Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinaljak? 2 honapos a...

Mit csinaljak? 2 honapos a kisbabam. Sokat sir, szerintem hasfajos. Mar mindent kiprobaltam:teakat, cseppeket, gripe watert, massziroztam. Es csak sir ket szopi kozt. Segitseg! Nem alszik se o se en! Ha elalszik rajtam es leteszem, kezdodik elorol.

Figyelt kérdés
2009. nov. 20. 03:13
 1/8 anonim ***** válasza:
Milyen gyakran eteted? Van eleg tejed? Biztos hogy a hasa faj es nem ehes marad? Probalj kihuzni etetesek kozt min. 2 orat. Ha meg tenyleg hasfajos, esetleg fortitsd hasra es a hatat simogasd. Nem lehet hogy inkabb almos, mert olyan keveset alszik? Irj egy kicsit tobb infot, hogy mennyit eszik, milyen idokozonkent, milyen siras (feszegeti magat, ordit vagy hol sir hol nem)? Akkor talan konnyebb lenne segiteni.
2009. nov. 20. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Laktoherb teat iszok, ugy tunik van eleg tejem, neha szopizas kozben csurog a szajanal ki. 20-20 percet szopizik mindket mellrol, ha 6-kor kezdem adniakkor 9-kor legkozelebb.Van hogy mar 8-tol sir, sokszor vissza bukik bofiztetesnel. Tul eszi magat? Vagy azert sir mert nem marad nrki eleg? Kapalozik, pukizik, uvolt, folyik a konnye. Amikor megnyugszik rajtam mennyi ido utan probaljam letenni?
2009. nov. 20. 03:37
 3/8 anonim ***** válasza:

jaj látom hajnalban írtad ezt a kétségbeesett kérdést.

a baba nem hasfájós, hanem téged akar. fél, hogy magára hagyod. nagyon remélem, hogy biztonságban érzed magad érzelmileg, mert csak akkor tudsz te is biztonságérzetet átadni neki, akkor is, ha ennek nem vagy tudatában. jómagam annak idején együtt aludtam a babámmal, így jóformán együtt aludtunk el szoptatás alatt, olyan nem létezik, hogy valaki ráfekszik a saját gyerekére. az anyai agy tudja, hogy baba fekszik mellette. szoval neked alvásra van szükséged, ne félj egymás mellett feküdni a babáddal, ha felébredsz, kelj fel mellőle, intézd a háztartást, amíg meg nem hallod a gyermekedet. persze az ágy közepén aludjon el a baba vagy a fal mellett. amikor tényleg nem tudtam kezembe venni a babát, a gyerekülést feltettem a konyha pultra, és folyamatosan beszéltem, épp sárgarépát pucolok, ez az. fontos, hogy folyamatosan beszélj, közben sokszor nézz és mosolyogj rá. ha viszont ráérsz, talán mert segít egy nagymama, akkor a cini cini muzsikából olvasgass mondokákat. én nagyon sokat meg is tanultam, egész oldalas költeményeket is.

szoval szövegelj a gyermeknek, egész nap, amikor a kezedben van, folyamatosan simogasd, és ne szégyellj együtt aludni vele. most még nem tudod elkényeztetni.

írj

2009. nov. 20. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A mellben 2 "féle" tej termelődik.Az elején hígabb,vizesebb tejcsi van aztán ahogy ürül szopi közben úgy lesz egyre zsírosabb táplálóbb hátsótej.

A hígabb elsőtejben több a tejcukor és ez okoz sok babánál hasfájást.Meg kellene próbálni szopásonként csak egy mellből adni neki, hogy a sűrübb,laktatóbb tejet is kiszívja.Minnél többet szív egy mellből annál több termelődik a másikban.Próbáld ki hogy mondjuk 7-kor szopizik a jobb oldaliból, akkor 10-ig csak a jobb oldalit add neki,akár fél óránként.Aztán 10-kor jöhet a ball cici,de csak az, 12-ig, aztán 12-tól megint a jobb,15-től a ball...stb...

Nálam is volt ilyen az első babámmal.Azt hittem nincs elég tejem,pedig pont az volt a "baj" hogy túl sok volt és már a híg tejjel jóllakott,amitől aztán fájt a hasa és 2óránként üvöltött az újjabb szopiért, mert azt hamarabb megemészti a pocijuk.

Ha van egy jó mellszívód(avent vagy medella mert a többi sz@r,ezt tapasztalatból mondom)próbálj szopi elött lefejni 30-40ml.-t és aztán tedd mellre vagy esetleg fejd ki egy mellből az összes tejcsit és add neki cumisüvegből(1-2 alkalomtól még nem lesz cumizavaros).Ha attól jóllakik és elhalgat 3órára akkor biztosan a fent említett problémával állsz szemben.Pihenj sokat és aludj vele.Ez neki is és neked is jót fog tenni!!!

Ha van időd olvasd el a [link] oldalt, sok hasznos infó és segítség van rajta!

Kitartás és sok sikert!

2009. nov. 20. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egyébként hozzá teszem el lehet most is kényeztetni. Az se jó ha mellettetek alszik mert akkor később lehet hogy nehezen tudod majd külön tenni. Én úgy csinálom, ha sír és főzni takarítani, vagy tv szeretnék nézni akkor, be teszem a babakocsiba vagy a hordozóba ki viszem magamhoz. Ott általában be is alszik.
2009. nov. 20. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem olvastam végig a válaszokat, de nálunk a Laktoherb hasfájást okozott, ugyanúgy, mint a hasfájásra adható édeskömény teák, vagy bármi, amiben édeskömény van.
2009. nov. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia! Elos vagyok. Hat ahogy leirod nekem is ugy tunik hogy a hasa faj. A teakhoz nem ertek (kulfoldon vagyok), de szerintem is probald meg egy cicibol etetni egyszerre (ha eleg) es ne gyakrabban mint 2 ora. Tehat ahogy leirtad az jo csak probal az egyik cicit teljesen kiszivatni. Ha sok marad benne, akkor fejd le, ha nem olyan sok akkor a kovetkezo etetesnel azzal kezd es csak utanna tedd at a tele cicire. Ha nagyon mohon eszik akkor az is lehet hogy azert faj a hasa (bar nekem a 2x 20 perc nem tunik orult mohonak, persze fugg attol hogy mennyi tejet gurit le).

Az agyban egyutt alvast alandoan nem javaslom. Az hogy egyszer-egyszer 1 nap egyutt hunytok egyet a nagyagyban az oke,ha ugy te is tudsz pihenni, de ne az legyen a megoldas.

Egyebkent ezt most kezdte vagy kezdetteol fogva ilyen? Mert lehet hogy sajna nem tudsz vele mit csinalni es majd csak kinovi.

Sajnalom, kitartas!

10 hetes kisfiu anyukaja

2009. nov. 20. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
wao.koszi szepen a valaszokat.megprobalom a szpotatast maskepp.neha elalszunk egyutt a nagy agyban-amikor mar mind2en kivagyunk.de nem baj,hogy ilyenkor nem bofiztetem???meg en felek nagyon a bolcsohalaltol-inkabb probalom mindig a kisagyba tenni-legzesfigyelovel.de nem megy. :( laktoherbet is most abba hagyom egy kicsit-lehet az bantja.ovono vagyok-sokat enekelek neki.fejom van,majd tobbszor fejem a tejem.
2009. nov. 20. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!