Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan szoktassam le 2 éves...

Hogyan szoktassam le 2 éves kisfiamat a szopizásról?

Figyelt kérdés
Már próbáltam megtagadni tőle, de olyan dührohamot kapott és annyira kiborult, hogy nem bírtam.Ha odaadom nagyszülőknek, akár napokig is elvan cici nélkül, nem hiányzik neki, nincs semmi baj a viselkedésével. Ha újra meglát viszont rögtön kéri szinte, egyértelmű, hogy nyugtatásra, meg a kötődés miatt igényli, de nekem már néha terhes a dolog és idegesítő is. Kenjem be a mellem? Vagy hagyjam szopizni amíg szeretné?
2010. aug. 3. 14:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az en fiam 2 eves es 3 honapos volt, amikor leszoktattam, ö is nagyon ragaszkodott a szopihoz, feltem is, hogy mi lesz, ha mar nem lesz. En bekentem mustarral a mellemet, meg sem kostolta, eleg volt annyi, hogy azt mondtam, megbetegedett es most faj, nem lehet szopizni. Elfogadta a dolgot, kb. masfel hetig neha kereste, de nem volt belöle különösebb gond. Ez volt 2 honapja.
2010. aug. 3. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Unokatesóm 4 és fél évig szoptatta a fiát. Nem viccelek, komolyan mondom, oviból ezért hozta délben haza mert akkor volt szopi idő. Aztán mikor rájött hogy ez így már nem normális dolog kijött a fián pár pötty valamitől, de lehet csípések voltak és ezt mondta neki hogy ez azért van mert még szopizik, beteg lesz tőle. így nem kellett neki többet. Most 5 éves egyébként.
2010. aug. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 xStefix ***** válasza:

Lehet gyorsan és keményebben, de lehet lassan és fokozatosan is. Rajtad múlik, hogy melyiket választod.

Én a másodikat csinálom és ezt is szoktam javasolni, mert sokkal kíméletesebb, mint az előbbi (kivéve, ha sürgősen muszáj elválasztani a gyerkőcöt).

2010. aug. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A fokozatosság nem igazán célravezető, nem kivitelezhető. Kipróbálom h bekenem ezzel azzal, hátha valamelyik bejön.

Engem már így is elítél anyósom, meg az ő anyja teljesen, mondjuk ők kb egy percig nem szoptattak, mondván h ez beteges, mert a gyerek már túl nagy...

2010. aug. 3. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!