Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van értelme adni az anyatejet,...

Van értelme adni az anyatejet, ha kevés van?

Figyelt kérdés
6 hónapos lesz a lányom. Már 2 hónapja elkezdett apadni a tejem, így tápszerrel pótoltam. 2 hete püréket is eszik. Naponta 3,5 - 4 dl tejet tudok lefejni (üvegből kapja, mert nem tudott szopizni soha). Eleinte napi 8-9 dl volt, de sajnos ma már egyre kevesebb, hiába fejek többször, hiába iszom a teákat. Szerettem volna 1 éves koráig anyatejjel táplálni, de nem megy. Ha csak ennyi van, akkor is van értelme tovább adni neki?
2011. okt. 21. 18:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenképpen érdemes adni még ha kevés van akkor is.
2011. okt. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
én elkezdtem apasztani a tejem a babám 6 hós korában(énis csak fejek),most 7 hós de még mindíg van 1 deci és én még mindíg odaadom neki este.nekem is 8 deci volt.amíg van addig add oda de ha már apad azzal nem tudsz mit kezdeni. nekem is volt hogy 6 szor fejtem egy nap,ma már csak 1szer.
2011. okt. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 alaszka ***** válasza:
100%
Igen, immunerősítőnek a legjobb, ha 1-2 deci akkor is.
2011. okt. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Betti válasza:


A 3,5-4 deci egyáltalán nem kevés hozzátáplálás mellett!Még,ha kevesebb lenne,akkor is megérné.

2011. okt. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Nekem már az elején is kevés volt, ez alatt napi 1-2 decit érts. Adtam neki, amíg csak tudtam (mikor ez is csökkenni kezdett, akkor már nem erőltettem). Nagyon úgy tűnik, hogy volt értelme, mert addig nem volt beteg egyszer sem, amikor abbahagytam, rá pár hétre megbetegedett és utána egy hónapon belül még egyszer. :( Még ha kevés is a mennyiség, nagyon sokat számít.

De hat hónapos kor felett én azt mondom, hogy akkor menjen a szoptatás, ha az a babának és a mamának is öröm és nem terhes. Ha úgy érzed, hogy nem bírod, jó lenne abbahagyni, én azt se tartom megvetendő dolognak. Így összességében rád bíznám, de a személyes tapasztalatom plusz egy érv a szopi mellett a képzeletbeli mérlegen. Nem tudom, hogy mik vannak neked rajta, ezért nem tudom feketén-fehéren kimondani, hogy igen, vagy nem a kérdésedre a válasz.

2011. okt. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ha immunrendszer erősítésnek jó, akkor fejek tovább. Általában vacsorára kapja, meg éjjel (ilyenkor ugyanis szinte semmit sem bukik vissza). Azt tudtam, hogy az anyatej a legjobb a babának, csak nem gondoltam, hogy ennyi is elég belőle. Kicsit persze unalmas, hogy napi 3 alkalommal fejnem kell, de ha ez jó neki, akkor csinálom tovább.
2011. okt. 22. 21:31
 7/15 anonim ***** válasza:
Ha több tejet szeretnél, naponta 8-9x fejjél, legalább két hétig, nekem pár nap soha nem volt elég szaporításra. Amikor 3x szoptattam, hétről hétre kevesebb lett, és 2 hónap múlva meg is jött.
2011. okt. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Utolsótól kérdezném: Éjjel is fejjek, vagy csak nappal?
2011. okt. 23. 18:37
 9/15 anonim ***** válasza:
Minimum egyszer, de inkább kétszer, legalábbis amíg szaporítasz. De a tejmennyiség hosszabb fenntartása miatt a szaporítási időszak után is tartani kellene a fejések számát, mert csak így áll be a szervezeted teljesen. Vagy nagyon lassan csökkenteni a számukat, kb. havonta elhagyni egyet. Nehéz ez, de ha egyszer eléred a nagyobb mennyiséget, utána már könnyebb lesz. Nekem pl. a szaporítás előtt alkalmanként egy órát szopizott, azután egy hónap után 10-20 perc lett amíg jól lakott, úgy beállt a tejtermelés.
2011. okt. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
és szerintetek ha csak napi 50-60 mili van már annak van értelme? bocs az offért, de nekem már csak ennyi van fejésnél:-(
2011. okt. 23. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!