Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Anyatej+tápszer, mennyit?

Anyatej+tápszer, mennyit?

Figyelt kérdés

4hetes a kislányom,100ml tápszert kap,és hozzá szokott szopizni is(nem mindig).Igazából fogalmam sincs milyen arányban kéne a tejet és a tápszert kapnia.Tejem nem tudom mennyi van...eleinte nem nagyon volt,de már beindult...

Mit tegyek??


2011. szept. 7. 16:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
először szoptasd meg és ha még éhes marad, akkor add a tápszert. Bármennyit, amennyit enne még, mert nem lehet túletetni a kicsiket, látni fogod, hogy kiköpi a cumit, ha már nem éhes. Ha érdekel, hogy mennyit szopizott, akkor bérelj egy csecsemőmérleget.
2011. szept. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%

Én is hozzápótoltam mindkét gyerkőcömnél az első perctől kezdve :(

Én úgy csináltam, hogy lemérlegeltem a babát, utána szopi, szopi után megint mérés, így nagyjából láttam, mennyit evett (csak hogy viszonyítani tudj, ez nálunk úgy 20-30-40, max 60 gr volt etetésenként!) és utána kapta a tápszert, 60-90 ml-t szükség szerint. (Mondjuk az én lányaim nagy babák, bőven 4 kiló feletti újszülöttek voltak, 120 ml volt kb. egy étkezésnyi adagjuk.

A lényeg, hogy előbb szopizzon, amikor még éhes, és lelkesen szív, egyen anyatejből amennyit csak tud (és van) és csak a többi legyen tápszerpótlás.

2011. szept. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 krisztivan ***** válasza:
100%
Kisfiamnál is cici + tápszeres kiegészités volt.Nem méregettem Őt soha.Amennyit kért annyit ehetett,de először mindig cici legyen.Fiam 1 éves és 1 hete fogyott el az anyatej.
2011. szept. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Az a gond,hogy nem tudom mennyi tejem van,mert tápszerrel kezdtük az etetést,mert eleinte nem olt tejem.Most már van,de ha ráteszem a mellemre hamar elalszik és utána már nem tudja megenni a tápszert...Ezért inkább evés után szoktam cicire rakni.Nem tudom mit csináljak,teljesen tanácstalan vagyok...

2011. szept. 8. 10:08
 5/8 anonim ***** válasza:

dettó igy voltam a babámmal én is egy ideig.Kicsit időigényes de úgy csináltam,ha bealudt,átraktam a másik cicimre,,erre mindig felébredt.

Én is szopiztattam először és utána tápszer.

igaz én mértem,ahogy már itt leírták előttem.A tápszeres dobozon van irányadó mennyiség..kb a tej és a táp együttese adja ki,de nincs kőbe vésve.

Szóval szerintem először szopi és utána tápszer.

Átfog rá állni a bébid szerintem.

Sok sikert és kitartás...utána megy minden ,mint a karikacsapás:)

2011. szept. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Koraszülött tápszert kap kezdetektől a babám,de azon csak a kiló/ml van megadva.pl.3000-3500g-90mlvíz-3kanál tápi.

A másik baj,hogy a pici már teljesen megszokta az üveget és valamikor hiába teszem a cicimre,nem kell neki-csak akkor nyugszik meg,ha kapja az üveget...Ilyenkor az van,hogy a tápi után próbálom ciciztetni..

Igazából-lehet gáz-de én totál nem vagyok tisztában vele,hogy mennyit ehet a baba,mikor,mennyi idő közönként...Emiatt nagyon ideges is vagyok...,fogalmam sincs hogy jól csinálom-e!!Nem tudom mennyit ehet a baba,mikor lakott jól,vagy éhes-e még...mert az én kislányom sokszor olyan mintha folyamatosan éhes lenne.De van úgy,hogy 1-2óránként sír hogy újra éhes,pedig nem etethetem ilyen sűrűn..-gondolom..

Tehát még nagyon nem vagyok képben..És az egész napom abból áll,hogy rettegek:"vajon most miért sír??Megint éhes??"

Mit tegyek??Nincs valami jó tippetek,tanácsotok erre??

2011. szept. 8. 12:11
 7/8 anonim válasza:

Szia!

Én is tejet+tápszert adok a babámnak.

A védőnőnk mondta,hogy a köv.képpen kell kiszámolni,hogy mennyi az adagja a picinek:

a tiszta (meztelen) súlyát megszorzod 150-nel,és elosztod a napi étkezések számával.

Etetésekhez pedig mindenképpen szükséged lesz egy mérlegre,mert ez a hozzátáplálás anélkül nem megy.

Kitartás és nyugalom :)

2011. szept. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 krisztivan ***** válasza:
Legelőször is NYUGALOM.A babádnak ugyan olyan rettenetes most még itt lenni a levegőn,mint neked kitapasztalni hogy mikor mi van.Ha szoptatni akarod továbbra is akkor bizony először cicit adjál neki és csak utána tápszert.Nem lesz könnyű,söt nehéz lesz mert sajnos a cumisüveggel nem kell bajlódnia hogy jöjjön belőle a kaja de a cicivel bizony dolgoznia kell.Kb. 2 óránként kell etetni a tápszer miatt(ennyi mire megemészti).Szerintem fölösleges a méricskélés de ezt te döntöd el ha neked megnyugtató akkor mérjed a babádat.Ha éhes akkor enni fog,lehet az elején csak etetésből fog állni a napotok de aztán minden nap jobb lesz.Nyugalom,ez most neked is fontos,ha idegeskedsz akkor a pici is nyűgösebb lesz.
2011. szept. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!