Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért nem hízik az utóbbi...

Miért nem hízik az utóbbi hetekben, ha igény szerint, gyakran szoptatom?!

Figyelt kérdés
13 hetes a kislányom. ma voltunk a védőnőnél, és a múlt héten csak 3 dekát hízott, azelőtt csak hetet. Előtte végig 15-20 dkg volt a heti gyarapodása. A védőnő szerint ez nem toéerálható, kezdjem el a pótlást. A gond az, hogy evés után nem tűnik éhesnek a babám: mosolyog, alszik. Van elég pisis-kakis pelus. este 8-tól 4-ig alszik. Igény szerint szoptatom, napi 6-8-szor eszik. Tényleg pótolnom kéne? A védőnő szerint a kelleténél kevesebb anyatejhez is hozzászokik a kicsi, és nem követel többet. Létezik ilyen?
2011. szept. 9. 11:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Nálunk hasonló volt a helyzet, odáig jutottunk, hogy nem hittem el, hogy nem elég a tejem, mert babám evés után nem sírt, nem tűnt éhesnek, aztán 4 hónapos korára egy dekát sem hízott, sőt fogyott is...

Bár alapvetően nem vagyok pótláspárti (bár ellenes sem), én ekkor adtam neki kiegészítésként tápszert, mert megijedtem.


De ha hízik a babád, és egészséges, akkor nem hiszem, hogy mindenáron pótolni kell! Lelassul néha a hízás, de aztán lehet jövőhéten sokat fog hízni. Én még várnék a helyedben a pótlással.

2011. szept. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam is három és fél hónapos. Ugyanúgy, mint nálatok két héten keresztül alig hízott, most pedig hízott 20 dkg-ot. Én a helyedben még várnék egy hetet...

Azt mondta a védőnő, hogy lassul a fogyási ütemük, mert ha így maradna egy évesen vagy 15 kg lenne a pici.

2011. szept. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
43%
Mi is így voltunk. 12 hetes volt a kislányom, minden héten egyszer frdés elott mértem. 2 hétig nem hízott semmit, következ héten egy picivel kevesebb volt. Nem sírt, aludt rendesen, az éjszakát is átaludta, midnig jó kedvű volt. A védönönk az mondta, hogy a gyerek ilyen ne foglalkozzak a súlyával. Engem csak foglalkoztatott és minden evésnél mértem, kiderult, hogy reggel és este 100 g körul szopizott, de a többi evésnél 40 g. Én ekkor elkezdtem tápszert adni neki, reggel és este szopi volt, a többi evés tápszer és 2 hét alatt 30 dkg hízott. Próbáld meg esetleg te is egy nap lemérni, hogy alkalmanként mennyit eszik.
2011. szept. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Látom, nem vagyunk egyedül ezzel a problémával. Utolsó: elkezdtem mérni, bár félek a méregetéstől. Hajnalban 130, reggel 110, most viszont csak 40 volt. Nagyon húzta a cicit, lehet, hogy kevésnek érezte? De aztán csak elaludt, most felébredt, játszik, mosolyog. Ha e következő is ilyen kevés lesz, pótolni fogom.
2011. szept. 9. 12:09
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Eddig összesem mennyit hízott??

Mennyivel született és mennyi most?


Soha ne azt nézd mennyit hízik 1 héten, hanem havi átlagot számolj.


ha nem éhes, jókedvű, felsleges megtömin táppal, mond meg védőnődnek, hogy egymn akkor ha nnem éhes:-((

Nem tudom mért karaják mindenáron tömetni a kisbabákat, mint a libákat, ez még oylan 20-30 évvel ezelőtti rossz beidegződés.

A én lányom max havi fél kilót hízott/hónap, egészen 11 hónapos koréáig, neki egyeneletes volt, van oylan bab, amelyi, az első pár hónapban jó sokat hízi, aztán hónapokig semmi

2011. szept. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

harmadiknak:

a te esetedben si teljesen feleslelegs a tápszer!

2011. szept. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
43%
És még egy jótanács: TEGYÉTEK EL A MÉRLEGET, ha sokáig akartok szoptatni!!!!!
2011. szept. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
43%

Abszolút nem vagyok tápszer ellenes, de: Ha eszik, 140-et, aztán 110et, de utána mondjuk 2 órával kér, akkor nyilván nem lesz megint 110 az adagja.


mondjuk én a fene nagy igény szerinti szoptatásban sem hiszek. Kellenek korlátok. Ha éhes a gyerekem, természetesen megszoptatom. Kelteni sem keltem. De mérem. És ha látom, hogy csak 100at evett, akkor visszateszem még cicire, mert tudom, hogy 150 az átlaga, amivel jól lakik, és nem kér 2 óra múlva. Én ezért mérem.

2011. szept. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Pedig a fene nagy szoptatás a legjobb, főleg egy ilyen picinek!!
2011. szept. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!