Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Sikerülhet-e még tejet fakaszt...

Sikerülhet-e még tejet fakasztanom, érdemes-e még egyszer meggyötörni ezzel a kisbabámat?

Figyelt kérdés

9 hetes a kisfiam, nem tervezett császárral született. Utána nehezen induló tej, a kórházban asszem úgy rontották el az egészet, ahogy kell...

Kérés ellenére azonnal tápszert adtak neki, amig nem tudtam mozogni, nem hozták szoptatni...stb. Itthon próbáltam a védönö tanácsára csak szoptatni 3 napig, de olyan vészes fogyást produkált szegény, hogy azonnal utána kellett pótolnom. Szoptatom is minden evésnél, de ez nyilvánvalóan kevés neki. ( Amíg volt gépem, 20-50 ml volt a fejés egy alkalommal. Gondolom, azóta is. ) A szokásos dolgokat, mint gyakrabbi ciciztetés, tejserkentö tea, sok folyadék... már próbáltam. Még ott bújkál a remény, mi lenne, ha pár napig megint CSAK cicit kapna?


2011. szept. 10. 07:49
 1/8 anonim ***** válasza:
47%

Létezik olyan nö, akinek nem lesz teje - elég ritka, de elöfordul. Szerintem veled is ez a gond.

A helyedben nem erölködnék, ha a babád szépen fejlödik, akkor nincs emmi baj. Ha pár napig éhezteted, azzal csak ártasz neki, meg az sem jó a picinek, ha emiatt az anyuka állandóan stresszben van - az jobban megviseli, mintha elfogadod, hogy neked nem sikerült (annak ellenére, hogy lelkiismeresen próbálkoztál), és inkább tápszerezed és emellett nyugodt, kiegyensúlyozott vagy.

2011. szept. 10. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem próbáld meg szoptaníttal adni a tápszert. Így a pici biztosan nem marad éhes, de a melled is ingerli és beindulhat a tejed. Nagyon valószínű hogy így sikerülne. Ha csak szoptatod stresszelsz hogy nem marad-e éhes és a stressz miatt nem indul be a tejed. Nyugi, van olyan anyuka aki örökbefogadott gyereket szoptat, úgyhogy gyakori mellre tétellel van remény. De ha nem tudsz szoptanítot szerezni (elég drága) akkor próbáld meg a pár napig csak szoptatást megint! Ha nem aggódsz nagyobb az esély a sikerre.
2011. szept. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

ez az a készülék, amit előző írt:

[link]

lehet én is vennék....vagy ha nem tudsz(tényleg drága), akkor lehet egy próbát megérne ha pár napig megint csak szoptatnál!

Nagyon becsüllek a kitartásodért, ez ma nagyon ritka!!!Hamar feladják az anyukák, ha nem egy...nekem igaz volt teje, de védővel kellett szopttanom, mert csak úgy tudta fiam bekapni a cicim, és még ezzel is vérzett rendesen a bimbóm, sokat sírtam, annyira fájt.

Sokat olvastam, hogy ha kényelmetlen, akkor hagyja abba az anyuka,nem kell erőltetni, hiszen a tápszerek is jók, de nem hagytam abba!Most 11 hónapos a kicsim, még mindig szopizik,leszoktunk a védőről mikor fél éves volt, és nagyon boldog vagyok, hogy sikerült túllendülni a kezdeti nehézségeken.

Igazából csak azért írtam ezt le, hogy biztassalak, hogy ne hagyd abba, próbálkozz, megéri!!!:))

2011. szept. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,jól esett, hogy reagáltatok. Elgondolkodtam a dolgon, kiválasztok 2-3 olyan napot, amikor nincsenek látogatóink, nyugalom van, és tengernyi idönk. Igyekszem nem stresszelni, elvégre el vagyunk látva tápszerböl is, baj nem lehet. Viszont beszereztem egy mérleget, így végre tudni fogom, mennyi az annyi, és ha nagyon kevés a napi adag, akkor este meg éjjel tápot kap, mert éheztetni valóban nem akarom. Azért gondoltam még egy próbát, mert szeret cicin lenni, egyszer kimaradt a tápszer elötti szopizás, és nagyon sírt utána, én meg boldogan félbehagytam az üvegezést, hogy "összeolvadhassunk".

Végül is, ha sikerül ezt a mennyiséget fenntartani, annak is örülök, csak szeretném, ha minél tovább tarthatna. Persze mit meg nem adnék azért, ha elég lehetne a saját tejem! :-)

2011. szept. 10. 21:47
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia,

utolsó vagyok!Szerintem nagyon jól csinálod!És a mérleg az jó ötlet!!!Csak ne ijedj meg, ha nem olyan nagy a mennyiség eleinte, amit megeszik, légy türelmes, egy idő után el kell, hogy kezdjen növekedni a tejed!Meg úgyis jelzi a picid, ha éhes.

Még annyit elmondanék magunkról, hogy mikor babám 8-9 hónapos volt megijedtem, mert éreztem, hogy megcsappant a tejem mennyisége.Volt, hogy sírva aludt el kisfiam, mert kiborult, hogy nem jött elég tej, és mivel soha nem kapott tápszert nem is volt otthon, de nem is ette volna meg.Elkezdett éjjel is szopizni(magától kelt a foga miatt), és rövid időn belül megint visszaállt a mennyiség.

De annyira, hogy tegnap kihagyott 1 nappali szopizást(már eszik mást is, így annyira nem kellett neki)És estére úgy feszült a mellem a tejtől, mint mikor 2 hónapos volt:)

Bocsi, hogy ennyit rizsázok, de tényleg fontos a kitartás, főleg hogy a picikéd szeret is szopizni, így nagy esélyetek van arra, hogy idővel el tudjátok hagyni a tápszert.

Sok sikert még egyszer nektek:)

2011. szept. 11. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi még egyszer, akárhogy is alakul, de most jól jött egy kis lelki támogatás! :-)
2011. szept. 12. 01:03
 7/8 anonim ***** válasza:
Valaki irja már le, legyen szives, hogy MI az a szoptanit - mert a linkböl nem jövök rá. Köszi.
2011. szept. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

az vagyok, aki a linket küldte.

Az a lényege, hogy a tartályba tápszert töltesz, ezt a nyakadra akasztod.A kis csövecskéket meg közvetlen a mellbimbóhoz kell ragasztani.Így mikor a kicsi szopizik,jön neki tápszer(tehát nem marad éhes)De tejcsi is jön, vagy ha nem,akkor legalább inger éri végig a mellet, míg a kicsi jóllakik.


Kedves kérdező, örülök ha segítettem:)

2011. szept. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!