Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért kell fejni az anyatejet?...

Miért kell fejni az anyatejet? Hogyan kell utána tárolni? Hogyan lehet utána felmelegíteni?

Figyelt kérdés

azt hallottam azért kell, mert az elején nem szopizik sokat, és fejni kell, hogy legyen később elég tej neki...

minden tapasztalatot szívesen vennék.


2011. szept. 16. 10:09
 1/10 anonim ***** válasza:

Hogy miért azt pontosan nem tudom. A kórházban azért kellett, hogy beinduljon a tejtermelés, itthon pedig a védőnő azt mondta fejjem csak tovább nyugodtan, hisz a fagyasztóba eláll fél évig és ha kellene, mondjuk apad a tejcsi és pótlás kell, akkor tudom hova kell nyúlni.

Én Via poharakba és anyatejtároló zacskókba fagyasztom le, majd a kiolvadás után meleg vízben melegítem meg.

2011. szept. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

köszi a választ!

És hol lehet szerezni anyatejtároló zacsit?

2011. szept. 16. 10:32
 3/10 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem kell fejni, HA minden rendben van. A gyerkőcöt eleinte amúgy is gyakran teszed mellre, ő majd beállítja pontosan, mennyi tejre van szüksége.

Amennyiben valami miatt mégis kell fejni, patikában kapható anyatej tároló zacskóban vagy erre szolgáló műanyag, fedeles pohárkában - pl. Avent - lehet tárolni (a zacskó jobb megoldás, mert csak annyi helyet foglal a fagyasztóban, amennyi a tej, viszont csak egyszer használható).

2011. szept. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Anyatejtároló zacskót láttam már tescóban is, de gyógyszertárban tuti kapsz.

[link]

2011. szept. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha szeretnél eltárolni te is, arra figyelj, hogy szobahőmérsékleten hűljön ki a tej mielőtt a fagyasztóba rakod.
2011. szept. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszi!
2011. szept. 16. 10:57
 7/10 anonim ***** válasza:

én csak akkor fejtwem, ha kezdett begyulladni. amúgy fejés nélkül áll be leghamarabb a kereslet-kínálat.


1 db Aventes poharam volt (kórházi csomagban kaptam), ebben fagyasztottam le. amint összefagyott, kiráztam a pohárból 1 zacsiba. 1 zacskóban gyűjtöttem az 1 hónap alatt gyűlt tej-kockákat.


melegíteni gyorsan kell. pl. vízforralóban melegített vízfürdőbe állítva. de én főzéshez használtam el őket, ott csak beledobtam a baba főzelélkébe.

2011. szept. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

lassan melegítjük....


Tescoban 40darabos zacsi (steril)1100ft!

2011. szept. 16. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én soha életemben nem fejtem! A legkisebb most 5 hónapos anyatejes, a két nagyot is egy-egy évig szoptattam, mindenféle fejés nélkül.

Nem KELL, csak ha akarsz.

2011. szept. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a nőgyógyászom a 6 hetes kontrollon hogy minden szopi után fejem ki ha nem akarok mellgyulladást. Akkor hogy is van?
2011. szept. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!