Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mindenkinek jó élménye volt a...

Mindenkinek jó élménye volt a baba barát kórházról?

Figyelt kérdés
Én nagyon meglepődtem,hogy ennyire nem segítenek az anyukáknak semmibe sem.én még ennyi kétségbeesett anyukát még nem láttam.És azon is kiakadtam,hogy ebbe a rendszerbe az első 3napba ha nincs teje az anyának akkor sem adnak semmit sem a babáknak,ezért egésznap sírnak a picik! Örülök,hogy az első gyerekemet még a régi rendszerbe szültem.
2011. jún. 3. 16:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nekem jó élményeim vannak,nagyon segítőkészek voltak a csecsemősök,hozzám vajúdás alatt jött szólni a szülésznő,hogy átköltöztettek a baba-mama szobába.Én jobban örültem volna ha hagynak a simába,mert így egész nap ott volt a baba velem,és nagyon nehezen mozogtam császár után,de ez volt az egyetlen problémám,mert amúgy beadhattuk a babát ha pihenni akartunk,este kilenckor elvitték őket és reggel 6kor hozták,kaptak tápszert ha szükség volt rá,vizet is adtak! Első nap mikor nem kelhettem fel,még akkor is behozták a babát,de nem hagyták ott,csak megmutatták,nagyon rendesek voltak!Ez a Komáromi kórház!
2011. jún. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Is-is.Nekünk nem jutott hely az osztályon máshol voltunk,ahol a felszereltség,hát hogy is mondjam nem felelt meg egy csecsemő gondozásához.Mivel messze voltunk az osztályos nővérek ránk se néztek(mondjuk nem is baj,hogy nem zaklattak egész nap),semmit meg nem mutattak,ha kérdeztél,vagy nem tudtad a kisujjadból a napirendjüket,hülyének néztek.Áldom az eszem,hogy fogadtam szülésznőt,nélküle nagy bajban lettem volna.

Amin a legjobban kiakadtam,hogy megsértődtek,ha bevittem éjszakára.Császáros voltam,mozogni alig tudtam,tejem nem volt,és mivel ugye máshol feküdtem igen messze kellett volna mennem a tápszerért,ha felsír,úgy gondoltam ez éjszaka senkinek sem jó,nekik meg ez (lenne) a dolguk.Hát ők nem így gondolták.

A jó viszont az volt,hogy egész nap ott lehetett mellettem.

2011. jún. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
én is császáros voltam,és meglepődtem,hogy másnap már el kellett látnom segítség nékül,és még éjszakára se tolhattuk be (ill.:ha nagyon nem hagyott aludni akkor 1-1órákat betolhattuk,de nem igazán örültek neki)
2011. jún. 3. 16:32
 4/17 anonim ***** válasza:
Első vagyok,hát igen,nekünk császárosoknak sokkal nehezebb ellátni a babát,főleg ha nem segítenek,és valamit nem tudunk,de azért az durva amit írsz kedves kérdező,hogy éjszaka sem vihettétek be a csöppséget!
2011. jún. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Akkor úgy látom,hasonló a tapasztalat:(
2011. jún. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Igen de a kórház BABA barát, nem MAMA barát :) Na jó, ez csak vicc volt, bocsi, NINCS jó megoldás, illetve úgy tűnik a komáromi kórház...

De sztem a szülés soha sehol nem tartozik a jó móka kategóriába, szóval...

2011. jún. 3. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Második császárom,már baba-mama barát rendszerben(ugyan ott)történt,és én nagyon elégedett voltam vele(nem csak papíron,volt az)Maximális kedvesség,segítőkészség minden tekintetben!És a babák is csendben elégedetten voltak leginkább,bár lehet hogy csak szerencsések voltunk,pedig nagyüzem volt,sok babával.(Eger)Az egész rendszerrel egy bajom van(ezt kellene kidolgozni)hogy az jó hogy a látogatók,de az apukák is szinte teljesen ki vannak zárva a kórházi tartózkodás alatt,pár percig láthatják üvegablak mögött stb.Ha fontos a baba és anya azonnali kontaktusa,össze "szokása",miért nem fontos (majdnem annyira)az apa szerepe?!Nekem hiányzott ez,és olyan jól :) kitaláltam hogy ha pl lefüggönyöznék az ágyak előtt(mint a szülőszobában)akkor az apák esetleg egy két órát velünk tölthetnének(nyilván ehhez kulturált,szabályokat betartó emberek kellenének,és már itt megbukott :) az elképzelésem)Na mindegy,nekem személy szerint,hiába volt ott a szülésnél,nagyon hiányzott az utána való 5 napon,és zavarta hogy ki van rekesztve,és csak majd egy hét múlva érintheti meg a babáját.
2011. jún. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

én inkább "nővér" barát kórháznak hívnám..-mert nem sok dolguk volt a babákkal..!

Egy pozitivum volt,hogy nálunk viszont volt egy helyiség ahova már az apukák is bejöhettek,és ők is babázhattak-így egy kicsit együtt lehetett a család.

Azt hittem ez minden baba barát kórházban így van.

2011. jún. 3. 17:46
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Akkor összefoglalva: vannak nővér barát kórházak, mama barát kórházak, baba barát kórházak, de az apák néhol mellőzve vannak, akkor ezt a négy komponenst kéne összegyúrni, h mindenki boldog legyen! Amúgy az nem szép ha kirekesztik az apákat, végülis neki is van köze ehhez az egész fennforgáshoz, meg mit ér az öröm, ha nem oszthatod meg pont vele, nem?
2011. jún. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

rossz élményeim voltak pont azok miatt, amiket leírtál. jó a bababarát kórház csak nem nekem és nem abban a szituációban.

- szülés után sok vért vesztettem, napokig alig tudtam felkelni az ágyból, mert szédültem (első nap az ájuláshoz is közel voltam)

- később indult be a tejtermelés nálam, mint másoknál (addig nem akarták tápszerezni, fogyott is rendesen)

- első babás voltam, így annyira tanácstalan, hogy szinte még konkrét kérdésem se volt (ezért kellett volna, ha valaki mindent elmond)


most ha második babámat szülném és könnyebben is menne a szülés (jól lennék egészségügyileg), akkor tök jó a bababarát kórház, mert nem macerálnak, veled lehet a baba. de első gyereknél nem javasolnám, vagy csak akkor, ha fogadsz egy csecsemős nővért

2011. jún. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!