Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi a véleményetek, hogy egy...

Mi a véleményetek, hogy egy Anyuka csak "cumizás céljából" adja a mellét a babájának? Tehát nincs már teje, de a baba cumi helyett "használja" Anyuka mellét?

Figyelt kérdés
Egy másik kérdés ihletett meg...kérek mindenkit,hogy csak kulturáltan válaszoljon:)))Nagyon köszönöm!
2011. szept. 19. 14:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%

Olyan nincs, hogy semennyi tej nincs, ha a baba szopizza a cicit. Ott mindig van, maximum kevés, nem mérhető mennyiség. Ha már nem éhség/szomjúság csillapításra cicizik, azt hívják "komfort szopinak". (Mellesleg a tejmennyiség szaporodásához ez nagyban hozzájárul!)

Szerintem a szoptatásnak ez is az egyik szépsége, de aki nem akarja, ne csinálja, ilyen egyszerű.

2011. szept. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
39%
Nekem ez nem szimpatikus, nem is csináltam soha egyik gyerekemnél sem, nálunk csak evésre volt a cici, komfortra nem. Komfortra ott volt az ölelés, a bújás, a puszi, az együttalvás...
2011. szept. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

2.vagyok

de nem zavar, ha más csinálja, mivel mindenki azt csinál, amit akar :) :)

2011. szept. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
56%
Egyik roma (de nagyon rendes) ismerősöméknél, kb 4 éves (tehát nem baba)lehetett a kisfiú, és úgy altatták, hogy közben simogatta, és szopizta az anyja, és sokszor a nagynénje (aki akkor kb 15-16 éves lehetett) mellét.
2011. szept. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 xStefix ***** válasza:
47%

Teljesen egyetértek az első válaszolóval, nem ismételném meg, amiket leírt. :)

Én 40 hónapig szoptattam és mindig hagytam a lányomat komfortszopizni, ami összességében meglehetősen sok időt jelentett az egészből. De semmilyen szempontból nem volt hátrányos nálunk sem, sőt, ennek köszönhető volt a hosszútáv, ami nekünk nagyon is megérte. Én pártolom.

2011. szept. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

ez szituáció, gyerek függő.

az én lányom szépen elaludt az ágyában, a szopit csak evésre használta. de ha lesz egy olyan gyerekem, aki sokkal nyűgösebb és csak a mellen nyugszik meg, akkor engedni fogom reális életkorig (max.2 év).

2011. szept. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%

Ahogy az első válaszoló is írta, ha a baba szopizik, akkor nagy valószínűséggel valamennyi tej még van a mellben.

Másrészt nagy tévedés azt hinni, hogy a mellet használja a baba cumi helyett, hiszen ez pont fordítva van. Vannak babák, akik cumit szopiznak mell helyett.A szopizás, szoptatás helye a mell. A szoptatás ugyanis nem egyenlő a táplálással, etetéssel, ennél sokkal több funkciója is van. A megnyugtatás, vigasztalás, anyához bújás, fájdalomcsillapítás és még jópár dolog.

A gumicumi csak halvány pótlék azoknak, akiknek a babája ezt az anyamellen nem tudja megtenni valami miatt (pl. nagy a szopási igénye és ezt az anyukája valami miatt nem tudja/akarja neki biztosítani, illetve a tejet/tápszert cumisüvegből kapja)

2011. szept. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Egy olyan babáról van szó aki 4 hónapos koráig szopott.Utána tápszeres lett.Majd 7 hónapos korában elkezdett fogzani és anyuka mellre tette mert csak így nyugodott meg,állítása szerint.Aztán ennek az lett az eredménye,hogy még 20 hónaposan is az anyuka mellét "nyalogatta":(((.Én ezzel nagyon nem értek egyet.De azért nagyon köszönöm a válaszokat!!!!
2011. szept. 20. 07:18
 9/11 xStefix ***** válasza:

Nem tudom, mit értesz nyalogatás alatt, de a konkrét ítélet kimondása előtt érdemes lenne utánagondolnod annak is, hogy vajon miért engedte ezt később az anyuka. Lehet, hogy olyan dolog van a háttérben, amiről te nem tudsz, pedig logikusan magyarázná a dolgot. Pl. menet közben megváltozott az anyuka véleménye a szoptatásról / visszajött a teje / úgy vette észre, hogy a komfortszopás valahol mégis jót tesz a gyerekének / szeparációs szorongása volt a gyerkőcnek / fogzott / beteg volt közben stb. Ezek mindegyike okozhat (fokozott vagy visszatérő) szopási igényt egy gyereknél, és mivel az anyamell nemcsak az etetésről szól, az anyuka minden gond nélkül megteheti, hogy ezeket is szoptatással (is) "gyógyítja", kezeli. Ami, sokak véleményével ellentétben, nem káros vagy kóros.

Az már kicsit más, ha valóban szószerinti nyalogatásról van szó, ilyenről én spec még nem hallottam, de csak ezért még nem mondanám ki kategorikusan, hogy ez rossz dolog. Engem megintcsak az érdekelne, hogy miért alakult így, mi ennek az oka ill. célja.

2011. szept. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Szia!


Én sosem ítélkezem!!!Nem tisztem!Az Anyuka írta így konkrétan,hogy "nyalogatja" a mellét a baba és nem szopizza.És ezzel nyugszik meg baba ,és Anyuka szerint ez totál helyénvaló.:(

Nade kinek a pap,kinek a papné...mindenki úgy csinálja,ahogy tudja...

Egy biztos és már komfortszopira sem adnám oda,én azt sem tartom helyesnek...az én babám a ringatástól és a simogatástól is meg tudott nyugodni.De mint írtam,mindenki maga tudja...

2011. szept. 20. 20:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!