a cumi, de biztosan esete válogatja.


Már rég volt, de amennyire emlékszem kb 6 hetesen van egy növekedése ugrás amikor hirtelen megnövekszik az igény de a tej nem követi olyan gyorsan az igényeket. Ekkor az én türelmetlen kisfiam, aki egyébként kb 5-7 perceket szopott csak megszívta cicit és ha azonnal nem jött a tej (persze nem jött), akkor 2 másodpercenként jelezte, dühösen felsírt, elfordult. A szájába adtam a cumit néhány másodpercre, hogy lenyugodjon aztán megint. Ezt eljátszottuk párszor mire kb fél percre rá végre rendesen megindult a tej és ment minden a régi kerékvágásban. Nagyon erősen szívott, mint mondtam 5-7 perc alatt "befejezte", elfordult, cuppogott hogy adjam a cumit (persze nem 5 hetes korában :)) és már aludt is. Nincs kizárva hogy neked is ilyen türelmetlen babád van mint az én Bencém. :)

2011. szept. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Megfigyeltem ma reggel szopizás közben és valóban a tej mennyiségével lehet összefüggésben. Ha nem jön a tej, akkor csinálta a leírtakat, ha pedig megindult túl sok jött és megállt pihenni... Egyik véglet sem jó neki :-)

Minden esetre tegnap este megkapta újra a cumiját :-)

2011. szept. 2. 13:35
 8/8 xStefix ***** válasza:

Azért csak légy résen!

Azért, mert néhányaknak nem lett cumizavaros a babája, még nem garancia a te esetedre. Az én lányom pl. nagyon is érzékeny volt rá, ezért csak 6 hós kora után kapta újra.

Illetve, ha most egyébként is ugrásnál vagytok/lesztek, megérné kicsit hanyagolni a cumit, hogy minél többet lehessen mellen, mert így gyorsabban fogja követni a tejed az igényét! Nem azt mondom, hogy teljesen rakd el, de amikor csak módod van rá, inkább rajtad cumizzon, hogy ezzel is kapd a plusz stimulációt.

2011. szept. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!