Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi történik most velünk?...

Mi történik most velünk? Csúszhat 2 hetet a növekedési ugrás vagy kezd elapadni a tejem? Meddig érdemes várni a pótlással? Miből fogom tudni, hogy nem elég neki a tej?

Figyelt kérdés

Kisfiam 3 és fél hónapos, 3 napja állandóan cicizne. Eddig is 2, max 3 óránként szopizott, de most még sűrűbben. Szopizik egy darabig, aztán meg tekereg, hergeli magát. Eddig egy mellből szoptattam, elég volt neki. Most próbálom áttenni a másikra, ott is szopizik pár percet hallom hogy nyel, aztán megint mérgelődik, és ez így megy, kivéve az éjszakai szopiknál, meg néhány nappalinál.

Eddig észre vettem a növekedési ugrásait, most a 3 hónaposnál semmit nem észleltem, lehet ez az csak megcsúszott.

Ami furcsa még, hogy egy hete még 160-at is tudtam fejni 2 ciciből, pénteken már csak 80-at, ma meg 10-20 milit tudtam csak kipréselni kettőből. :(

2 napja szinte 1,5 óránként felkel éjszaka, szopizik picit, aztán visszaalszik. Eddig 2-szer kelt éjszaka, most meg vagy 4-szer. Ma meg délután fél-1 óránként cicizett de úgy ahogy fent említettem, csak kínlódott. Ebből is gondolom, hogy kevesebb a tejem. Egyébként jókedvű, van elég pisis kakis pelus, a születési súlyát már 3 hete megduplázta, 7 kg.

Nem borultam ki azonnal, elküldtem a férjem homeós bogyóért, ősziléért, és elkezdtem a szaporító fejést. Kisfiam továbbra is mellre teszem ha kéri, pihenek és sokat iszok ahogy eddig is. Ma azt hiszem száműzzük apát és együtt kettesben alszunk a nagy ágyban. :)

Nem fog összedőlni a világ, mert már nem kisbaba, de azért megviselne, ha nem tudnám tovább szoptatni, ezért rengeteg kérdés kavarog most bennem.

Mit tehetek még a siker érdekében? Mikor nyúljak pótláshoz? Észre fogom venni ha éhes marad a kisfiam? Mérjem egy pár napig a szopikat vagy csak bepánikolok a számoktól?

Tápszert nem szeretnék neki adni, a fagyasztott tejeket szeretném először odaadni neki, ha ne adj Isten arra kerülne a sor.

Amit még megjegyeznék, hátha fontos infó, hogy cumisüvegből nem fogadja el a tejet, cumizni cumizik elalvásokhoz kell. 1,5 hónapos kora óta 5-10 perc a szopik ideje, de újszülött korában is max 20 perc volt. Már régóta nem szeret cicin cumizni, esténként se tudom így elaltatni. Csak anyatejes baba, semmit nem kapott még azon kívül.

Mindenkinek nagyon hálás leszek, aki bármelyik kérdésemben is tud segíteni.


2012. jan. 16. 18:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Én mérném, engem mindig csak megnyugtat, hogy tudom, mennyit eszik. Ha ennyi tejed volt eddig, hogy maris megduplázta a súlyát, akkor 100 %, hogy most nem apad, csak egy pár napos üzemzavar. Két lehetőség is van, az egyik a fejlodesi ugrás, ez nincs behatarolva, hogy csak a harmadik hónap elso hetében lehet, simán most is épp lehet az. A masik lehetőség pedig a hormonvaltozas, én inkább erre szavazok. Nekem is pont ennyi idős volt a kisfiam, amikor ez először megtörtént. Pont ugyanaz, mint nálad, csak én mindig mertem, úgyhogy tudtam, hogy kevesebb lett a tejem. Aztán pár nap utan egyszercsak elmult, mintha mi sem történt volna. És ez azóta is havonta ugyanakkor mindig megismétlődik, de most mar csak másfél napig tart. Szerintem ilyenkor jönne meg, és lesz valami hormonális változás. Azóta mar sokaktol hallottam, hogy náluk is van ilyen. Szerintem ne panikolj, el fog ez múlni, a tej nem apad el egyik napról a másikra! Sok sikert:-)
2012. jan. 16. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod. Lehet abban valami amit mondasz, mert egy 18.-ai napon jött meg utoljára. Remélem minden helyreáll idővel.
2012. jan. 17. 10:30
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Az első válaszolóval értek egyet. Nekem is 3 hónap körül volt egy ilyen és nekem azért volt, mert megjött, de utána minden helyreállt. 18 hónapig szoptattam.

2012. jan. 17. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%

Én még a 2. babát is mérem folyamatosan szopi előtt/után, és nem azért mert paraanyu vagyok, hanem hogy kiváncsi vagyok, h mennyi az adagja kb?

Én kétféle módszert alkalmazok tejserkentésre, illetve "problémamegoldásra".

1. homeós bogyó (ultica urens, nekem nagyon bevált)

2. amikor estére lecsökkent a tejem, pótlásként lefagyasztott tejet adtam. Utána mikor nappal érezhetően nőtt a mennyiség, szopik után fejtem, így annyit nyertem ki, hogy meglegyen az esti pótlás (pl. 60 ml). Tehát a mérelget helyre billentettem:)

2012. jan. 17. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 xStefix ***** válasza:

Hogy ne ismételjek, a méregetést én nem ajánlom, ha egyébként nincs más jele annak, hogy "baj" lenne. Bár ha tudod magadról, hogy biztosan nem fogsz ráparázni, akkor ám tedd, de én általában azt látom, hogy csak keveseknek sikerül nem túlaggódni a dolgot. (Arról nem beszélve, hogy a számadatok nem egyértelműek, félreérthetőek, rossz következtetést vonhatsz le belőlük..)

Hogy már nem tudsz fejni, az nem gond, ez inkább annak a jele, hogy beállt már a tejtermelésed (mégha most esetleg átmenetileg nem is elég egyszerre a babádnak). Ha gondolod, elkezdhetsz rendszeresen fejni (is), bár én inkább gyakori szoptatás-párti vagyok, az is ugyanolyan eredményes, ha nem még inkább.

Pótlást (még) ne adj, ne is gondolj rá egyelőre. Ha mégis kellene majd, van, tudsz szerezni tápszert is, de ennél többet nem kell vele foglalkozni. :)

Szopi-szopi és szopi ezerrel, pótlás pedig csak legvégső esetben. A cumit pedig csakis elalváshoz kapja, minél rövidebb ideig! Remélhetőleg nem lesz ennek hatása a szopizási technikájára/kedvére.

2012. jan. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kedves Stefix!

Köszönöm válaszod, örülök hogy írtál.

A méregetés miatt nem fogok aggódni, tuti nem parázok rá. Mivel 6 hetes koráig méregettem, pusztán kíváncsiságból, mikor csap be az uraság. :) Ha 20-at evett akkor annyit, sose kapott pótlást, semmit, mai napig akkor szopik amikor akar. Néha véletlenszerűen megmérek egy szopit, mégis tudjam hányadán állunk.

Egyébként úgy tűnik, hogy valamelyik módszer meghozta a hatását. Tegnap óta már megint egy mellből szoptatok, és már tudok is fejni, igaz 60 ml-t, de ez is eredmény. Igaz még mindig 3-4-szer kel éjszaka, de remélem idővel visszaáll a rend, mert ez nagyon fárasztó.

A lényeg, hogy úgy tűnik átvészeltük ezt az átmeneti üzemzavart. Mindenkinek köszönöm a válaszát.

2012. jan. 20. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!