Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tényleg kevés ez a súlygyarapo...

Tényleg kevés ez a súlygyarapodás?

Figyelt kérdés

A lányom 6,5 hetes. 2 hete voltunk az 1 hós vizsgálaton a gyerekorvosnál, akkor mérték és ma is elmentünk -tök más miatt- az egészséges rendelésre és megint lemérték. 2 hét alatt alig 20 dekát hított.

Szopik rendesen, tejem van, a gyerek nem ordít, hogy még éhes lenne.

Most méregetnem kell az evéseit és 1 hét múlva visszamennünk.

Megjegyzem, hogy akkor (2 hete) kaja után voltunk, most meg evés előőt, ordított is már, hogy éhes. Ha hoozáadnám a 120 grammot, amit utána evett, akkor már meglenne a kétheti 300 gramm is.

Egyébként 3950 grammal születtet, 3700 volt amkior hazahoztuk és 6 hetesen itthon 4580-at mértem.

Az evéseit eddig párszor mértem, 90-130 között evett.

Teljesen magam alatt vagyok.

A védőnő (szerencsére tök normális) szerint ne foglalkozzak az egésszel, szerinte teljesen jó a fejlődése.

Most egy hétig majd stresszelem magam.

Ez a gyerekorvosunk már több mint 9 éve, a fiamnál nem voltak ilyen bajai (Megnéztem a ő babakönyvét, volt, hogy ő is heti 5 dekát hízott, de volt, hogy 30-at.)

Azt mondta, megvan, hogy mennyit kell hízniuk hetente és ez kevésnek tűnik.

Párom szerint úgy menjek oda, hogy jól teleette magát a gyerek és minden jó lesz.

Anyám is azt mondja, hogy nincs semmi baj, szépen kerekedik a kiscsaj.


2009. ápr. 22. 18:12
 1/8 anonim ***** válasza:
Ne aggódj ezen és rakd el azt a mérleget, mert be fogsz dilizni. Ha jó a kedve, van kakija, nem zöldes a kakija, akkor nincs gáz. Majd meghízza a jövő héten :-)
2009. ápr. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ráadásul a fiam beteg és tulképp nem derült ki, hogy mi a baja, állítólag vmi vírus lehet (láz, fáj a nyaka, láa, piros a torka), attól is ideges vagyok.

Majd összeturmixolok zsíros kenyeret tepertővel és szalonnával a lányomnak, attól biztis hízni fog :-))

2009. ápr. 22. 19:33
 3/8 anonim ***** válasza:
egyetértek az első hozzászoloval, ne mérlegezz, mert belebolondulsz
2009. ápr. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek.
2009. ápr. 22. 21:22
 5/8 anonim ***** válasza:
Semmi baj nincs szerintem, az én babám is hetekig 10-15 dekát hízott egy héten. Aztán 3 hós korában egy hónap alatt majdnem egy kilót, utána megint egyre kevesebbet. Szerintem némelyik doki, védőnő túlreagálja ezt a gyarapodás témát.
2009. ápr. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Ma már olyan ez, mint valami lóverseny.

Ha a gyerekem nem éhes, eszik rendesen, nem ordít, akkor nem tudom miért nem jó az ami van.

egyébként meg du. óta 2x evett 120-at, 1x 80-at és most alszik)

Lehet, hogy a tápszergyártók is pénzelik az orvosokat??

2009. ápr. 22. 22:22
 7/8 anonim ***** válasza:

A tápszergyártós ügyben lehet, hogy igazad van, hiszen csak nézz körül egy gyermekorvosi rendelőben, váróban, tele van gyógyszer és tápszer-reklámmal... Azt tudom, hogy a felírt gyógyszer után kapnak valamennyi jutalékot...

A 20 deka hízás bőven elég egy hétre, nem tudom, mit akar az orvosotok. A babák normális súlygyarapodása a heti 12-25 deka közé esik... elég nagy a két szélső érték közti különbség, ti meg bőven beleestek.. Tedd el a mérleget, mert ezzel csak idegesíted magad, ami a tejtermelésnek is árt!!! A súlygyarapodás nem lóverseny, nem minden baba fog hetente kereken 1 kilót hízni..szép is lenne :)) Egyébként az én kislányom 2950g-mal született, sosem mértem itthon. Amikor 4 és 6 hetes volt, a védőnő kihozta a mérleget, itthon mérte meg..azt mondta, ilyen pici babával még ne menjek a tanácsadásra (nálunk a doki és a védőnők együtt tartják). Az első 3 hónapban 70dekákat hízott, mindketten azt mondták, így tökéletes...

2009. ápr. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ezzel a súlydologgal engem is stresszben tartott a gyerekorvos! Amikor először kijött, közölte, hogy nem hízott eleget amióta hazajöttünk a kórházból, és ha jövő héten sem hízik sokat, akkor tápszert fog írni. De mondom, könyörgöm, miért akar tápszert írni, ha egyszer van elég tejem, evés után jókat alszik a baba!??

Aztán szerencsére beindult a súlya (az utolsó pillanatban), és azóta is ámul ha kiviszem tanácsadásra, hogy milyen jó húsban van, és jééé csak anyatejes.

Egyébként mindenhol azt olvasom, hogy havi szinten érdemes csak nézni a súlygyarapodást.

2009. ápr. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!