Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van tuti tipp baba-barát...

Van tuti tipp baba-barát elválasztásra?

Figyelt kérdés

20 hónapos és igény szerint szoptatom, de muszáj 2 hónapon belül elválasztanom, mert megyek dolgozni, és előfordulhat, hogy külföldre is kell mennem 1-2 napra, tehát lehet, hogy este vagy akár éjjel sem leszek vele.

Csak szopival alszik el és éjjel is sokszor ébred (fogzik) és csak igy lehet visszaaltatni. De már eldöntöttem, hogy végleg szeretném elválasztani, mert már a szervezetem is kimerült (4 éve folyamatosan szoptatok vagy terhes vagyok) (((:

Van olyan tipped ami a lehető leginkább baba-barát és végleg le tud szokni egy hónap alatt? Mivel váltsam ki az anyetejet és magát a szokást, hogy fekve szopizik és utána el is alszik?


2011. szept. 21. 21:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mi kulacsot adtunk neki és apa altatott. Kicsit nyugtalan volt 1 hétig, aztán elfogadta a helyzetet. Lehet eleinte nehéz lesz, de kitartás. Nem tudok jobb baba barát megoldást. Valahogy túl kell esni rajta.
2011. szept. 22. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszi. és a kulacsba mit tettél? és igy nem alakul ki a szokás, hogy még sokáig iszogasson éjszaka?
2011. szept. 22. 18:20
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nincs baba-barát megoldásom az igazság az, hogy megoldásom sincs. 22 hónapos a lányom már próbáltam elaltatni másképpen a szopin kívül az ölben sétálással aludt csak el, de arról hogy mással elaludjon arról majdnemhogy hallani sem akar. nekünk nem jön be a majd az apa kel fel hozzá megoldás, mert addig sírt még oda nem mentem hozzá. persze velünk alszik, az éjszakai szopi miatt nekem könnyebb volt így mint átmenni mindig másik szobába. Szóval egy hónapig csináltuk, hogy délben ölben aludt el, mert azt mondtam elromlott és meg is értette, de arra szüksége van, hogy ott legyek vele és fekve sehogy nem maradt. nem érdekelte alvós állatka semmi, csak hogy ott legyek. azért remélem neked majd könnyebben megy és nem lesz gond belőle. nyilván, ha egyáltalán nem vagy a lakásban olyankor biztos elalszik mással is, így még nem próbáltuk.
2011. szept. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszi neked is. sajnos egy cipőben járunk, velem alszik... én is azt hittem hogy egy gyerek se maradt még ébren, de volt már hogy elaltattam este s elmentem itthonról, 22 órakor felébredt, apa nem tudta visszaaltatni, pedig egy dl tejet is itthonhagytam, és 3 órán keresztül ébren volt, sirt is, nekem is csak 2re sikerült visszaaltatni (apa jófej akart lenni és nem hivott fel, mert évek óta először mentem el itthonról este). Jaj, de fázom ettől az egésztől. 2 napja mondogatom neki, hogy lassan nem lesz több cici és most mintha érdekelné a cumi, amit előtte sosem használt. Sajnos az ujját sem szopja, pedig szerintem a kettő közül valami minden gyereknek kell, nem?
2011. szept. 23. 20:27
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát igen, én is azt látom, hogy ennyi idősen még kell valami nyugtató, amit szopizhatnak. Mit mondjak, sok esetben szerencse, hogy a mi gyerekeinknek a szopi ez, de én úgy vagyok vele, hogy már nagyon abba tudnám hagyni. A lányomat addig érdekli a cumi amíg valóban játék. Pl. egyik nap talált egyet a fiókban és játszott vele, egyszer-kétszer a szájába is vette és nevetett rajta. De mikor élesbe megy, hogy azzal kellene aludni akkor semmit nem jelent neki. Én most már nem is próbálkozok a cumival, két év alatt nem ment, én már nem reménykedek...Várok 1-2 hónapot, nagy levegő és elválasztom, talán 2 évesen már nem lesz tragédia neki. Bár azt gondolom, hogy bármikor mondanám, hogy nem, akkor sem úsznám meg sírás nélkül. Lehet 3 évesen is ezt csinálná. Hát, nem könnyű ez és tényleg az lenne a legjobb, ha maga mondana le róla,de attól tartok nálunk ez soha nem fog bekövetkezni. Bocs, hogy nem konkrétan a kérdésre válaszolok, de hátha segít valamit ez is, hogy ezt leírom. Az utolsó választ is én írtam. Azért bármi előrelépés van nálatok szívesen elolvasom, mert érdekel.
2011. szept. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszi, aranyos vagy. azóta annyi fejlemény van, hogy a cumit már ő keresi és elég sokat használja. Még nem kezdtem el az elválasztást, mert nem tudom beszerezni az Urtica 30-ast, amit ajánlottak apasztáshoz (mert még most is rengeteg a tejem). Éjjel kipróbáltam, hogy amikor negyedszer is szopizni akart, nem adtam és azt mondtam alszik a cici. Elfogadta... :D
2011. szept. 27. 19:55
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia! Első vagyok, csak most olvasom amit írtál.

A kulacsba vizet tettünk, mert nem is nagyon akartam teáztatni vagy gyümölcslevet adni. Most 3 éves egyébként és sajnos vagy nem sajnos az oviban is kulaccsal alszik mai napig is.

2011. szept. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
megpróbáltam, először a nappali alvásnál elhagyni a szoptatást. eredmény: nem lehetett elaltatni. Inkább egész nap ébren maradt ))):. Majd egy antibiotikum miatt muszáj volt az estit is kihagyni. Eredmény: katasztrofális éjszaka. Szinte egész éjjel fent volt. Ráadásul ő is beteg... úgyhogy abbahagytam a gyógyszert és folytatjuk a szopit, mindkettőnk nagy örömére. A tervem, hogy átszoktatom a kizárólag reggeli és esti szopira, éjszaka nem adok. És nem az ágyban szoptatom hanem majd a kanapén, hogy ne kapcsolhassa össze a szopit az alvással.
2011. okt. 20. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!