Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Baja lehet a babámnak ha...

Baja lehet a babámnak ha szedem a fogamzásgátlót?

Figyelt kérdés
Most 5 hónapos a babám de már 3 hónapos kora óta nem szopik de még van tejem.El kezdtem szedni a Mercilon fogamzásgátló tabletát és szeretném tovább szoptatni mert még mindig elveszi csak nem engedem ,mert nem tudom hogy lenne -e valami baja a gyógyszertől???Vagy attól hogy régi a tejem???Tudna valaki segíteni aki volt már ebbe a helyzetbe ???Mit tehetek ilyen helyzetbe???
2011. szept. 18. 20:40
 1/7 xStefix ***** válasza:
100%

Nem tudom, mit értesz régi tej alatt, de ha azt, hogy 2 hónapja "benned áll" a tej, akkor rosszul gondolod. A tej mindig frissen termelődik és mindig tökéletes összetételű a baba számára.

Ezt a fogigátlót nem ismerem és nem tudom, lehet-e szoptatás mellett szedni (ezt a nőgyógyász ill. gyógyszerész meg tudja mondani). De én alapból nem tartom jónak, ha szoptatás mellett gyógyszert szed valaki.

2011. szept. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ááááá, TILOS!!!! hormongyógyszer, aztán majd nem tudod, hogy serdülőkorában mi történik velem, mikor hormonzavarai lesznek... ha szoptatsz,akkor olyat írass fel,amit lehet szoptatás alatt is, pl. azalia és társai...
2011. szept. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Van olyan fogamzásgátló, amit lehet szoptatás mellett szedni, direkt olyat kell felíratni az orvossal. Létezik.

"Javasolható módszerek szoptatás alatt


A kismamák fogamzásgátlásának két alapvető szempontja, hogy a módszer ne csökkentse a tejelválasztást, a másik, hogy ne akadályozza a tervezett további gyermekáldást. Az első szempontból minden olyan módszer elfogadható, amellyel nem jut ösztrogén a szervezetbe, ami gátolná az emlők tejmirigyeinek működését. (Ez a magyarázata annak is, hogy az elválasztás utáni elhúzódó tejcsöpögés kezelésére miért javasolják ösztrogén tartalmú fogamzásgátló tabletta szedését.)


Minipillek


A legáltalánosabban elterjedt kombinált hormonális fogamzásgátlókkal ellentétben a minipillek ösztrogént nem, csak progesztineket tartalmaznak. A legkényelmesebb és legcélszerűbb megoldás a kismamáknak tehát ezeknek a tablettáknak az alkalmazása. A hatékonyságot a Pearl-indexszel szokták megadni, melynek értéke a bekövetkezett terhességek száma osztva 100 "asszonyévvel". A minipillek Pearl-indexe 0,5-6,0. Szoptatáskor a szervezet saját fogamzásgátlása és az alkalmazott külső módszer együttesen hat, hatékonyságuk összeadódik. Vagyis a szoptatás alatt nagyon jól lehet védekezni. A minipillek szedésével gyakorlatilag csaknem 100%-os a hatékonyság. Előnye, hogy nincs ösztrogénfüggő kockázata, krónikus betegségek mellett (cukorbetegség) is biztonságosan alkalmazható, véd a kismedencei gyulladásoktól, így lényegében védi a fogamzóképességet is. Sokkal pontosabban kell azonban szedni, mint a kombinált készítményeket, és mivel bevétele után egy órával a leghatékonyabb, nem reggel, hanem este, - mondjuk, a fogmosás alkalmával - kell lenyelni.


Méhen belüli eszközök


Kiemelve a többi módszer közül, hadd szóljunk néhány szót a nagyon kedvelt, kényelmes és biztonságosnak tartott méhen belüli eszközökről, amelyeket épp ezért sokan minél előbb szeretnének alkalmazni. Nagyon sok nő csaknem követeli nőgyógyászától az ún. intrauterin (intra=belül, uterus=méh) eszközök, röviden az IUD-k (intrauterin device) felhelyezését. Hatásmechanizmusuk nem kellően tisztázott. Meglepő módon bizonyított, hogy már a fogamzást is megakadályozzák, nem csupán a beágyazódást. Legismertebb képviselőjük a spirál. "

[link]

2011. szept. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Miért nem íratsz olyan fog.gátlót, ami mellett lehet szoptatni? (Cerazette pl) Most akkor szoptatod vagy nem amúgy, ez a része nekem nem világos. 3 hós korától nem szoptatod, de most szeretnéd tovább? ??
2011. szept. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
nem velem, hanem vele :) velem az történik, hogy égnek áll a hajam... ne haragudj, de nem ijesztgetés volt, amit írtam. a nődoki tud felírni olyan fogamzásgátlót, amit simán lehet szedni szopik alatt is. Teljesen mindegy, hogy mennyi idős a babád és mennyit szopik. a lényeg, h szopik és a tejedben hormon van,ami súlyosan megzavarhatja a fejlődését. Szóval mercilon kilőve vagy a szoptatást hagyd abba.
2011. szept. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 ava87 ***** válasza:
100%

Amikor gyógyszert írattál, miért nem mondtad, hogy még szoptatsz? Akkor olyat írtak volna fel, amit szoptatás alatt is lehet szedni.

Meg most nekem valami nem tiszta. Szóval azt írod, hogy 3 hónapos kora óta nem szopik, de közben a végén meg azt, hogy szeretnéd tovább szoptatni. De hát már két hónapja abbahagyta, nem? Vagy két hónapja szeded a gyógyszert, és azóta nem szoptatod?

2011. szept. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Miért nem tetetsz fel Mirena hormonos méhen belüli rendszert? A tabletta hormontartalmának töredékét tartalmazza, és mivel helyileg hat a méhben, NEM kerül a véráramba a hormon. Az ára kb. 5-6 doboznyi szoptatás alatt szedhető fogigátló. Ha másfél-két évig még nem akarsz szülni (kb. ennyi idő alatt jön vissza az ára), szerintem anyagilag is jobban megéri, másrészt kényelmesebb, hasmenés, hányás nem nem befolyásolja a biztonságát, ha babátsz akarsz, leszedeted és egyből neki állhattok.
2011. szept. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!