Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szoptatás alatt normális, ha...

Szoptatás alatt normális, ha csomókban hullik a hajam?

Figyelt kérdés
2011. szept. 5. 17:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Sajnos igen. Én már 3 hónapja nem szoptatok, de még mindig hullik. Kicsit kevesebb, de azért jelentős mennyiség :(( Elől eléggé ritka lett, jó lenne ha leállna, mert kopasz leszek :))
2011. szept. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
én is hasonlóképp voltam vele. azt mondják, ez igy normális
2011. szept. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 vaszily katalin ***** válasza:
48%
ÉN ILYET NEM TAPASZTALTAM.SZERINTEM NEM ESZTEK ELÉG GYÜMÖLCSÖT.IDÉNY .
2011. szept. 6. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%
Nem azon múlik, hogy mennyi gyümölcsöt eszel, sőt szedhetsz akármilyen vitamint, akkor is hullani fog a hormonok miatt. Fiam kb 7-8 hónapos volt, mikor elkezdődött, pedig szedtem vitamint és ettem rengeteg gyümölcsöt, mivel nyár volt. Most lányomnál szintén ugyan az a helyzet, csak most 6 hónaposan kezdődött. Teljesen normális dolog. Ami a terhesség alatt nem hullott ki, az most távozik.
2011. szept. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos hullhat, de azért nem kopaszodásig.

Írassál fel orvossal vastablettát az valamennyire csökkenteni fogja a hajhullásod. Általában a B vitamin és a vashiány okozza a hajhullást. De, ha esetleg nem szeretnél gyógyszereket szedni, akkor egyél kölest az tele van B vitaminokkal, cékla, spenót, hal pedig vassal.

2011. szept. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%
Teljesen normális, de ne ijedj meg. A nők 90 százalékánál előfordul. Nekem akkor maradt abba a hajhullásom, amikor levágattam a hajamat, és elkezdtem szedni a béres gravidát. De ezt csak addig lehet szedni, ameddig szoptatsz.
2011. szept. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%

Igen normális!Sajnos én nem tudtam rendesen szoptatni egyik gyerkőcömet sem, és még a hajam is kihullott rendesen. Most másfél éves a pici, és még mindig nagyon hullik, pedig szedtem már hajhullásra kapható méregdrága vitamint is...

Tegnap voltam orvosnál, és mondta hogy a vashiány miatt ez előfordulhat.Egyéb dolgok miatt is, de mennem kell hormonszint mérésre, mert valóban azok is okozhatják a hajhullást. Mielőtt vasat kezdenél szedni, vagy más egyéb vitamint, mindenképp kérdezz rá akár a nődokinál, akár háziorvosnál, hogy ő mit ajánl, melyik készítményt.Lehet érdemes lenne egy vérképet csináltatnod, az a legtutibb módszer, hogy tudd, mitől is van,így te is megnyugodhatsz.

2011. szept. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Soha nem normális ez a tünet.

Sürgősen menj szaktanácsadásra.

2011. szept. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem is hullott a hajam szülés után, de én eleve vérszegényen mentem szülni is. A vérszegénység tünete a szülés utáni erős hajhullás is, feltétlenül csináltass vérképet.
2011. szept. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves Kismama!

9 gyermekem van, és én rájöttem, hogy mi okozta a hajhullást!

Minden nap megettem egy borsónyi élesztőt, és rendbehozta a hajhullás tüneteit!

Felesleges mindenféle drága dologgal próbálkozni, mert azok nem tartalmazzák azokat az anyagokat, mint amit a nyers élesztő. Nem élesztő tabletta, és nem is szárított élesztőről beszélek, hanem arról, amit a közértekben lehet kapni 50 60 forint között. Pocsék az íze, de napi 1 2 borsónyit az ember kibír!

Lányomnak is javasoltam, pedig Ő nem is szoptat, nem is terhes, egyszerűen csak hullott a haja marok számra.

Próbáld ki, nem veszítesz vele semmit. Kb 1 hét után már érezhető a javulás.

Üdv: Májgombóc

2011. szept. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!