Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 3 hetes babámat igény szerint...

3 hetes babámat igény szerint szoptatom, és mivel nagyon sokszor csak cumizik a mellemen, szinte állandóan rajtam van, nem tudok semmi mást csinálni. Mikorra áll be valami rendszerre?

Figyelt kérdés
Aki igény szerint szoptatott, de már nagyobb a babája, légyszi írja le a tapasztalatait... Ráadásul a védőnőm is beparáztatott, hogy többet kéne alkalmanként szopnia, és ritkábban. Irigylem azokat az anyukákat, akik 3 óránként tudnak szoptatni.. Nekem úgy bőg, ha elveszem a ciciről, hogy reményem sincs, hogy hetek alatt beállna valami rendszerre, ezért kéne vmi megnyugtató tapasztalat.
2010. szept. 12. 14:37
 1/5 anonim ***** válasza:
63%

Szia,


Ugyanebben a cipőben voltam én is, kérdést is írtam ki a dologról.

Egy biztos, minden baba más, de hogy megnyugtassalak (nekem is eléggé felőrölte az idegeimet anno) én babám most 8 hetes lesz szerdán és ha nincs front akkor 3-4 óránként eszik :)) Pedig pár hetes korában még ő is állandóan rajtam lógott volna.


Ahogy növögetnek és elkezdi érdekelni őket a külvilág, egyre inkább találnak más szórakoztató, örömet okozó dolgot is a világban mint a szopi, tapasztalat :) Enyém 1 hete kezdett el direkbe mosolyogni a dolgokra, élvezi a mozgó tárgyakat, a zenélő játékokat nézegeti, tehát ha sír hogy megint komfortszopizni akarna, akkor lekötöm a figyelmét..

Én is igény szerint szoptatok mert akkor szoptatok amikor éhes, nem pedig megrögzötten 3 óránként, de már meg tudom különböztetni amikor valóban éhes attól amikor azért sír mert cicizni szeretne.

2010. szept. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, ez tényleg megnyugtató. A te kérdésedet, és a rá kapott válaszokat nem tudnád belinkelni?
2010. szept. 12. 16:35
 3/5 anonim ***** válasza:

Én is igény szerint szoptatok. Ma már 18 hónapos a fiam. Eleinte ő is sokszor volt cicin, sőt, egy étkezés nála 65 percig is eltartott. Fárasztó volt és kezdetben még fájdalmas is a szoptatás, de hamar belejöttünk mindketten. Automatikus kialakult, hogy 3 óránként sírt fel kajáért. Már nem emlékszem, mennyi idő alatt értünk el idáig, de szerintem kb. 2 hónap alatt alakult ki a rendszer. Persze még akkor is egy óráig volt mellen, de már óramű pontossággal kérte 3 óra múlva újra.

Nyugi! Be fog állni nektek is. :)

2010. szept. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia nekem 7,5 hetes a babám, és mi is így kezdtük, állandóan csak a cicimen lógott. Kb egy hónapig, azt hittem soha nem lesz ez már másképp, aztán elkezdett kb 2 óránként enni és most egy hete már nagyjából átálltunk a 3 óránkénti etetésre. Kitartás nemsokára jobb lesz hidd el
2010. szept. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is azt gondoltam, hogy állandóan növekedés ugrásunk van, sokszor volt óránként kaja, főleg nyári melegben.

3 hetesen meg pláne azzal foglalkozik a babád, hogy növelje a mennyiséget.

Ha Ti is olyanok vagytok, mint, mi, akkor sokszor lesz ilyen ugrás, aztán lazul a dolog, és "csak" 2-4 óránként kér. Pár hetes szakaszok lehetnek.

Ne add fel, szerintem ez a titka a sok tejnek, 13 hónapig szoptattam a fiam, 7 hónapig csak tej volt.

2010. szept. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!