Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tápszer és anyatej. Segítség!?

Tápszer és anyatej. Segítség!?

Figyelt kérdés

Helyzet az, hogy fejnem kell a babámnak az anyatejet, mert abbahagyta a szopást és nem hajlandó visszatérni rá.

Rengeteg dolgot kipróbáltunk az üvöltéstől az LLL tanácsadóig, de semmi. Beleestünk abba a helyzetbe, ahonnan nincsen visszaút... :(


Így fejem neki az anyatejet, de az nem sokáig lesz elég ill., lesz még. Jó lenne, ha 6. hónapig kihúznánk, de előbb utóbb kell adnom neki tápszert is.


Az lenne a kérdésem, hogy mennyi anyatejet és tápszert adjak neki egy étkezésnél?

Jelenleg 100-110 ml-t eszik meg, 7 hetes baba.

Ha 60 ml anyatejet adok neki és a maradék tápszer, akkor az kevés?

Szeretnék minden étkezésnél anyatejet adni neki, ha csak 10 ml-t, akkor 10 ml-t, de legalább azt is egyen!


2011. szept. 2. 09:14
 1/9 anonim ***** válasza:
Sajnos mi is hasonló helyzetben voltunk. 5 hónapig sikerült neki adnom az anyatejet is. A tápszeres dobozon rajta van, hogy mennyi kb az igénye. Mi úgy csináltuk, hogy az anyatejet arra a mennyiségre egészítettük ki. Persze minden baba igénye más és más, ha nem eszi meg, akkor kevesebbre pótolod, ha pedig többet kíván, többet adsz neki.
2011. szept. 2. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A tápszer töményebb mint az anyatej, ezért valamivel kevesebbet kell neki adni.

És fejjél gyakran, ha kell akkor mindkét mellből.

2011. szept. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha ígyis-úgyis kap tápit, akkor szerintem tök mindegy, h most étkezésenként, vagy kététkezésenkét kapja. Nem hinném, h ez így befolyásolna bármit is.

Én külön venném. Úgy biztosan látnám, h mennyit iszik meg belőle.

2011. szept. 2. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nincs mértéke.

Ha 200 ml anyatejet és 200 ml tápszert adnék neki, simán megenné. Utána meg jönne vissza sugárba és ordítana, mert rosszul lenne tőle.


Úgyhogy, még ez is egy probléma!

2011. szept. 2. 10:01
 5/9 anonim ***** válasza:
Akkor kövesd a dobozon található utasítást, anyatejből meg valamivel többet adj neki. Az én fiam tápszerből 7 hetesen 120ml ivott. 90 után sírt még, ne aggódj úgy is jelzi ha kevés neki.
2011. szept. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is ebben a helyzetben vagyok. Nekem is pótolnom kell. 6x eszik egy nap a babám, ma 10 hetes, éjjel egyáltalán nem kel fel enni! Reggel az első étkezés csak szopi, aztán 1 cici+tápi, majd másik cici+tápi, délután csak cici...addigra valahogy megint több a tejcsi, este vacsira csak tápi...140ml,de előtte cicire teszem,h érezze a közelségem. Fejni nem fejek,mert akkor még ezt a pici tejet se tudnám adni,ha véletlenül előbb éhezne meg...Én is kb. felét készítem el az adagjának tápszerből. De már nagyon félek,h így hamarosan vége lesz a szopizásnak!
2011. szept. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Akkor te jobb helyzetben vagy valamennyire, mert még szopik a babád.

Azért nem árt, ha fejed minden szopi után a melled, ha van időd persze!

Én jelenleg alkoholmentes sört iszom. Így egy mellből 180 ml lejön, de régebben, mikor még aktívan szopott, volt, hogy 250 ml-t fejtem le szopás után...


Kezdek apadni :/

2011. szept. 2. 13:12
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát összeteheted a két kezedet ha egy mellből 180at lefejsz :-) Én már 4 hónapja csak fejek,nekem szinte a nullára apadt mikor észrevettem és ugy kellett visszahozni a tejem.most ott járok hogy örülök ha egy nap 700at lefejek.nappal max 120 mili jön ki a 2 mellemből. hajnalban megy 250-300 között.napi 5ször fejek már,de az elején 6-7 fejés volt.mindkét melled fejd.én ugy csinálom hogy mindig visszatérek a másikhoz.kezdem a jobbal ,majd bal és jobb és bal.ezt vagy 20ször,addig míg teljesen ki nem fogyik.én most akarok majd leállni már vele lassan mert 6 hós a babám és már 1 étkezést ki is váltottunk és így nem kell neki tej. Ja és tápszert csak akkor kap ha mondjuk orvoshoz megyünk,mert oda nem viszek tejet.meg szerintem ne adj olyan sokat a babádnak egyszerre,csak mondjuk 120 milit,ha még utánna is ugy látod hogy éhes akkor megint egy picit.Ja és rengeteg vizet ittam mkior visszahoztam a tejem.Kitartás,nem fog elapadni. Bocsi hogy hosszú lett.de remélem tudtam segíteni.
2011. szept. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 xStefix ***** válasza:
A Szoptanítod próbáltad? Mint utolsó lehetőség, szopisztrájkos babának. De azonnal kellene használni.
2011. szept. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!