Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 1éves kisfiamat hogyan szoktas...

1éves kisfiamat hogyan szoktassam le a ciciről?

Figyelt kérdés
Jön a kistesó. Már csak esti alvásnál és éjszaka cicizik de semmit nem fogad el cici helyett. És már nagyon fáj a mellem, ha szopizik. Mivel próbálkozzak? Nem akarok nagyon drasztikus sem lenni.Segítsetek
2011. szept. 20. 12:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Én úgy csináltam, hogy egyszerűen odakucorodott a hasamhoz (neked kicsit nehezebb megoldani:)) És este énekeltem neki.Inkább a közelség hiányzott neki, mint a tejcsi. Éjszaka pedig nem volt más választás, kivettem és kettőnk közé tettem. De amióta nem szopik, jobban alszik éjszaka is.
2011. szept. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom hány hetes vagy, de az erős ciciérzékenység az első trimeszter után elmúlik. Én is "átvészeltem".


Ha viszont nagyon nem bírod, akkor mondd meg neki, hogy nincs több cici. Egy álló napon át mondogasd neki, hogy este lesz az utolsó, és utána több nincs. Esetleg cumi+ölelgetéssel helyettesítsd.

Vagy: vedd az öledbe, és közben mondd neki, hogy egy kicsit összeölelkeztek, aztán visszateszed az ágyába, mert ugye már megbeszéltétek, hogy több cici nincs.


De: ha így döntöttél, akkor SEMMI ESETRE ne adj neki cicit azzal a gondolattal, hogy "na jó, csak még egy utolsót, mert annyira kéri stb.", mert akkor nem fogja érteni, hogy mi van. Néhány kemény éjszaka/nappal, és megszokja, valószínűleg át is alussza majd az éjszakát.


Kíméletesen ezt nem lehet csinálni, vagy az ő igényeit követed, vagy eldöntöd, hogy abba hagyjátok, és akkor egy rövid ideig kemény lesz.


Nekem egyébként 6,5 hónapos terhesen elválasztotta magát a nagy. (A picit meg én választottam el a fent leírt módon 20 hónaposan), úgyhogy ezzel is azzal is van tapasztalatom.

2011. szept. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
én az esti szopit előbb áttettem korábbra, fürdés előttre, az esti rítusba meg behoztam a meseolvasást. kb.2 hétig csináltuk így, aztán elhagytam a szopit. ő nem hiányolta, ekkor 14 hós volt.
2011. szept. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mennyi idős terhes vagy?

Lehet ám, hogy később elhagyja magától, mert a 2. trimeszterben már nagyon erősen érződik a terheshormon a tejben. Az én lányom akkor hagyta el magától, pedig nagyon-nagyon cicifüggő volt előtte.

2011. szept. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
19 hetes vagyok most.
2011. szept. 21. 12:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!