Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan szoktassam le 20...

Hogyan szoktassam le 20 hónapos kisfiamat a szopizásról? Már bekentem mindennel, mégis kell neki.

Figyelt kérdés
2010. máj. 17. 18:53
 1/3 anonim ***** válasza:
38%
Egész egyszerü, ne add oda neki a melledet! NEm bekenni kell, hanem egyzserüen nem engedni. (De sokkal jobb lett volna már korábban leszoktatni, most egyre nehezebb lesz, minél tovább vársz.)
2010. máj. 17. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Csak fokozatosan tudod leszoktatni. Hányszor szopik naponta? Először kezdd azzal, hogy nem adod oda neki csak bizonyos időközönként, ha elkezd vetkőztetni, sír a ciciért, tereld el a figyelmét, mutass valami nagyon érdekeset! Aztán jön majd még a neheze! Az elalvás, ha cicivel alszik el... Beszélgess vele, mondd el neki, hogy a nagy gyerekek már nem ciciznek, csak a kisbabák... esetleg mutass neki szopizó kisbabás képeket... Mondd neki, hogy X meg Y már nem cicizik (olyanokat, akiket ismer), mert már nagyok... és hogy ő már milyen ügyes nagy fiú... Megérti, ne félj!! Aztán próbáld meg cici nélkül elaltatni... Ha eleinte nem megy, szoptasd meg, de ne hagyd, hogy szopi közben bealudjon! Egy idő után magától el fog aludni.... Legalábbis nekem így volt a 3 nagynál... A kicsivel még csak ott tartunk, hogy tudja, hogy a kisbabák szopiznak, meg, hogy nappal már nem kap... alváshoz még neki is kell :)
2010. máj. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
90%

Minden gyerek más, én sem meg a szomszédom sem tudtuk speciel fokozatosan leszoktatni a gyerkőcöket.

A szomszédom próbálta a csípőssel savanyuval stb bekenni, nem használt.Aztán mind a ketten gyerekeknek kapható körömrágás elleni lakkal kentük be egész napra bimbónkat.Na 2x próbálkozot aztán ha akartam volna se tudtam oda adni neki a cicit.

Pedig napi 10x cicizet.Nem tudtam mellé leülni játszani mert azonnal vetköztetett.

Sok sikert

2010. máj. 18. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!