Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Vizes tejjel meddig lehet...

Vizes tejjel meddig lehet szoptatni, neked milyen a tejed?

Figyelt kérdés

A nagyobbik gyereket 3-4 hetes koráig tudtam szoptatni, mert nem volt elég neki sem a minősége, sem a mennyisége.

A kisebbik gyerekem 2 hetes múlt, és ugyanolyan "vizes", fehér-átlátszós gyenge a tejem. A múltkor kíváncsiságból lefejtem-pár napja, és 20 ml volt csak a kettőben. Már rég be kellett volna indulnia, ha lenne szerintem. A kicsit mindig mellre teszem, amikor igényli, de kétségeim vannak, hogy meddig fog ez így működni. Tápszer is kell, de nem mindig, mert van , maikor alszik 2 órát is szopi után. Szerintetek??


2011. szept. 15. 21:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

szerintem szoptatási tanácsadó ( www.lll.hu ) és more milk plus. menni fog, tedd mellre, ameddig csak tudod, az nem jelent semmit, hogy 20 ml-t fejtél le. Én 2,5 évig szoptattam, de még 20-at sem tudtam soha lefejni szopik után és nekem is volt, mikor óránként kellett szoptatni.

megnyugtatja a picit az anyamell, amiatt is kéri annyiszor.

KITARTÁST!! ha hízik,akkor nagy baj nincs, az viszont lehet,hogy hamar elfárad még a szopiba és ráalszik.

2011. szept. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia, 20 ml-t fejtél le, ami vizes, áttetsző volt? És beindult fejés közben a reflex? Mert én az első babámmal így jártam, azt sem tudtam mi az a tejadó reflex. Nem is tudtam szoptatni csak pár hétig, mert nem tudtam, mit kell tudni... utólag már tudom, tudtam volna szoptatni. Most 4 hós a babám, a második, megy a szoptatás. Ha fejek, nekem is vizes az eleje, ez a szomjoltó, cukrosabb része a tejnek. A hátsó tej nekem nem jön fejővel, csak ha beindul a tejadó reflex, ami néha beindul magától a fejő hatására, néha be kell segítenem egy kis sodorgatással, C-fogással. Szóval ne könyveld el, hogy vizes a tejed, valószínűleg ez csak az eleje a tejnek, a többit meg még nem láttad. Szóval a kérdés az, hogy szoktad-e érezni ezt a bizsergő érzést a cicidben, amikor fejsz/szoptatsz? Mert ha nem és így jön le 20 ml vizes tejcsi, akkor nincs gond, csak a reflexet kell stimulálni. Kíváncsi vagyok a válaszodra.
2011. szept. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 xStefix ***** válasza:
100%

Nincs vizes és gyenge tej! A tied sem az. Az érett anyatej már nem sárga, hanem áttetsző fehér, legalábbis az első, hígabb része. A hátsótej már kicsit sűrűbb, fehéres színű, aminek a zsírja kicsapódik az üveg tetején is, ha lefejed és állni hagyod.

Ha tápszert is adsz, főleg, ha esetleg nem is kellene, akkor valószínűleg nem lesz sose elég, ill. nem fog rendesen beindulni a termelés.

2011. szept. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindhármótoknak!

A bizsergést valamelyik nap éreztem a jobb mellemben 1x vagy 2x. A c fogásnak pedig utánanézek!!

Utolsó válaszoló: van gyenge tej, az enyém minden bizonnyal ilyen. Csak mert amikor a nagyobbikat már nem tudtam szoptatni, utána fél évig kaptunk sárga, zsíros, laktató tejet egy picigyermekes rokontól. A kinézetén kívül onnan tudom, hogy most sem laktató, mert ha nem adok tápszert, akkor félóránként, óránként sír a ciciért, harapdálja az öklét, egyértelmű, hogy éhes. Ma napközben nem adtam tápszert.

2011. szept. 16. 22:28
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hívj fel egy szoptatási tanácsadót és a már említett honlapokon tájékozódj a szoptatásról, a tejtermelődés mechanizmusáról! Ja, és bízz jobban magadban! Ez a vizes tej-dolog butaság. Mindenkinek más a teje, minden baba más, más mennyiség kell belőle a gyarapodáshoz. Én több, mint két éves koráig szoptattam a lányom, de sose fejtem és mindig elég volt. Jól gyarapodott. Persze nekünk is voltak sírós napjaink, de sose jutott eszembe, hogy rossz vagy kevés atej, mert a baba hízott, hetente mértem eleinte. Hallottál már a növekedési ugrásról? Ha a babának egyszeriben több tejre van szüksége, mint az addigi mennyiség, nyűgös lesz napokig szinte állandóan óránként, 1,5 óránként cicizne. Ha engedsz neki, és olyan gyakran mellre teszed, ahogy ő azt jelzi, pár nap múlva lesz több tejed is. Ehhez viszont az is kell, hogy ne kapjon se teát, se tápszert, ami elveszi az étvágyát, mert akkor értelemszerűen nem akar elégszer szopizni és nem is lesz több tejed. Így néhány hét-hónap múlva valóban kevés lesz neki. Hagyd abba a tápszert, lehet, hogy lesz néhány nyűgösebb napotok, de meglátod, lesz eredméye is. És persze éjjel is szoptasd, ahányszor csak megébred.
2011. szept. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Egy próbát mindenképp megér! :)
2011. szept. 16. 23:12
 7/8 alaszka ***** válasza:
100%
Az én tejem is áttetsző az elején, és csak szoptatok, hízik tőle a babám rendesen. Az elsővel is ilyen volt a tej, mégis 18 hóig szopott a lányom! Szerintem ne add fel a szoptatást! Amit kaptál lefejt tejet, az lehet hogy csak a hátsó tej volt, lehet hogy az illető az elején jövő híg tejet külön lefejte, így a színe is más. Én se tudok 20-30 ml-nél többet fejni, és nálunk is előfordul, hogy óránként szopizni akar, de nem biztos hogy olyankor éhes, lehet hogy csak megnyugvás kell neki. Az enyém így is heti 30-40 dkg-okat hízik.
2011. szept. 17. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 xStefix ***** válasza:
100%

Azért szopizik gyakrabban, mert az anyatej nagyon jól emésztődik - sokkal jobban, mint a tápszer!

Ne haragudj, hogy ez mondom, de úgy tűnik, van néhánya alapvető dolog, amit még nem tudsz a folyamatokról, úgyhogy én is azt javaslom, hogy mindenképp olvass utána! Pl. www.lll.hu

2011. szept. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!